نحوه انداختن فرش در منزل، این4 نکته رو می‌دونستی؟!

فرش و مبل از عناصر اصلی و ثابت هال و پذیرایی خانه های ما شده اند. برای آن که دکوراسیون‌تان زیبا تر به نظر برسد، لازم است تناسب میان این دو عنصر مهم رعایت شود. البته رسیدن به این تناسب مستلزم دانستن اصول دکوراسیون در زمینه به کار بردن فرش در دکوراسیون است که در این مطلب به همراهی برند فرش فرهی به این موضوع می پردازیم.

blog post

فرش ماشینی

نحوه انداختن فرش در منزل

تا چند سال پیش، هرکس به خانه‌ جدید وارد می شد، اولین کار، فرش کردن خانه بود. فرش کردن به این معنی که بیش ترین سطح کف، تا جای ممکن با فرش پوشیده شود! شاید یک علت مهم آن، نوع دکوراسیون آن زمان بود؛ مبلمان به وسعت امروزی استفاده نمی‌شد و پشتی و بعضاً متکا از محبوبیت بیشتری برخوردار بود و همین موضوع، اهمیت فرش کردن خانه را بیش تر می‌کرد؛ چرا که همه ترجیح می دادند هنگام تکیه بر پشتی محکم و راحت، روی یک فرش نرم و گرم نشسته باشند تا یک سطح سفت و نه چندان راحت!

اما امروزه سبک زندگی و به تبع آن، سبک چیدمان خانه هایمان تغییر کرده است. وقتی از پوشاندن خانه با سرامیک سخن به میان می آورید، یعنی در واقع خبری از پشتی و متکا نیست! بنابراین نحوه انتخاب و انداختن فرش در منزل نیز کاملا متفاوت خواهد بود.

مطلب پیشنهادی: ابعاد و مکان مناسب فرش در دکوراسیون داخلی منزل

blog post

فرش کلاسیک

نحوه انداختن فرش در منزل، این نکات را حتما رعایت کنید!

رعایت فاصله از دیوار

اگر فضای هال و پذیرایی شما کوچک بود، 30-20 سانتی متر فاصله از دیوار برای فرش کافی بود. اما اگر فضای نسبتا خوبی که در اختیار دارید، این فاصله را به راحتی می توانید تا 60-50 سانتیمتر و حتی بیشتر هم افزایش دهید.

به گفته متخصصان فرش فرهی، چیدمان مبل می‌تواند به نحوی باشد که پایه های عقبی مبل، مماس با لبه ی فرش یا کمی بیرون از لبه فرش باشند و این یعنی بهتر است هنگام نشستن روی مبل، گرمی فرش را زیر پاهای‌تان احساس کنید. در مورد میز ناهارخوری هم بهتر است این نکته را رعایت کنید.

مطلب پیشنهادی: رنگ فرش سال 99، مدل‌ جدید هال، پذیرایی و اتاق خواب

blog post

فرش کلاسیک

رعایت فاصله بین فرش ها

علاوه بر رعایت فاصله فرش‌ها از دیوار، بهتر است فاصله ای هم میان دو فرش مجاور در نظر بگیرید. این فاصله با توجه به فرم و ابعاد فرش ها متفاوت است.

مزایای ایجاد فاصله بین فرش ها

  • اگر فرش ها از یکدیگر فاصله داشته باشند، فضای خالی میان آن ها را سرامیک ها پر می‌کنند و با این روش، زیبایی سرامیک های شما بیش تر نمودار خواهد شد.
  • با این کار فضا دلبازتر به نظر می‌رسد.
  • چیدمان خانه، شیک تر و مدرن تر می شود.
  • زیبایی فرش های شما در این حالت بیش تر است! خودتان هم تصور کنید؛ کدام یک بهتر است: تک فرشی که همچون نگینی زیبا بر سطح خانه می درخشد یا یک فضای یکپارچه و یکنواخت پوشیده شده از فرش؟
  • از لحاظ اقتصادی هم مقرون به صرفه تر است؛ برای فرش کردن کل کف، مجبور به تهیه تعداد بیش تری فرش با ابعاد بزرگ تر هستید، حال آن که اگر بخواهید به روش مدرن و امروزی عمل کنید، به تعداد کم تر و یا حداقل ابعاد کوچک تر و در نتیجه صرف هزینه کم تری می پردازید.

blog post

فرش کلاسیک

blog post

فرش مدرن

فرش به عنوان ابزار تفکیک فضایی

نشیمن، پذیرایی، ناهار خوری، سه فضای به ظاهر جدا از هم، که هیچ گونه دیواری برای تفکیک فضای مربوط به آن ها در پلان وجود ندارد و نباید هم داشته باشد! اما به پیشنهاد کارشناسان فرش فرهی، این تفکیک فضایی را به راحتی می توانید با استفاده از فرش ها انجام دهید؛ فاصله بین فرش های هر کدام از این قسمت ها نا خودآگاه مرز و حریم اختصاصی آن فضا را تعریف خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی: فرش در دکوراسیون منزل،11 قانون که باید بدانید!

blog post

بهترین طرح فرش ماشینی

blog post

فرش ماشینی جدید

تنوع در فرم فرش ها

می توانید به جای آن که همه ی فرش ها را از فرم متداول مستطیل انتخاب کنید، کمی تنوع ایجاد کنید. مثلاً اگر میز ناهار خوری شما گرد است، یک فرش گرد برای این زون انتخاب کنید، تا محیط از یکنواختی خارج شود. البته در انتخاب فرم های متنوع، زیاده روی نکنید که دچار آشفتگی و تعدد افراطی خواهید شد!

فرش فرهی

فرش فرهی با بیش از 70 شعبه در سراسر کشور بزرگ‌ترین سیستم فروش فرش در ایران است که می توانیم ویژگی های زیر را به عنوان مهم ترین ویژگی های فرش‌های تولیدی این برند نام ببریم:

  • تنها فرش آنتی باکتریال
  • بدون پرز
  • ضد حساسیت 
  • بدون بو

کلام آخر: 

با توجه به موارد گفته شده و هزینه زیادی که باید برای خرید فرش پرداخت شود، بهتر است قبل از هر خرید با متخصصان و کارشناسان فرش مشورت داشته باشید تا به بهترین نتیجه برسید. فرش فرهی به عنوان یکی از باسابقه ترین ها در این زمینه می‌‎تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

"شما می توانید از طریق پروفایل فرش فرهی با این برند در ارتباط باشید"

مطالب پیشنهادی:

نجمه مهران پور
نویسنده: نجمه مهران پور

آرشیتکت.. طراحی معماری و دکوراسیون داخلی.. مشاور دکوراسیون و کارشناس محتوا در چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
تفاوت گلیم و گبه، برای خونه شما کدوم بهتره؟!

تفاوت گلیم و گبه، برای خونه شما کدوم بهتره؟!

خانه تکانی عید، شستن هر وسیله ای راهی داره!

خانه تکانی عید، شستن هر وسیله ای راهی داره!

نحوه انداختن فرش در منزل، این4 نکته رو می‌دونستی؟!

نحوه انداختن فرش در منزل، این4 نکته رو می‌دونستی؟!

کسب و کارها پیشنهادی
فروش اینترنتی اواریا certificate
فروش اینترنتی اواریا

فروش اینترنتی اواریا

سقف و سوله متحرک کیااسکای certificate
سقف و سوله متحرک کیااسکای

سقف و سوله متحرک کیااسکای

خانه هوشمند نستک certificate
خانه هوشمند نستک

خانه هوشمند نستک

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent