visibility 1257 today 1399/7/5

انواع درب ضد سرقت، چوبی بهتره یا فلزی؟

آیا به درب ضد سرقت چوبی ویا فلزی ارزان ایرانی اعتماد می توان کرد؟

درب های ضد سرقت یکی از تجهیزات امنیتی در ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری به منظور افزایش ایمنی، پیشگیری از سرقت و حفظ اموال ارزشمند به شمار می ‌آیند. امروزه انواع درب ضد سرقت ایرانی توسط کارخانجات و شرکت های داخلی در برند و کیفیت های متفاوت طراحی و تولید شده و با کاهش هزینه ‌های وارداتی، نیاز بازار تقاضای داخلی را مرتفع نموده است. درب های ضد سرقت ایرانی با رعایت استانداردهای ساختاری و اصول بین المللی به شکل استیل، چوبی و فلزی، با استفاده از مصالح و مواد مختلف، تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته است.

 درب ضد سرقت ارزان و با کیفیت

 قیمت و کیفیت از جمله فاکتورهای بسیار مهم در رابطه با  انتخاب و خرید انواع مختلفی از درب های ضد سرقت هستند. متاسفانه امروزه به دلیل افزایش تولید غیر استاندارد بسیاری از درب های ضد سرقت توسط شرکت ها و کارخانجات نامعتبر و برخی از مراکز خصوصی، برند کارخانه تولید کننده در انتخاب محصول اهمیت بسیار زیادی داشته و تنها تعداد بسیار کمی از تولیدکنندگان، مقید به رعایت استانداردها و فاکتور های بین المللی در خصوص تولید درب های ضد سرقت قابل اعتماد و مقرون به صرفه می باشند. درب ضد سرقت ارزان اگر از فروشگاه معتبری خریداری شود، میتوانند از کیفیت خوبی برخوردار باشد. توصیه می شود به منظور انتخاب و خرید انواع مختلف درب ضد سرقت با کیفیت بالا به مراکز معتبر و نمایندگی های پخش برندهای شناخته شده این محصول مراجعه نموده و از کیفیت کالای خریداری شده اطمینان حاصل نمایید.

حفظ امنیت ساختمان با استفاده از درب های ضد سرقت

 یکی از اصلی ترین اهداف طراحی و کاربرد انواع مختلف درب های ضد سرقت، برقراری امنیت و حفظ اموال و دارایی های ارزشمند شخصی و دولتی در ساختمان های مسکونی و غیرمسکونی است. انواع مختلف درب ضد سرقت از ویژگی ‌ها و امکانات مختلفی برخوردار بوده و قادر به ایجاد درجات متفاوتی از  فاکتورهای ایمنی در سازه مورد نظر خواهند بود. انواع مختلف قفل های چند زبانه و تجهیزات مختلف در ساختار بدنه، بهترین و اصلی ترین دلایل تمایز و تغییر در عملکرد درب های ضد سرقت نسبت به سایر درب های ساختمانی است. استفاده از قفل های چند زبانه، منجر به افزایش ایمنی و استفاده از تجهیزات ویژه در ساختار بدنه این نوع از درب های ساختمانی، منجر به ایجاد مقاومت در برابر ضربه و شکستگی خواهد شد. یکی از مهمترین و اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده انواع مختلف درب ضد سرقت، قفل های ۴، ۵، ۷ و ۱۱ زبانه و تضمین کننده ایمنی ساختمان به شمار می‌آیند.

درب ضد سرقت

ویژگی درب های ضد سرقت چیست؟

لایه فلزی داخل بدنه

 یکی اصلی ترین ویژگی های متمایز کننده درب های ضد سرقت و انواع دیگر درب های ساختمانی، استفاده از ورق های فلزی و فولادی به منظور افزایش مقاومت و استحکام محصول در برابر صدمات، شکستگی ها و فشارهای خارجی به منظور ورود به داخل ساختمان است. این ویژگی به افزایش مقاومت درب های ضد سرقت با روکش چوبی در برابر حریق کمک شایان ذکری نموده و از مهمترین دلایل افزایش ضریب ایمنی به شمار می آید.

ساختار گاوصندوقی

 ساختار گاوصندوقی، یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم انواع مختلف درب های ضد سرقت بوده و منجر به افزایش ایمنی ساختمان توسط این تجهیزات خواهد شد.

اتصال درب لولا

یکی دیگر از تفاوت های بسیار مهم انواع دربهای ضد سرقت با سایر درب های ساختمانی، اتصال درب از بیش از یک نقطه به لولا و یا چهارچوب تعبیه شده است. این ویژگی منجر به اتصال مستحکم درب ضد سرقت به لولا شده و از ایجاد آسیب های ناشی از ضربه به این نوع از درب های ساختمانی پیشگیری خواهد نمود.

خاصیت ضد حریق

ویژگی بسیار مهم دیگردرب های ضد سرقت ساختمانی، خاصیت ضد حریق بودن آنها به واسطه استفاده از ورق های فولادی و فلزی در ساختار بدنه این تجهیزات است. این ویژگی از آسیب های  سازه ای ناشی از ایجاد آتش سوزی پیشگیری نموده و تاثیر بسیار زیادی در حفظ ایمنی ساختمان خواهد داشت.

عایق حرارتی و صوتی

استفاده از ترکیباتی مانند پشم سنگ و یا پشم شیشه به عنوان لایه عایق  در کنار ورق های فلزی تعبیه شده در ساختار بدنه درب های ضد سرقت، یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم این نوع از تجهیزات ساختمانی بوده و یک مزیت پرطرفدار به شمار می آید.

قفل های چند زبانه

استفاده از انواع مختلف قفل های چند زبانه، یکی دیگر از ویژگی ها و مزایای بسیار مهم دربهای ضد سرقت در مقایسه با سایر درب های ساختمانی است. این ویژگی از دلایل اصلی تمایز درب ضد سرقت با سایر تجهیزات ساختمانی بوده و تعیین کننده میزان و درجه امنیت ایجاد شده در سازه و یا ساختمان مورد نظر می‌باشد.  استفاده از انواع قفل های زبانه دار، احتمال ورود سارقین به ساختمان و یا واحد مورد نظر توسط فرایند اهرم کردن را به صفر رسانیده و تاثیر فراوانی در افزایش ضریب ایمنی  مکان مورد نظر خواهد داشت.

استفاده از زه لاستیکی

تعبیه نوار و یا اصطلاحا زه لاستیکی در سراسر اطراف بدنه، از دیگر ویژگی های بسیار مهم طراحی و تولید درب های ضد سرقت بوده و علاوه بر افزایش استحکام و اتصال در به چهارچوب، از ورود گرد و خاک و هدر رفت انرژی نیز پیشگیری خواهد نمود.

قابلیت نصب سریع و آسان

یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم و ارزشمند انواع مختلف درب ضد سرقت، قابلیت نصب سریع و آسان آنها بدون نیاز به ابزار و تجهیزات ساختمانی ویژه است. این نوع از درب های ساختمانی به آسانی پس از پایان عملیات عمرانی، در چهارچوب نصب شده و هیچ گونه آسیبی به قسمت های مختلف سازه وارد نخواهند نمود. امکان تعویض درب های ساختمانی قدیمی با انواع درب ضد سرقت، یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه و بسیار مهم انواع مختلف درب های ضد سرقت است.

درب فلزی

توجه به کیفیت قفل های چند زبانه

 همانطور که پیشتر نیز گفته شد استفاده از انواع قفل های چند زبانه، یکی از ویژگی های بسیار مهم درب  ضد سرقت با انواع مختلف درب های ساختمانی است. توصیه می ‌شود به منظور خرید انواع مختلف درب ضد سرقت با کیفیت و تهیه شده از مصالح قابل اعتماد، نسبت به برند تولید کننده این نوع از تجهیزات ساختمانی  توجه فراوان داشته و از خرید انواع نامرغوب و ارزان قیمت این محصولات اجتناب نمایید. امروزه برند های، چینی،  ترکیه ای و چندین برند دیگر قفل های زبانه دار در بازار مصرف موجود است. قفل شب بند و انواع مختلف قفل های دیگر، از امکانات بسیار مهم تعبیه شده در ساختار درب های ضد سرقت به شمار می آید.

تنوع درب های ضد سرقت ایرانی

امروز تولید انواع مختلف درب ضد سرقت ایرانی، منجر به ایجاد یک توازن موثر در بازار عرضه و تقاضا گردیده و توانسته است حجم اعظمی از واردات کشور در این زمینه را مرتفع نماید. برخورداری از تنوع محصول و گستردگی دامنه انتخاب متقاضیان، یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم در خصوص انتخاب و خرید درب های ضد سرقت ایرانی است. تنوع طرح، رنگ، ساختار، جنس لایه عایق مورد استفاده در ساختار بدنه، جنس و ضخامت ورقه فلزی و یا فولادی تعبیه شده در ساختار بدنه و نوع قفل مورد استفاده در ساخت انواع درب ضد سرقت ایرانی، عامل تعیین کننده و بسیار مهم قیمت این نوع از تجهیزات ساختمانی به شمار می‌آیند. 

درب های ضد سرقت فلزی

درب ضد سرقت فلزی به نوعی از درب های ساختمان گفته می شود که بدنه‌ای از جنس فلز داشته و معمولا از پوشش های گالوانیزه و ضد زنگ برخوردار می باشند. خاصیت ضد خورندگی، خاصیت ضد هوازدگی، خاصیت ضد زنگ زدگی و برخورداری از رنگ ثابت از جمله ویژگی های بسیار مهم و قابل توجه در خصوص انتخاب، سفارش و خرید انواع مختلف درب ضد سرقت فلزی است. یکی از امتیازات بسیار مهم در زمینه تولید انواع مختلف درب ضد سرقت فلزی، استفاده از رنگ های پودری الکترواستاتیکی به منظور افزایش مقاومت و استحکام درب در برابر تغییرات محیطی است. یکی از معایب بسیار مهم درب ضد سرقت فلزی در مقایسه با درب های ضد سرقت چوبی، وزن و قیمت بسیار بالا و محدودیت جابجایی و حمل و نقل این محصول می باشد. درب ضد سرقت فلزی، تمامی ویژگی های مربوط به درب های ساختمانی را دارا بوده و در انواع مختلف طرح، رنگ، اندازه و جنس در بازار مصرف موجود می باشد.

درب ضد سرقت

سخن پایانی

 امروز انواع مختلف درب ضد سرقت طرفداران بسیار زیادی داشته و به منظور افزایش ایمنی پیشگیری از سرقت های زیان بار در مکان‌های مسکونی و غیرمسکونی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. توصیه می‌شود به منظور انتخاب و خریداری انواع مختلف این نوع از درب های ساختمانی، نسبت به جنس، برند کارخانه تولید کننده، ویژگی های مربوط به نوع درب ضد سرقت و از همه مهمتر کیفیت محصول خود، اطلاعات کافی کسب نموده و لذت یک خرید رضایتمند را تجربه نمایید .

گلنار
نویسنده: گلنار

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
آشنایی با انواع قفل درب آپارتمان

آشنایی با انواع قفل درب آپارتمان

درب ضد سرقت و آنچه باید بدانید!

درب ضد سرقت و آنچه باید بدانید!

قفل دیجیتال، امنیت و زیبایی را با هم تجربه کنید!

قفل دیجیتال، امنیت و زیبایی را با هم تجربه کنید!

کسب و کارها پیشنهادی
شرکت  معماری پرسیاه طرح پردازان certificate
شرکت  معماری پرسیاه طرح پردازان

شرکت معماری پرسیاه طرح پردازان

مبلینا certificate
مبلینا

مبلینا

دکوراسیون داخلی ماهون certificate
دکوراسیون داخلی ماهون

دکوراسیون داخلی ماهون

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent