visibility 660 today 1399/2/15

برای اجاره و یا خرید ماینر به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 یکی از مهم ترین موضوعات در خرید ماینر توجه به مشخصات فنی ماینرهاست. اما این تنها موضوعی نیست که باید به آن توجه شود.

صنعت کریپتوکارنسی با رشد صعودی همواره به عنوان یکی از صنایع جذاب برای سرمایه گذاری هستند. صنعت رمزارزها اخیرا توسط دولت به عنوان یک صنعت قانونی به رسمیت شناخته شده است و شرکت های ماینری زیادی در ایران شروع به فعالیت کرده اند. نحوه تشخیص مرجعیت این شرکت ها موضوعی هست که در این محتوا به آن پرداخته می شود.

شرکت ماینر

ظهور شرکت های ماینر

پس از به رسمیت شناخته شدن ارزرمزها در ایران، شرکت های بسیاری که پیشتر در کشورهای دیگری فعالیت می‌کردند، وارد بازار ایران شدند. شرکت های نوظهوری هم در ایران شکل گرفت.

فضای ارزرمزها همواره برای افرادی که از دانش فنی بی بهره و نسبت به فضای دیجیتال ناآشنا هستند همچنان بازار پرریسکی تلقی می شود. بسیاری از افراد این ریسک را می پذیرند و به دنبال کسب دانش در این زمینه می روند اما یک عده همچنان تمایلی به ورود ندارند.

به لطف پیدایش شرکت هایی که در زمینه اجاره و یا خرید ماینر فعالیت می‌کنند، این مسئله قابل حل هست. برخی از این شرکت ها تخصص کافی در این زمینه را داشته و در این بازار محکم قدم می گذارند. افرادی که تخصص کافی در این زمینه ندارند می توانند برای سرمایه گذاری از این شرکت ها استفاده کنند. این شرکت ها معمولا دستگاه های ماینر خود را برای فروش یا اجاره در اختیار افراد مختلف قرار میدهند و از طرفی تمامی فعالیت هایی که نیاز به علم دارد را خودشان به عهده می گیرند.

اما بدیهی است که نباید به هر شرکتی اعتماد کرد. شرکت قانونی و مرجع دارای ویژگی های مشخصی هست که باید تک تک آن ها را برخوردار باشد. افراد نیز قبل از اعتماد به یک شرکت در هر زمینه ای باید حتما این فاکتورها را مدنظر داشته باشند. اگر دانش و فرصت تحقیق در این زمینه را دارند جستجو کنند و اگر برایشان مقدور نیست با شرکت موردنظرشان تماس گرفته و در این خصوص از آن ها سوال کنند.

و اما این فاکتورها چیست؟

فاکتورهای مهم برای اجاره و یا خرید ماینر از شرکت های ماینینگ

ثبت یک شرکت معتبر

یک شرکت معتبر باید ثبت شده باشد. شرکت های ثبتی دارای کداقتصادی و کد ملی معتبر هستند. همچنین دارای شماره ثبت و نام حقوقی قابل استناد هستند. نکته مهم دیگر داشتن یک آدرس کاملا مشخص است برای مراجعه حضوری.

اغلب این شرکت ها دارای روزنامه رسمی هستند که در آن به این فاکتورها اشاره شده است که میتوان یا از بستر نت آنها را پیدا کرد و یا با یک تماس به شرکت از آنها جویا شد.

مجوز از ارگان های مربوطه

هر شرکتی برای اینکه ثابت کند که فعالیت های قانونی دارد باید از ارگان مربوط به خود مجوز بگیرد. گرفتن مجوز این اطمینان را به کاربران میدهد که یک ارگان دولتی فعالیت و کلیه ی مدارک این مجموعه را بررسی  و آن را تایید کرده است. شاید اشاره به این موضوع خالی از لطف نباشد که در بین شرکت های ماینر تنها شرکتی که دارای مجوز از وزارت صنعت معدن و تجارت است شرکت آی ماینر بوده که تحت برند ددینو در ایران فعالیت می‌کند. چندی قبل تابناک با انتشار مطلبی به بررسی آی ماینر پرداخته بود.

پشتیبانی 24 ساعته

یکی از موارد بسیار مهمی که کمتر به آن توجه میشود بحث پشتیبانی ست. در بین شرکت هایی که خدمات اینترنتی ارائه میدهند داشتن پشتیبانی در لحظه یک وجه تمایز به حساب می آید. به طوری که هرچه این پشتیبانی بهتر باشد شرکت از قدرت بیش تری برخوردار است.

سایت معتبر

سایت معتبر یکی از فاکتورهاییست که باید به آن توجه کرد. برای این که شرکتی در سایت خود خرید و فروش انجام دهد باید دارای یکسری مجوزهای الکترونیکی داشته باشد. یکی از این مجوزها داشتن اینماد است. اگر سایتی دارای این مجوز باشد در انتهای هر سایتش معمولا قابل رویت هست. آی ماینر یکی از شرکت هایی است که در این عرصه وارد شده و دارای اینماد است.

داشتن دمو

یکی از نقاط قوت یک شرکت دادن فرصتی برای تست کردن است. شرکت هایی که کالای مصرفی یا خدماتی دارند و امکان فرآهم کردن دمو برای آن ها وجود دارد و این امکان را برای کاربر نیز قایل هستند قابل اعتمادترند. معمولا شرکت هایی که از خدمات و محصول خود مطمئن هستند این امکان را لحاظ می کنند.

پویایی شرکت

یکی از فاکتورهای مهم اما کم ارزش در دید مردم بحث پویایی شرکت است. شرکت هایی که دائما در بستر وب وجود دارند. در وبلاگ خود مقالات به روز را بارگزاری می کند. در شبکه های اجتماعی خود فعال هستند. در همایش ها و نمایشگاه ها شرکت می کنند. همواره به تبلیغات خود می پردازند شرکت های قابل اعتمادتری هستند. این شرکت ها در تمام عرصه ها اعلام وجود می کنند و به نظر می رسد که برای برندینگ خود هزینه می کنند که ارزشمند است. شرکتی که برای برندسازی خود نیرو و سرمایه و وقت میگذارد بدون شک برای مشتری خود و حفظ رضایت آن بیشتر وقت میگذارد.

جمع بندی

تمام 6 فاکتور بالا جزء حداقل مواردی هستند که یک شرکت برای جلب اعتماد افراد انجام دهد. بجز بحث مجوزها صراحتا نمی توان ادعا کرد که اگر شرکتی یکی از فاکتورهای بالا را نداشته باشد، شرکت نامعتبری هست. اما می‌توان با اطمینان گفت که اگر شرکتی تمام فاکتورهای ذکر شده را داشت با خیال راحت تری می توان به آن اعتماد کرد. نباید فراموش کنیم که جستجو و تحقیق کافی قبل از سرمایه گذاری در هر حوزه ای باید به درستی انجام شود.

 

 

گلنار
نویسنده: گلنار

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
قوانین پارکینگ آپارتمان، دیگه با همسایه‌ها دعوا نکنین!

قوانین پارکینگ آپارتمان، دیگه با همسایه‌ها دعوا نکنین!

برای اجاره و یا خرید ماینر به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای اجاره و یا خرید ماینر به چه نکاتی باید توجه کرد؟

راهنمای خرید ترازوی آشپزخانه، هر چیزی به مقدار لازم!

راهنمای خرید ترازوی آشپزخانه، هر چیزی به مقدار لازم!

کسب و کارها پیشنهادی
طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مهندس مریم گائینی certificate
طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مهندس مریم گائینی

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مهندس مریم گائینی

خانه هوشمند لینکپ certificate
خانه هوشمند لینکپ

خانه هوشمند لینکپ

شرکت معماری" مینیاتور" certificate
شرکت معماری" مینیاتور"

شرکت معماری" مینیاتور"

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent