تبلیغات
ساقدوش F مبلیران E خانه مدیای راه یاب خلاق E
گالری مبلمان ایلا

نمونه کار از شرکت : گالری مبلمان ایلا

امتیاز: 0.4 0 نظر | ثبت نظر

16 تیر 1399

سبک نئوکلاسیک در دکوراسیون، نه مدرنه نه کلاسیک!

گاهی اوقات خیلی از ما نه سبک مدرن را برای دکوراسیون‌مان دوست داریم و نه سبک کلاسیک. به دنبال سبکی می گردیم که مابین این دو باشد، یعنی هم بتوانیم از عناصر و طراحی مدرن بهره ببریم و هم موتیف های کلاسیک را در نقاطی از دکوراسیون استفاده کنیم. سبک نئوکلاسیک دقیقا همان سبکی است که به دنبالش می گردیم و می تواند نیاز ما را برطرف نماید. در ادامه به همراه گروه مبلمان ایلا مبل، ویژگی ها و تعاریف این سبک را بررسی می کنیم.

 

دکوراسیون به سبک نئوکلاسیک

این سبک ترکیبی از عناصر سبک کلاسیک و المان های سبک مدرن است و در عین حال به عنوان یک سبک ساده و شیک شناخته می شود. در واقع فرم های ساده در طراحی مدرن در کنار ظرافت های کلاسیک باعث شده این سبک برای فضاهای مختلف مناسب باشد. اما برای طراحی و چیدمان هرفضا به این سبک باید با ویژگی ها و ترفندهایی آشنا باشیم:

 • رنگ در سبک نئوکلاسیک
 • مبلمان نئوکلاسیک
 • فرش و پرده درد کوراسیون نئوکلاسیک
 • متریال نئوکلاسیک
 • اتاق خواب به سبک نئوکلاسیک

نشیمن و پذیرایی به سبک نئوکلاسیک

مبلمان نئوکلاسیک در نشیمن و پذیرایی

مبلمانی که برای این سبک استفاده می شود، به اندازه مبلمان کلاسیک پرکار و باجزییات زیاد نیست، برعکس فریم چوبی ظریف و ساده ای دارد که در کنار پارچه های تک رنگ و بدون طرح و نقش تکمیل می شوند. اگر تمایل داشتید که از پارچه های طرح دار در دکوراسیون نئوکلاسیک‌تان بهره ببیرد، می توانید آن ها را برای کوسن ها انتخاب نمایید.

پالت رنگی نئوکلاسیک

معمولا رنگ هایی که برای این سبک به کار می روند در دسته رنگ های خنثی مانند کرم، بژ، طوسی، نسکافه ای و سفید قرار می گیرند. البته سبک نئوکلاسیک دست شما را باز گذاشته و شما می توانید در کنار همان پالت رنگی، رنگ های آبی، سبز و حتی قرمز را نیز به کار ببرید. البته بهتر است این کار به شکل خیلی محدود به طور مثال برای یک کاناپه تکی، اکسسوری و یا رنگ یک دیوار انجام دهید.

فرش در دکوراسیون نئوکلاسیک

برای انتخاب فرش بهتر است به جای فرش های کلاسیک پرنقش و رنگ از فرش های مدرن وساده تر کمک بگیرید. یعنی فرش هایی که طرح و نقش خلوت دارند و معمولا هم با یک یا دورنک بافته می شوند. 

پرده نئوکلاسیک

پرده یک اتاق نشیمن به سبک نئولاسیک باید ساده و شیک اما بلند باشد. اگر خواستید فضا لوکس تر به نظر بیاد می توانید پرده های مخمل را انتحاب نمایید. توجه داشته باشید که پرده ها نیز باید در نهایت سادگی در طرح و نقش باشند.

متریال های سبک نئوکلاسیک

در سبک نئوکلاسیک بیش تر از متریال های طبیعی مانند چوب و بعد هم سنگ استفاده می شود که ترکیب ‌شان با فلز شما را به یک ترکیب ساده اما شیک می رساند. دقیقا مثل این میز ناهارخوری که چبا چوب ساخته شده و پایه های فلزی با فرم منحی و ظریف دارد.

اتاق خواب به سبک نئوکلاسیک

همان پالت رنگی و چوب های ظریف در اتاق خواب نئوکلاسیک هم تکرار می شوند. البته برای دیزاین اتاق خواب می توانید از قاب های گچ بری روی دیوار و همین طور کاغذدیواری با طرح و نقش کلاسیک استفاده نمایید. معمولا در این سبک فقط از وسایل ضروری استفاده می شود، مثلا بهتر است تا جای ممکن در اتاق خواب تخت، کمد و نهایتا میز آراش یا میز تحریر را چیدمان کنید.

"برای مشاهده مدل های بیش تر به پروفایل ایلا مبل در چیدانه مراجعه نمایید"

مطالب پیشنهادی:

مجری: الاله جعفری | فیلمبردار: محمدحسن جمالی

نویسنده: گلنار صفدریان

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

نشان کردن
 • 16559 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 16 تیر 1399

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
بوهمی استودیو بوهمی استودیو
3 نمونه کار

تلفن: ۰۹۱۲۴۰۶۵۶۴۶
 فرش دستباف پازیریک فرش دستباف پازیریک
5 نمونه کار

تلفن: 02188698461
لوازم خانگی بوش لوازم خانگی بوش
14 نمونه کار

تلفن: 0218582
کابینت هاریکا کابینت هاریکا
7 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۴۴۳۶۵۱۸۳
شرکت معماری نوین جاهد شرکت معماری نوین جاهد
6 نمونه کار

تلفن: 09124088809
ترمه رضایی یزد ترمه رضایی یزد
2 نمونه کار

تلفن: 03538242684
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173