visibility 5744 today 1399/5/11

دیوار دکوراتیو مدرن، چارچوب یک پروژه لوکس در جنت‌آباد

بسیاری از مخاطبان چیدانه در تماس‌های‌شان از ما درباره المان‌های سبک دکوراسیون سوال دارند. برخی از آنها نمی‌دانند که چطور هر کدام از جزئیات دکوراسیون داخلی را با سایر اجزا ترکیب کنند و یک نمای در هم آمیخته زیبا و دنج را به‌وجود آورند. چطور می‌شود جزئیات دیوار را با مبلمان، نورپردازی و رنگ‌های پالت دکوراسیون هماهنگ ساخت تا فضا از مدرنیته خشک و ابهت سبک کلاسیک، فاصله بگیرد اما عنصر گرما و دنج بودن منزل حفظ شود؟ در این گشت چیدانه با هم به پروژه‌ای لوکس در جنت آباد می‌رویم و با هم کمی درباره دیوار دکوراتیو و جزئیات انتخاب سایر المان‌ها از کارشناسان زبده هیرادانا اطلاعات می‌گیریم.

blog post

طراحی داخلی به سبک روستیک

کاربرد دیوار دکوراتیو مدرن چیست؟

در ورود اولیه به یک آپارتمان 120 متری، انتظار یک هال ساده و 2-3 اتاق خواب، آشپزخانه‌ای اپن و سرویس‌های بهداشتی با رنگ سفید را دارید اما برای طراحی داخلی با کشیدن نقشه‌ای هوشمندانه برای آپارتمانی با این متراژ متوسط، معجزه می‌کند؛ بعد از اتمام پروژه با دیوارکشی‌های جدید و تزئینات زیبای دیوار هر بخش تازه متوجه می‌شوید که با 120 متر چه مانورهایی گسترده‌ای می‌توان ایجاد کرد.

 

مزایای استفاده از دیوار دکوراتیو مدرن

  • هویت بخشیدن به سبک دکوراسیون
  • وزن بخشیدن به اجزای ترکیب پالت رنگی
  • ایجاد تعادل نمایی دل‌خواه در بخش‌های مختلف هر فضا
  • استفاده از طرح‌های مد روز در نمای کانونی
  • تقسیم فضا بر اساس نظر نهایی طراح داخلی
  • لوکس ساختن دیوارهای برهنه خانه

blog post

طراحی داخلی به سبک روستیک

هماهنگی دیوار دکوراتیو مدرن با لوازم و وسایل

هنگامی که طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل یا محل کارتان را به یک مجموعه با تجربه بسپارید، تمامی جزئیاتی که در ذهن طراح داخلی است با دقت پیاده‌سازی می‌شود. در هنگام امضای قرارداد چه خوب است که حتی اختیار انتخاب لوازم و وسایل را هم به گروه طراحی داخلی بسپارید؛ تا با تجارب و روابطی که دارند، بهترین متریال و لوازم را برای شما انتخاب کنند.

اشتباه رایج: تصور کنید که در جلسه انتخاب و تایید طرح، یک دیوار دکوراتیو مدرن آجری را انتخاب کرده‌اید؛ چیدمان آجرها را با وسواس تمام برگزیده‌اید و طراح مبلمان به خصوصی را با طرح و رنگ ایده‌‌‌آل این فضا به شما پیشنهاد داده است. اگر به طراح اعتماد نکنید ممکن است در بازار نتوانید مبلمان مناسب برای آن فضای طراحی شده را بیابید. مبمان را می‌خرید و می‌بینید کوچک‌ترین هماهنگی و جذابیتی در کنار دیار دکوراتیوی که این همه با سلیقه انتخاب کرده بودید، ندارد. گویی هزینه طراحی داخلی را بیهوده خرج کرده‌اید.

blog post

طراحی داخلی به سبک روستیک

تعادل رنگ‌های دکوراسیون داخلی با پوشش دیوار

دیوار دکوراتیو مدرن را مانند کادری از قاب نقاشی در نظر بگیرید. اگر دیوارهای سفید خانه را دور طراحی داخلی مد نظرتان جای دهید، زیبا‌تر است؟ تا دیوارهایی پوشیده با سبک مشابه، دکوراسیون داخلی مد نظرتان؟ این سبک دیوارها تمام المان‌هایی که طراح با دقت کنار هم چیده را در بر می‌گیرد و از هر کدام جزئی هماهنگ در خود جای می‌دهد. نتیجه یک فضای لوکس و زیبا می شود که هر بیننده‌ای را متعجب می‌سازد. در پروژه جنت آباد گروه هیردانا کارفرما سبک مدرن را در نظر داشته است اما در فضایی دور از اجزای مینیمال. انتخاب هوشمندان سبک دیوار دکوراتیو مدرن و تزئینات طلایی لوکس، کلیدپریزهای زیبا و نورپردازی ملایم، نمای داخلی این آپارتمان را لوکس‌تر ساخته است.

blog post

طراحی داخلی به سبک روستیک

فضای میان دیوارهای دکوراتیو پروژه جنت آباد

حال که با اثر دیوار دکوراتیو مدرن خاکستری با چینش آجری آشنا شدیم؛ بیایید با هم سایر جزئیات طراحی و اجرای گروه هیرادانا را بررسی کنیم.

فضای ورودی، هال و پذیرایی

درب ورودی آپارتمان 120 متری جنت‌آباد به یک پذیرایی بزرگ باز می‌شود. در طراحی این فضای پذیرایی ترکیبی از سبک مدرن و کلاسیک انتخاب شده است.

blog post

طراحی داخلی به سبک روستیک

نقطه کانونی دکوراسیون هال و پذیرایی

در پروژه جنت‌آباد نقطه کانونی طراحی داخلی، دیوار تلویزیون است که پالت رنگی سه‌گانه‌اش با کل فضا هماهنگی دارد. رگه‌های مشکی بر بورد سفید و یک دیوار خردلی یک دست. کمی جلوتر در جایی که چیدمان مبلمان طوسی با کوسن‌های خردلی تمام شده، ستونی از دیوار دکوراتیو مدرن تیره را می بینیم که تا سقف ادامه یافته و فضای نشیمن را از ناهار خور جدا کرده است.

blog post

طراحی داخلی به سبک روستیک

هماهنگی تمامی بخش‌های دیوارهای دکوراتیو مدرن

آن سمت هال و پذیرایی، دیوارناهارخوری را با گرایش به سبک روستیک می‌بینیم که هم با ستون آجری میانی هماهنگ است هم رنگ ملایم آن فضای کلی هال و پذیرایی را کوچک نساخته است. طراح برای مدرن‌تر کردن فضا از صفحه ساعت طلایی و نیمکت‌های تیره برای نشستن حضار استفاده کرده است.

دیواری متضاد با سایر بخش‌های طراحی داخلی

طراحان هیرادانا برای تلطیف فضای اتاق خواب‌ها دیوار مرتبط این بخش را با گلی زیبا تزئین کرده‌اند که ناخودآگاه حس آرامش را به بیننده می‌بخشد. تضادی دلچسب با سبک مدرن هال و پذیرایی.

blog post

طراحی داخلی به سبک روستیک

کف و سقف پروژه همه‌چیز را کامل می‌کنند

بعد از این که تمامی اجزا طراحی شد، دیزاینر با انتخاب رنگ ملاسیم و خنثی کف و سقف و همچنین جزئیاتی کوچک کف و سقفی ساده را تبدیل به کف و سقف اختصاصی برای آن طراحی می‌کند.

کف منزل مکمل اصلی نمای طراحی اخلی

کف منزل از مهمترین قسمت‌های طراحی داخلی  است که در اینجا از مرغوب‌ترین نوع سنگ برای دوام بالا استفاده شده است و همچنین رنگ طوسی و کرم ان  آن با اجزای طرح و رنگ اصلی اجزا و وسایل هر بخش ترکیبی بی‌نظیر دارد.

blog post

طراحی داخلی به سبک روستیک

سقف زیبا با جزئیات کامل

در سقف رگه‌هایی ملایم مشابه آنچه در بخش کانونی دیوار تلویزیون دیدیم، تکرار شده که این نشانه هوشمندی طراحی در ساختار کلی دیزاین داخلی است. در قسمتی از سالن پذیرایی از آئینه کاری در طراحی استفاد کرده ایم.آئینه کاری امروزه انواع مختلفی دارد

دکوراسیون آشپزخانه

در انتهای سالن پذیرایی به آشپزخانه قرار گرفته است لوستر چوبی با رنگ کابینت‌ها هم خانواده است و فضای دنج آن را با نورپردازی اصولی جذاب‌تر ساخته است. سادگی مدرنتیه در کنار اصالت چوب؛ حس تازگی و لوکسی متفاوتی به فضا بخشیده است.

 

هماهنگی کابینت‌ها با دیوارها و سبک پذیرایی

آشپزخانه ال این آپارتمان اگرچه کابینت‌هایی تقریبا تیره دارد اما همین تیرگی چوب، حس گرم آشپزخانه را به بیننده منتقل می‌کند و بسیار میان سایر اجزای طوسی و خنثی جلوه دارد. از طرفی فضای آن با دستگیره‌ها و یراق‌آلات پیچیده نشده و به دلیل نبود جزیره، با هال و پذیرایی خانه هماهنگی خوبی دارد. درتصویر مشاهده میکنید که کابینت ها بدون دستگیره میباشند.این ترکیب کابینت های برای سبک مدرن انتخاب شده اند. کانتر صفحه کابینت هایگلاس دارد و کنار  یک میز چوبی گرفته که در نهایت دو سبک را مجاور سازد. رگه‌های چوبی حس و حال درختان جنگل را منتقل می‌کند.

blog post

طراحی داخلی به سبک روستیک

سایر بخش‌ها دکوراسیون داخلی

فرش و پرده: برای فرش و پرده در این طراحی سعی شده از انواع مدرن انتخاب شود که با دیوار دکوراتیو مدرن و مبملمان راحتی هماهنگ باشد. برای لوکس شدن فضا از رنگ گرم خردلی و طلایی کمک گرفته شده است

نورپردازی: هم‌چنین در نورپردازی از لوسترهای کلاسیک بیشتر به کار رفته است. انی ترکیب لوکس با گچبری‌های ساده و نور پردازی نقطه‌ای ریسه‌ای دیگر هیچ نقصی ندارد.

blog post

طراحی داخلی به سبک روستیک

blog post

طراحی داخلی به سبک روستیک

دکوراسیون اتاق خواب‌ها

  • مستر روم: دیوار دکوراتیو مدرن پذیرایی با دیواری کلاسیک گل‌دار خردلی در تضاد است. این یعنی یک فضای لطیف و راحت برای استراحت. کلازت اتاق‌ها با سبک کابینت‌ها هماهنگ است. ستون‌های زیبای تخت‌خواب با پارچه‌های مرغوب حسی از زندگی راحت و لوکسی به شخص می‌بخشد.
  • سرویس بهداشتی: سبک دیوارهای مدرن به رنگ نقطه کانونی دیوار دکوراتیو مدرن تلویزیون می‌خورد اما رنگ آن کاملا متضاد است. 

blog post

طراحی داخلی به سبک روستیک

در پایان

در این مطلب پروژه جنت آباد را بررسی کردیم و دیدیم چطور اجزای ساده دکوراسیون داخلی کنار هم یک فضای لوکس و زیبا را می سازند. اگر برای انتخاب راهکارهای طراحی داخلی هنوز سوالهای زیادی در ذهن دارید سری بهپروفایل هیرادانا بزنید و با کارشناسان انها در این زمینه مشورت کنید. همچنین دیگر مطالب چیدانه نیز در این زمینه اطلاعات خوبی را به شما می دهند.

مطالب پیشنهادی:

یاسمین ثریا
نویسنده: یاسمین ثریا

نویسنده چیدانه-ژورنالیست(نویسنده آزاد)-کارشناس ارشد صنایع غذایی(فعالیت آزاد)-هنرجوی طراحی داخلی و دکوراسیون

more_horiz
مطالب پیشنهادی
بهترین جای ساعت ایستاده در منزل کجاست؟ (15 چیدمان ساعت)

بهترین جای ساعت ایستاده در منزل کجاست؟ (15 چیدمان ساعت)

1400/12/11 ادامه مطلب
بهترین رنگ برای دفتر کار خانگی و اداری

بهترین رنگ برای دفتر کار خانگی و اداری

دیوار دکوراتیو مدرن، چارچوب یک پروژه لوکس در جنت‌آباد

دیوار دکوراتیو مدرن، چارچوب یک پروژه لوکس در جنت‌آباد

کسب و کارها پیشنهادی
استودیو معماری نیارش certificate
استودیو معماری نیارش

استودیو معماری نیارش

نور برند certificate
نور برند

نور برند

پالاز موکت شعبه مولوی certificate
پالاز موکت شعبه مولوی

پالاز موکت شعبه مولوی

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent