نئوکلاسیک در معماری داخلی، تجلی شکوه و زیبایی!

نئوکلاسیک در معماری داخلی به عنوان یک سبک طراحی محبوب، امروزه جذابیت خاصی دارد که تقریبا می‌تواند در هر فضایی، زیبا و مناسب به نظر برسد. بسیاری از افراد وقتی می‌خواهند فضایی خاص‌تر و مجلل‌تر از سبک‌های مدرن داشته باشند، از این سبک استفاده می‌کنند. اگر شما هم به این سبک از معماری داخلی علاقه‌مندید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با کمک گروه مهندسی مریم گائینی با این سبک و نحوه استفاده از آن در معماری داخلی بیشتر آشنا شویم. 
در این مطلب می‌خوانید:

 • خصوصیات سبک نئوکلاسیک در معماری داخلی
 • اکسسوری در سبک نئوکلاسیک
 • خطوط و تناسبات نئوکلاسیک در معماری داخلی
 • تزئینات نئوکلاسیک در معماری داخلی
 • مبلمان در سبک نئوکلاسیک
 • پالت رنگی در سبک نئوکلاسیک

blog post

طراحی دکوراسیون داخلی پروژه کلاسیک

خصوصیات سبک نئوکلاسیک در معماری داخلی

سبک نئوکلاسیک در دکوراسیون بر اساس خانه‌های ثروتمندان اروپایی و آمریکایی در 1700 و اوایل 1800 میلادی آغاز شد.
سبک نئوکلاسیک طراحی زیبا، مجلل و جاودانه‌ای است که در آن سنت و مدرنیته در هم ادغام می‌شوند. سبک نئوکلاسیک در واقع سبکی است شیک و امروزی که از اصالت بالایی هم برخوردار است.

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون کلاسیک طوسی و‌قرمز

این سبک از تمامی ویژگی‌های سبک کلاسیک برخوردار است اما در عین حال سبکی مدرن و امروزی نیز است. از همین جهت کاملا مناسب افرادی است که طرفدار سبک‌های مجلل و شیک هستند. در ادامه به ویژگی‌های این سبک خواهیم پرداخت تا اگر طرفدار این سبک هستید، بدانید نئوکلاسیک در معماری داخلی چگونه بروز پیدا می‌کند.

blog post

قبل و بعد طراحی و اجرای واحد 110 متری در نیاوران

blog post

طراحی آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک

اکسسوری در سبک نئوکلاسیک

در سبک نئوکلاسیک ، همه چیز در مورد تجملات و لوکس‌گرایی است، از اکسسوری‌های لوکس و فاخر گرفته تا آثار هنری زیبا یا لوسترهای شیکی که همگی آن‌ها ریشه‌های یونانی-رومی دارند. اما توجه داشته باشید که در استفاده از آن‌ها زیاده‌روی نکنید چون در این شرایط از سبک نئوکلاسیک فاصله خواهید گرفت.

blog post

لوکس‌ترین مبلمان مدرن و راحتی

blog post

طراحی نئوکلاسیک شیک منزل

خطوط و تناسبات نئوکلاسیک در معماری داخلی

درست است که سبک نئوکلاسیک در معماری داخلی از سبک‌های کلاسیک الهام می‌گیرد، اما در عین حال با روند و نیازهای سبک مدرن نیز سازگاری دارد.
به عنوان مثال، هنگام چیدمان فضاها به سبک نئوکلاسیک، از قوانین چیدمان متقارن مبلمان و دکوراسیون استفاده می‌شود. اما پانل‌ها و قالب‌های دیواری مدرن و خطوط مستقیم و صاف مدرن نیز به وضوح قابل رؤیت هستند.
اشکال هندسی، خطوط تمیز و حکاکی‌های دقیق، از بارزترین خصوصیات در سبک نئوکلاسیک محسوب می‌شوند. در این سبک معمولا از فرش‌های قدیمی با تزئینات الهام‌گرفته از طبیعت یا الگوهای هندسی استفاده می‌شود.

blog post

دکوراسیون کلاسیک اتاق غذاخوری و نشیمن جذاب

blog post

قبل و بعد طراحی و اجرای واحد 110 متری در نیاوران

تزئینات نئوکلاسیک در معماری داخلی

 • اغلب دیوارها در فضا با پانل‌ها یا قالب‌هایی با اشکال هندسی ساده تزئین می‌شوند. همچنین از آن‌جایی که نقوش گل‌دار در سبک نئوکلاسیک بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، طرح گل به رنگ خنثی روی دیوار رنگ‌آمیزی شده یا با کاغذ دیواری پوشانده می‌شوند.
 • کف فضا باید با پارکت پوشانده شود و در واقع کفپوش پارکت، قوی‌ترین مشخصه سبک نئوکلاسیک است.
 • سقف‌ها یک‌دست به رنگ سفید درمی‌آیند و با قالب‌های منظم به شکل ابزارهای تزئینی گچ‌کاری می‌شوند.

blog post

دکوراسیون مبلمان سبز توسی مدرن و لوکس

 • پنجره‌ها و درب‌ها را نباید بدون توجه رها کرد. آن‌ها را می‌توان با عناصر گچی سبک تزئین کرد.
 • نئوکلاسیک در یک فضا باید نمودی روشن و دنج داشته باشد. به این معنی که لازم است تا از منابع مختلف نوری استفاده کنید نظیر لوسترها، لامپ‌های کف، لامپ‌های رومیزی و...
 • تابلوها نباید دیوارها را به طور کامل بپوشانند. بهتر است به جای استفاده از تابلوهای پراکنده و مختلف، یک بوم بزرگ را به دیوار آویزان کنید.

 

blog post

لوکس‌ترین مبلمان مدرن و راحتی

مبلمان در سبک نئوکلاسیک

مبلمان ساخته‌شده از چوب طبیعی(روشن یا قرمز) و پارچه‌های گران‌قیمت از بارزترین‌ مشخصه‌های مبلمان به سبک نئوکلاسیک است.
به گفته کارشناسان گروه مهندسی مریم گائینی، مبلمان در فضا باید به گونه‌ای قرار بگیرند که تعادل برقرار باشد و فضا را تیره و کدر جلوه ندهد. به عنوان مثال، در اتاق نشیمن می‌توانید مبل و چند صندلی(عثمانی یا نیمکت)، میز جلومبلی، کنسول، قفسه کتاب و بوفه قرار دهید. 

 

blog post

طراحی و اجرای پروژه نئوکلاسیک در تهران


 در اتاق خواب چیدمان به کمک تختخواب به همراه نیمکت جلوی تخت، یک دراور کشویی یا یک کمد لباس کامل خواهد شد و در صورت تمایل می‌توانید صندلی و میز آرایش نیز قرار دهید.
در این سبک، مبلمان ساده و متقارن و معمولا دارای ساختار چوبی یا فلزی با تزئینات ظریف و زیبا و در عین حال بسیار باکیفیت هستند. 

 

blog post

دکوراسیون کلاسیک اتاق غذاخوری و نشیمن جذاب


 در فضای نئوکلاسیک در معماری داخلی، لوازم و اثاث داخل فضا به کمک پارچه‌های طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین به جای ژاکارد و ملیله، می‌توانید از پارچه‌های نخی متراکم، مخمل یا ترکیبی از آن‌ها استفاده کنید. 
همچنین در این سبک از دکوراسیون، آینه نقش مهمی را ایفا می‌کند زیرا فضای مجلل داخلی را در خود انعکاس داده و شکوه و جلال آن را چندین برابر خواهد کرد.

 

blog post

قبل و بعد طراحی و اجرای واحد 110 متری در نیاوران

پالت رنگی در سبک نئوکلاسیک

در یک محیط به سبک نئوکلاسیک، از سایه‌های کاملا طبیعی طبیعت، مانند رنگ‌های خاکستری، بژ و کرم، سفید، طلایی و نقره ای، چوبی، آبی و شکلاتی استفاده می‌شود. بهتر است نسبت مناسبی از هر تن رنگی را با یکدیگر ترکیب کنید تا در نهایت به یک ترکیب بی‌نظیر دست پیدا کنید.

 

blog post

دکوراسیون سالن غذاخوری به سبک نئوکلاسیک


 کلام آخر
سبک نئوکلاسیک در معماری داخلی، یک سبک فاخر، مجلل و در عین حال با درون‌مایه‌ای از سبک مدرن است. این سبک کاملا مناسب افرادی است که به تجمل‌گرایی علاقه‌مند هستند اما می‌خواهند که رگه‌هایی از خصوصیات سبک مدرن را هم در چیدمان خود وارد کنند.
اگر شما هم به این سبک علاقه‌مندید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما از کارشناسان باتجربه در این زمینه کمک بگیرید. گروه مهندسی مریم گائینی با سابقه‌ای بالا در زمینه طراحی و اجرای حرفه‌ای و تخصصی دکوراسیون داخلی، شما را در این راه یاری خواهند کرد. پیشنهاد می‌کنیم که سری به پروفایل گروه مهندسی مریم گائینی در چیدانه و همچنین صفحه اینستاگرام آن‌ها بزنید تا با سبک و نحوه کار این گروه حرفه‌ای بیشتر آشنا شوید. 

مطالب مرتبط
تعرفه های طراحی داخلی، هزینه مشاوره تا اجرا
زیبایی های سبک کلاسیک در معماری داخلی!
سبک کلاسیک یا نئوکلاسیک، شما کدومو انتخاب می کنین؟
 


 

فرگل سلحشور
نویسنده: فرگل سلحشور

کارشناس معماری و فارغ‌التحصیل رشته دکوراسیون داخلی از مجتمع فنی تهران عضو تیم محتوای چیدانه، فعال در زمینه تولید محتوای سایت و شبکه‌های اجتماعی، ترجمه، طراحی سایت و سئو مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی

more_horiz
مطالب پیشنهادی
آشنایی با انواع نمای ساختمان ویلایی

آشنایی با انواع نمای ساختمان ویلایی

نئوکلاسیک در معماری داخلی، تجلی شکوه و زیبایی!

نئوکلاسیک در معماری داخلی، تجلی شکوه و زیبایی!

‌‌‌طراحی دیوار نئوکلاسیک؛ جذابیتی معمارانه روی دیوارهای ساده

‌‌‌طراحی دیوار نئوکلاسیک؛ جذابیتی معمارانه روی دیوارهای ساده

کسب و کارها پیشنهادی
ایده فرم certificate
ایده فرم

ایده فرم

سقف افراز certificate
سقف افراز

سقف افراز

میز ال سی دی جلو مبلی دیمولوکس certificate
میز ال سی دی جلو مبلی دیمولوکس

میز ال سی دی جلو مبلی دیمولوکس

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent
x