چمن مصنوعی ایرانیان سونار

نمونه کار از شرکت : چمن مصنوعی ایرانیان سونار

امتیاز: 0.5 0 نظر | ثبت نظر

31 اردیبهشت 1399

نصب چمن مصنوعی تزئینی، چند مرحله داره؟

چمن مصنوعی تزئینی یکی از متریال‌هایی است که امروزه در اجرای پروژه‌های مختلف معماری و محوطه‌سازی به کمک مهندسان آمده است. در مطالب قبلی راجع به چمن مصنوعی و مزیت‌های آن نسبت به چمن طبیعی صحبت کردیم. در این مطلب با شرکت چمن مصنوعی ایرانیان سونار که یکی از با سابقه‌ترین شرکت‌های فعال در این محصول است همراه شدیم تا راجع به چمن مصنوعی تزئینی، اینکه در چه جاهایی و با چه روشی می‌توان آن را نصب کرد صحبت کنیم. با این مطلب از چیدانه همراه باشید.

 

نصب چمن مصنوعی تزئینی، چه جاهایی می‌تونه اجرا بشه؟

چمن مصنوعی به دو دسته کلی چمن مصنوعی ورزشی و چمن مصنوعی تزئینی تقسیم می‌شود. چمن مصنوعی می‌تواند برای فضایی که شما مدنظر دارید پوششی سبز و نرم و یکدست به وجود بیاورد. چمن مصنوعی تزئینی کاربردهای زیادی دارد و در فضاهایی مانند:

 • روف گاردن‌ها
 • محوطه
 • باغچه
 • بالکن و تراس
 • رستوران
 • بین موزاییک کفپوش
 • محیط های آموزشی (مدارس و مهدکودک)
 • قسمت‌هایی از اتاق کودک و.. استفاده می‌شود.

 

نصب چمن مصنوعی تزئینی، کدام چمن برای کدام فضا؟

فرض کنید شما فضایی دارید که تصمیم گرفته‌اید برای پوشش کف آن از چمن مصنوعی استفاده کنید، با کمی تحقیق متوجه می‌شوید که انواع مختلفی از چمن‌های مصنوعی تزئینی در بازار وجود دارد. حالا سوال این است که کدام چمن مصنوعی، مناسب فضای شماست؟ برای اینکه انتخاب خوبی داشته باشید، اول باید شرایط فضای مورد نظر و نیازهای خود مثل، میزان استفاده و پاخوری، سرما و گرمای محیط، کاربری فضا، نوع استفاده از چمن مصنوعی (کف، دیوار، بین سنگفرش)، حضور حیوانات در فضا، استفاده کودکان از فضا و... را بسنجید و شناخت کافی داشته باشید. پس از آن باید انواع چمن‌ مصنوعی تزئینی را بشناسید تا بتوانید بهترین نوع آن را بر حسب نیاز خود انتخاب کنید. در این مورد برای اینکه بتوانید سریعا به پاسخ برسید باید از کارشناسان و متخصصان در این زمینه مشورت بگیرید. پس شرایط فضای خود و نیازهای خود را به طور کامل به کارشناسان بگویید تا آنها بهترین نوع چمن را به شما معرفی کنند.

مطلب پیشنهادی: چمن مصنوعی برای بالکن، عکس تراس‌های زیبا و قیمت خرید اینترنتی

 

انواع چمن مصنوعی تزئینی، چند نوع داریم؟

چمن‌ مصنوعی تزئینی بر اساس ویژگی‌های مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند؛

 

انواع چمن مصنوعی تزئینی بر اساس نوع بافت:

 • چمن مصنوعی تک بافت: نسل اولیه چمن مصنوعی، بافت ساده، قیمت کم، نرمی کمتر از چمن مصنوعی دوبافت، عموما با نخ های فیبریلیت
 • چمن مصنوعی دوبافت: نسل دوم چمن مصنوعی، دارای بافت اصلی پلی اتیلنی و بافت نرم پلی پروپیلنی، نیاز به نگهداری بالا و بافت نرم و شبیه به چمن طبیعی، عموما با نخ های مونوفیلامنت

 

انواع چمن مصنوعی تزیینی بر اساس جنس الیاف:

 • چمن مصنوعی نایلونی: دارای دوام بسیار بالا و قیمت بالا (در بازار ایران وجود ندارد و به صورت سفارشی تولید می شود.)
 • چمن مصنوعی پلی اتیلنی: شبیه چمن طبیعی، نرم، نیاز به نگهداری کم
 • چمن مصنوعی پلی پروپیلن: کم دوام، دارای قیمت پایین، مناسب فضاهای داخلی
 • چمن مصنوعی پلی اتیلنی و پلی پروپیلنی: دوام بالا، زیبایی بالا، نرمی بالا و نیاز به نگهداری خوب، مناسب برای تمام فضاها (استاندارد شرکت سی سی گراس)

 

انواع چمن مصنوعی بر اساس ساختار الیاف:

 • چمن مصنوعی با الیاف فیبریلیت: نسل اولیه نخ های چمن مصنوعی که دارای نخ های درشت بود.
 • چمن مصنوعی با الیاف مونوتیپ: همانند برخی نخ های موجود در بازار به ویژه در چمن موکتی
 • چمن مصنوعی با الیاف مونوفیلامنت: نسل جدید الیاف، نازک، نرم، ضدسایش و مناسب فضاهای پرتردد

 

نصب چمن مصنوعی تزئینی، چطوری انجامش بدیم؟

الف: زیرسازی

نصب چمن مصنوعی تزئینی، اغلب توسط نیروهای متخصص شرکت‌های فعال در زمینه چمن مصنوعی انجام می‌شود.شرکت ایرانیان سونار نصب چمن مصنوعی را برای مشتریان خود رایگان انجام می‌دهد. اگر شما هم تصمیم به اجرای چمن مصنوعی دارید لازم است با مراحل نصب چمن مصنوعی آشنا شوید. اولین قدم برای نصب چمن مصنوعی تزئینی، زیرسازی است. سطح مورد نظر شما یا سطحی نفوذپذیر و نرم مانند سطح خاکی، باغچه و.. است، و یا سطح سختی مانند سنگ، آسفالت، موزاییک، بتن و.. دارد.

 

زیرسازی

۱.مراحل زیرسازی به روش نفوذپذیر(unbound)؛

 • سطح زمین را از هرگونه علف هرز و گیاهان دیگر به روش مکانیکی و یا شیمیایی پاک کنید.
 • سطح خاک را بکوبید و مسطح کنید.
 • شن و ماسه دانه‌بندی شده را در سطح زمین پخش و هموارکنید.
 • یک لایه ضد ریشه مانند ژئوتکستایل را بر روی زمین پهن کنید.

۲.مراحل زیرسازی به روش سخت (Bound)؛

سطوح سخت نیاز به زیرسازی خاصی برای نصب چمن مصنوعی ندارند، ولی مهمترین مسئله در آن وجود زهکش مناسب برای خروج آب است. اگر سطح سخت (بتن، سنگ، آسفالت و..) شیب بندی مناسبی برای هدایت آب باران نداشته باشد، باید قبل از نصب چمن شیب‌بندی این سطح را تصحیح کنید.

 

ب: نصب چمن مصنوعی تزئینی، همین پنج مرحله!

بعد از زیرسازی، نوبت به نصب چمن می‌رسد، مراحل نصب چمن مصنوعی تزئینی شامل موارد زیر است:

 

نصب چمن مصنوعی

۱.رول‌های چمن‌مصنوعی را روی زمین پهن کنید، قسمت‌هایی که نیاز به برش دارد و یا بخش‌‌‌هایی که اضافه هستند را ببرید. تکه‌های برش‌داده اضافی برای بخش‌های دیگری که خالی مانده‌اند قابل استفاده هستند. برش را از فاصله‌ی بندهای چمن انجام دهید تا سطح چمن مصنوعی آسیب نبیند. جهت پهن کردن رول‌ها باید در تمام قسمت‌ها به یک جهت باشد. (خاب چمن در همه جا به یک طرف باشد).

 

نصب چمن مصنوعی تزئینی

۲.بعد از اینکه جای هر تکه از چمن مصنوعی روی زمین مشخص شد، در قسمت اتصال دو بخش چمن یک نوار اتصال به عرض ۲۰ سانتی‌متر قرار دهید و روی آن را با چسب مخصوص نصب چمن مصنوعی، آغشته کنید. لبه‌های چمن را روی چسب قرار دهید و کمی فشار دهید تا چمن مصنوعی کاملا به زمین بچسبد.

 

نصب چمن مصنوعی تزئینی

۳.ممکن است اندازه فضای شما به اندازه‌ای باشد که فقط یک تکه چمن استفاده شود، دور تا دور لبه‌های چمن مصنوعی تزئینی را به زمین بچسبانید. در مورد فضاهایی با زیرسازی نفوذپذیر از میخ‌های بلند برای ثابت شدن چمن مصنوعی بر روی زمین استفاده می‌شود.

 

۴.بعد از اتصال نهایی چمن مصنوعی بر روی زمین، همه‌ی سطح را بررسی کنید و اضافه‌های جا مانده در چمن مصنوعی را برش دهید.

 

نصب چمن مصنوعی تزئینی

۵.آخرین مرحله از نصب چمن مصنوعی تزئینی، ریختن شن سیلیس روی چمن است. این مرحله برای چمن‌های مصنوعی با الیاف بلند (بیش از ۲ سانتی‌متر) ضروری است. شن سیلیس نقش پرکننده چمن مصنوعی را بازی می‌کند. شن سیلیس برای چمن‌های مصنوعی با تراکم پایین ضرورت بیشتر دارد. شن سیلیس، باعث دوام بیشتر چمن مصنوعی می‌شود. برای پخش شدن بهتر شن از شانه‌های مخصوص استفاده کنید.

توجه: در متراژهای کوچک و یا در نصب‌های داخل فضای منزل، چمن تراس و بالکن و روف‌گاردن می‌توان از پاشیدن سیلیس صرف نظر کرد.

 

 

نصب چمن مصنوعی تزئینی، حتی در ابعاد کوچک!

تا به حال دوست داشته‌اید در گوشه‌ای از بالکن کوچک خود، یک قسمت چمن مصنوعی داشته باشید تا حس فضای سبز را به شما بدهد. ممکن است فکر کنید که برای یک فضای کوچک مثلا در حد یک متر در یک متر و یا حتی کوچکتر نمی‌توانید چمن مصنوعی بخرید، چون اغلب، فروش چمن‌های مصنوعی را به صورت رولی و چند متری دیده‌ایم. این خبر خوب را برای شما داریم که امروزه شما می‌توانید به راحتی چمن‌های مصنوعی ایرانیان سونار را در ابعاد کوچک از فروشگاه‌های بزرگ، هایپرمارکت‌ها، فروشگاه‌های شهروند و.. خریداری کنید.

مطلب پیشنهادی: قیمت چمن مصنوعی، قیمت بازار در این گرانی چند؟

 

کلام آخر:

در این مطلب در رابطه با نصب چمن مصنوعی تزئینی صحبت کردیم. شما دوست دارید برای چه فضایی از چمن مصنوعی استفاده کنید؟ اگر تصمیم گرفته‌اید که چمن مصنوعی را در منزل، محوطه، حیاط، اتاق کودک، بام، تراس و یا بالکن و.. به کار ببرید می‌توانید با متخصصان ایرانیان سونار در این رابطه کمک بگیرید. یکی از شرایط بسیار عالی که شرکت ایرانیان سونار برای مشتریان خود در نظر گرفته است؛ گارانتی ۴۸ ماهه برای محصولات چمن مصنوعی است. همچنین شما می‌توانید از مزایای حمل و نقل و نصب رایگان محصولات چمن مصنوعی بهره ببرید.

برای دیدن نمونه کارهای نصب چمن مصنوعی تزئینی، بهپروفایل شرکت ایرانیان سونار سر بزنید و با اهالی فن این شرکت در تماس باشید.

 

شما می‌توانید فیلم نصب چمن مصنوعی تزئینی را از این قسمت ببینید.

 

مطالب پیشنهادی:

 

 

نویسنده: سمیه زارعی

عضو تحریریه وب سایت چیدانه مهندس فضای سبز و طراح محیط و منظر

نشان کردن
 • 2741 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 31 اردیبهشت 1399

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
صنایع چوبی گره صنایع چوبی گره
11 نمونه کار

تلفن: 02156712191
مصنوعات چوبی دکوچید مصنوعات چوبی دکوچید
15 نمونه کار

تلفن: 02173019000
شرکت معماران کارینا شرکت معماران کارینا
15 نمونه کار

تلفن: ۰۲۶۳۴۲۴۱۷۸۰
کم جا چوب پارک شریعتی کم جا چوب پارک شریعتی
15 نمونه کار

تلفن: 02122840694
مبلمان کارنیکا مبلمان کارنیکا
4 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۶۶۲۴۶۳۵۷
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173