تغییر دکوراسیون خانه قدیمی با ایده‌هایی از آبگون دیزاین

وقتی در مورد تغییر دکوراسیون صحبت می‌کنیم اولین چیزی که در ذهن خانواده‌ها تداعی می‌شود بر هم ریختن همه چیز و ساختن از نو است. درصورتی‌که تغییر دکوراسیون صرفاً این نیست. در بسیاری از مواقع شما می‌توانید با بهره‌گیری از چند ترفند ساختار و شکل ظاهری خانه قدیمی خود را مدرن کنید. 

خوب شما در هنگام تغییر دکوراسیون احتمالاً چند پرسش مهم خواهید داشت، هزینه این تغییرات برای من چقدر تمام می‌شود؟ آیا در این مدت امکان استفاده از فضای خانه قدیمی‌ام را خواهم داشت؟ منظور از تغییر دکوراسیون و تفاوت‌های آن با بازسازی و نوسازی چیست؟ خوب در پاسخ به این سؤالات باید عرض کنیم که معمولاً نوسازی و بازسازی بسته به شرایط ملک خواهد داشت و در مورد تمام آن‌ها نمی‌توانیم یک نسخه کلی بپیچیم.

تغییر دکوراسیون خانه قدیمی

اما این مدرن کردن به چه قیمتی انجام می‌شود؟ آیا صرفاً باید هزینه زیادی را صرف کنید تا این کار به‌درستی شکل‌گرفته و یا این که صرفاً طراحی داخلی و معماری نمی‌تواند وابسته به‌صرف هزینه‌های اضافه باشد. تیم طراحی آبگون دیزاین باتجربه‌ای طولانی در زمینه طراحی و توسعه معماری داخلی و انجام پروژه‌های عمرانی محوطه‌سازی، طراحی ویلا به سبک مدرن و کلاسیک و نوسازی ساختمان به شما راهکارهایی ارائه می‌دهد که در کمترین زمان، با کمترین هزینه بهترین نتیجه را دریافت کنید. این تیم به شما ایده‌هایی جذاب و خاص برای اولین‌بار در ایران ارائه می‌دهد که می‌توانید متوسل به آن‌ها درون خانه خود را بروز و مدرن کنید. 

بهترین روش تغییر دکوراسیون خانه‌های کلاسیک

خوب قطعاً شما نمی‌توانید در تغییر دکوراسیون و نوسازی همه چیز را از صفر انجام دهید. در واقع تیم اجرایی باید آن‌قدر ماهر باشد که بتواند از تمامی امکاناتی که در دسترس دارد و محدودیت‌هایی که پیش و روی او وجود دارد بهترین نتیجه را بگیرد. خوب این تا حد زیادی بستگی به تخصص، علم و صدالبته تجربه اجرایی خواهد داشت. انجام یک پروژه عمرانی و تغییر دکوراسیون به‌صورت عملی تفاوت زیادی با مباحث تئوری و نقشه‌ریزی آن خواهد داشت. می‌توانید در بخش طراحی داخلی از المان‌های مختلف استفاده کنید. معمولاً معماران و متخصصان طراحی داخلی از دیوارها شروع می‌کنند. بافت دیوار با توجه این که مدام در معرض برخورد اشیاء، اجسام و... است ممکن است خیلی زود فرسوده شود. در نتیجه لازم است که اگر خانه‌تان خیلی قدیمی شده فکری به حال آن بکنید. معمولاً رنگ‌آمیزی در طراحی داخلی اولین ایده‌ای است که به ذهن عموم مردم می‌رسد.

در طراحی داخلی هدف اصلی ما تغییر چشم‌انداز و شکل ظاهری خانه است.

بازسازی ساختمان

خدمات طراحی داخلی و بازسازی ساختمان

داخل ساختمان عموماً از بخش اسکلت زودتر فرسوده می‌شود. بسته به شرایط نگه‌داری خانواده‌ها عموماً منازل مسکونی پس از 5 سال نیاز به بازسازی عمیق و مفصل خواهند داشت. قسمت دیگری که خیلی زود دچار آسیب می‌شود و بهتر است که پس از مدتی فکری به حال آن بکنید کف ساختمان می‌باشد. اگر خانه شما قدیمی است باید بدانید که امروزه کف‌پوش‌ها و حتی راهکارهایی کم‌هزینه وجود دارند که یک مؤسسه طراحی داخلی حرفه‌ای می‌تواند خیلی زود این کار را برای شما انجام دهد. 

همین‌طور هزینه زیادی صرف نکنید و در مقابل پس از مدتی بتوانید از خانه خود مجدداً استفاده کنید. خوب معمولاً ساکنین و خانواده‌هایی که ساختمانشان به دست تیم بازسازی و تغییر دکوراسیون سپرده می‌شود. مشتاق هستند که نتیجه کار را پیش از شروع ببینند. مؤسسه آبگون دیزاین با فعالیت حرفه‌ای و 6 ساله در این عرصه نمونه کارهای زیادی را حتی در بخش تغییر دکوراسیون خلق کرده است که می‌توانید پیش از تصمیم‌گیری خروجی نهایی محوطه‌سازی و طراحی و نوسازی ساختمان را ببینید.

خدمات تغییر دکوراسیون گروه طراحی و اجرایی آبگون دیزاین

نوسازی و بازسازی ساختمان بستگی به هزینه و نیاز مشتری و همین‌طور ساختمان خواهد داشت. اما این‌طور نیست که بگوییم یک‌خانه کوچک است و دست ما در تغییر فضای آن خیلی باز نیست و یا این که خانه‌ای خیلی بزرگ است و ما لازم نیست با تغییر دکوراسیون آن را شلوغ‌تر کنیم.

خیر نخست لازم است که در این مورد توضیح دهیم. اساساً تغییر دکوراسیون و تبدیل آن به دکوراسیون مدرن باعث می‌شود که شما بتوانید از حداقل فضا استفاده کنید. البته بازسازی و نوسازی با یکدیگر تفاوت‌های زیادی دارند. مثلاً در نوسازی شما می‌توانید المان‌ها و عناصری مانند انواع آبنما و دیوار سبز را به خانه خود اضافه کنید. در این وضعیت ساختار کلاسیک ساختمان شما عوض شده، ظاهر آن بروز تر می‌شود و حتی می‌توانید سیستم تولید اکسیژن و کنترل رطوبت خانه خود را نیز بروز کنید.

در مقابل منظور از بازسازی تعمیر بخش‌های فرسوده و تغییر دادن کلی یک قسمت از کل ساختمان می‌باشد. مثلاً برای خانه‌هایی که بیش از 15 سال از عمرشان می‌گذرد صاحبان آن‌ها می‌توانند قسمت‌هایی که نیاز به مرمت داشته را به طور کامل تغییر دهند. در نهایت همه ما به‌خوبی می‌دانیم که در طول چند سال اخیر قیمت ملک سیر صعودی داشته و قطعاً خرید یک ملک جدید برای بیشتر افراد جامعه امکان‌پذیر نیست. در نتیجه تغییر دکوراسیون در تمامی موارد پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود.

تغییر دکوراسیون ویلا و آپارتمان‌های قدیمی

خوب سؤال مهم دیگر که احتمالاً خیلی از کسانی که این محتوا را مطالعه می‌کنند برایشان ایجاد می‌شود. آیا خانه و یا آپارتمان من قابل بازسازی و نوسازی و یا حتی تغییر دکوراسیون می‌باشد؟ خوب شما در حین تغییر دکوراسیون می‌توانید از دیوار سبز، آبنما و یا هر چیز دیگری استفاده کنید که آبگون دیزاین به شکلی آن‌ها را اجرا می‌کند که در هر فضایی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در نتیجه توسط این تیم کل پروسه انجام تغییر دکوراسیون بدون وابستگی به بافت ساختمان و یا متراژ آن انجام می‌شود.

تغییر دکوراسیون

حتی اگر مایل باشید شما می‌توانید بخشی از یک ساختمان مثل آشپزخانه، پاسیو و یا پذیرایی و اتاق نشیمن را تغییر دکوراسیون دهید و واجب نیست که کل کار یک‌باره انجام شود. بازسازی و نوسازی ساختمان همین‌طور پیش از فروش آن نیز کار هوشمندانه‌ای است. به این صورت که هم موجب جذب مشتری می‌شود و هم‌روی قیمت ملک تأثیر می‌گذارد. پس اگر قصد فروش خانه قدیمی خود را دارید حتماً این کار را انجام دهید.

در مقابل بسیاری نگران بودجه نوسازی ساختمان هستند. در این وضعیت پلن‌های مختلفی توسط تیم اجرایی و معماری آبگون دیزاین ارائه می‌شود که تمامی آن‌ها بارده‌های اقتصادی و حرفه‌ای تقسیم‌بندی می‌شوند و شما می‌توانید مطابق نیاز خود پیش از هر کاری مشاوره‌های لازم در این باره را دریافت کنید.

گلنار
نویسنده: گلنار

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
مستر روم چیست؟ ایده‌هایی جذاب برای دکوراسیون مستر روم

مستر روم چیست؟ ایده‌هایی جذاب برای دکوراسیون مستر روم

1399/11/22 ادامه مطلب
تغییر دکوراسیون خانه قدیمی با ایده‌هایی از آبگون دیزاین

تغییر دکوراسیون خانه قدیمی با ایده‌هایی از آبگون دیزاین

دکوراسیون داخلی، چند راه‌کار طلایی تا خانه زیباتر شود!

دکوراسیون داخلی، چند راه‌کار طلایی تا خانه زیباتر شود!

کسب و کارها پیشنهادی
سرویس خواب سنا چوب certificate
سرویس خواب سنا چوب

سرویس خواب سنا چوب

گالری فرش افرازیان certificate
گالری فرش افرازیان

گالری فرش افرازیان

زران دکور certificate
زران دکور

زران دکور

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent