نگاهی به پنج رویداد معماری و طراحی 2022

رویدادهای معماری ماه جاری آخرین مجموعه‌ها و خلاقیت‌های طیف گسترده‌ای از طراحان و معماران مناطق مختلف جهان را عرضه خواهد کرد.

نمایشگاه‌های معماری و طراحی در کشورهای مختلف بهترین مکان برای تبادل اطلاعات و بهره‌گیری از آخرین تکنولوژی و دستاوردهای این فن است. این رویدادها راهی جدید برای کسب تجربه معماری در مقیاسی جهانی برای معماران، طراحان و علاقمندان به این رشته است. امسال این رویدادها به دو شکل آنلاین و فیزیکی برگزار خواهد شد.

در این گزارش به بررسی پنج رویداد که در ماه جاری برگزار می‌شود، می‌پردازیم.

دوسالانه بین‌المللی طراحی سنت‌اتین

دوازدهمین دوسالانه بین‌المللی طراحی که در شهر سنت‌اتین فرانسه برگزار می‌شود، از طراحان، محققان و علاقه‌مندان دعوت می‌کند تا از آثار و اینستالیشن‌های مختلف در هفت نمایشگاه دیدن کنند. دوسالانه امسال با موضوع «انشعاب» ادامه دوره پیشین است و به عنوان «تقسیم چیزی به دو شاخه یا بخش» و کنش بررسی احتمالات جایگزین تعریف می‌شود.

در کنار هفت نمایشگاه، 150 رویداد نیز برگزار می‌شود تا بازدیدکنندگان را به تفکر ‌جمعی درباره شاخه‌ها و جلوه‌های مختلف طراحی تشویق کند. این نمایشگاه از 6 آوریل تا 31 ژوئیه در فرانسه میزبان مخاطبان است.

نمایشگاه طراحی داخلی تورنتو

نمایشگاه طراحی داخلی تورنتو(IDS)

این نمایشگاه با فهرستی از محصولات، مبلمان، گفتگوها، سمینارها و نمایشگاه‌های طراحان، خلاقان داخلی و بین‌المللی هرساله در تورنتو برگزار می‌شود. در این رویداد چهار روزه، بیش از 100 کارشناس صنعت ساختمان، بازسازی و طراحی از جمله نمایندگانی از شبکه اجتماعی تیک‌تاک، استودیو معماری گنسلر واستودیوهای پیشرو طراحی در مورد موضوعات مختلف و آینده طراحی به بحث و گفتگو می‌پردازند. این رویداد شامل آخرین مجموعه‌ها و خلاقیت‌های طیف گسترده‌ای از طراحان مناطق مختلف جهان است که از 7 تا 10 آوریل در کانادا برگزار می‌شود.

جشنواره Open House Worldwide 2022

جشنواره Open House Worldwide 2022

این جشنواره مجازی و یک روزه شامل پخش زنده 12 ساعته تورهای معرفی پروژه‌های معماری به میزبانی شهرهای مختلف سراسر جهان است از جمله لاگوس، نیویورک، تایوان، وین و لندن است. این تورها شامل پروژه مسکن در سواحل مدیترانه و بازسازی خانه دهه 1930مهاجران ایتالیایی است. تعدادی مناظره نیز با تمرکز بر تأثیر فناوری، سیاست و فرهنگ بر خانه‌ها برگزار خواهد شد.

فرشید موسوی معمار ایرانی، خاویر بورون کوادرادو مدیر مسکن شورای شهر بارسلونا، Antonio Cortés Ferrando معمار اسپانیایی، یوهانسن اگن معمار نروژی و Shih-We Liu مدیر مرکز ملی مسکن و بازسازی شهری در تایوان سخنرانان و راهنمایان این تور خواهند بود.

این جشنواره بر آینده مسکن و برنامه‌ریزی محله تمرکز دارد و 9 آوریل به صورت آنلاین برگزار خواهدشد.

نمایشگاه Architect@Work 2022

نمایشگاه تجاری Architect@Work در کارخانه Old Truman در شرق لندن، بیش از 200 محصول و خدمات از تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان را برای معماران و طراحان داخلی به نمایش می‌گذارد.

همراه با نمایشگاه تجاری، این رویداد همچنین میزبان برنامه‌های گفتگو محور با موضوع «هوا و معماری» است. در این مباحث به بررسی رابطه بین رفاه، هوا، فضا، مواد و بیوفیلیا در محیط کار می‌پردازند. همچنین این برنامه بر نقشی که طراحی برای حمایت از جامعه ایفا می‌کند از جمله محافظت در برابر هوای آلوده، پاکسازی و بازسازی تمرکز خواهد کرد.

تعدادی نمایشگاه در این رویداد دو روزه از جمله دیوار پروژه که 40 پروژه توسط معماران و طراحان را ارائه می‌دهد. 13 و14 آوریل این نمایشگاه میزبان بازدیدکنندگان است.

هفته طراحی بوستون

هفته طراحی بوستون 2022

موضوع نهمین دوره هفته طراحی بوستون «بازنگری طراحی بوستون» است. این رویداد 14 روزه به شکل ترکیبی، حضوری و آنلاین، در سراسر بوستون از 25 آوریل تا 8 می در امریکا برگزار می‌شود.

با رویدادهای عمدتاً رایگان، بازدیدکنندگان می‌توانند در بحث‌های پنل، نمایشگاه‌ها، تورها و سخنرانی‌هایی که توسط متخصصان برجسته طراحی، موسسات و سازمان‌های غیرانتفاعی برگزار می‌شوند، شرکت کنند.

در کنار این رویدادها، تورهای پروژه مسکونی نمادین، خانه گروپیوس توسط والتر گروپیوس، طراح باهاوس، نگاهی اجمالی به تاریخچه طراحی بوستون در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد و مؤسساتی مانند موزه هنرهای زیبا میزبان نمایشگاه‌های متعددی خواهد بود.

منبع: هنرآنلاین

گلنار
نویسنده: گلنار

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
نگاهی به پنج رویداد معماری و طراحی 2023

نگاهی به پنج رویداد معماری و طراحی 2023

نگاهی به چهار رویداد معماری و طراحی 2022 | چین و انگلیس تا ایسلند و آمریکا

نگاهی به چهار رویداد معماری و طراحی 2022 | چین و انگلیس تا ایسلند و آمریکا

نگاهی به پنج رویداد معماری و طراحی 2022

نگاهی به پنج رویداد معماری و طراحی 2022

کسب و کارها پیشنهادی
گالری هنرهای ماینس وان certificate
گالری هنرهای ماینس وان

گالری هنرهای ماینس وان

 شرکت ساختمان سازی، ویلا سازی، طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی رنویت آرک certificate
 شرکت ساختمان سازی، ویلا سازی، طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی رنویت آرک

شرکت ساختمان سازی، ویلا سازی، طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی رنویت آرک

چوب و رنگ کابینت یشیل دیزاین certificate
چوب و رنگ کابینت یشیل دیزاین

چوب و رنگ کابینت یشیل دیزاین

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent
x