Chidaneh.com placeholder image

کافه تراول؛ مکانی دنج در قلبِ تپنده نصف جهان

به قلم: ساناز بهبودی

اصفهان همواره میزبان مسافرانی‌ست که نه تنها از ایران بلکه از سراسر نقاط دنیا به این شهر سفر می‌کنند. یکی از ویژگی‌های بارزی که باعث جذب گردشگران به این شهر می‌شود، معماری شاخص دوره صفویه بوده است. با توجه به این که در سالیان اخیر کافه‌گردی رواج بسیاری در کشور ما داشته است، حالا فرصتی فراهم شده تا گردشگران نیز از این موقعیت در حین سفر بی‌بهره نمانند. کافه تراول در اصفهان، با ایجاد یک محیط کاملا متفاوت میزبان شهروندان اصفهانی و توریست‌هاست. در ادامه مطلب عکس و توضیحات این کافه را خواهیم دید.

chidaneh ad banner
کافه تراول در اصفهان

مشخصات عمومی این پروژه در اصفهان

  • کافه تراول، اثر امین ترکان
  • موقعیت: اصفهان، ایران
  • سرپرست طراحی: امین ترکان
  • همکاران طراحی: عالیه نادری
  • مساحت: 94 متر مربع
  • تاریخ شروع  پروژه: 1399
  • تاریخ پایان پروژه: 1399
  • عکس: نگار صدیقی
نمایی از بیرون کافه تراول

طراحی و ایده اصلی کافه تراول

گروه معماری 900 به عنوان طراح یک کافه‌ جدید واقع در خیابان چهارباغ بالا که در محور تاریخی اصفهان می‌باشد، برگزیده شد و این محور تاریخی شامل یک شاهراه به نام چهارباغ و میدان نقش جهان که مرکز پادشاهی سلسله‌ صفوی بوده و قلب تپنده‌ی آن شناخته می‌شود، می‌باشد.

سالن و صندلی و میزهای کافه تراول با دیواری قرمز

در نتیجه‌ی پیشینه‌ تاریخی اصفهان و موقعیت جغرافیایی آن که در میان راه دریای خزر، جاده‌ ابریشم و خلیج فارس بوده، بسیاری از کاروان‌های تجار از آن عبور می‌کردند و به همین دلیل رویارویی و ارتباط با جهانگردان و تجار از سرتاسر جهان، مهمان‌دوستی و در نتیجه آشنایی با فرهنگ و غذا‌های برون‌مرزی ریشه در فرهنگ اصفهان و مردم آن دارد.

نمای بیرونی کافه تراول

بنابراین طراح تصمیم گرفته که مردم اصفهان را با جهانگردی در غذا و نوشیدنی که در سرتاسر جهان عرضه می‌شود، باز پیوند دهد و اینگونه کانسپت فکری و شخصیت اصلی کافه تراول، اثر امین ترکان شکل گرفته است.
در ادامه، در راستای بازآوری و تداعی پیشینه‌ تاریخی اصفهان و احیا کهن‌الگوی معماری ایرانی، از فرم قوس همراه با کانتور‌هایی قرمز‌رنگ استفاده شده تا ضمن هماهنگی با نمای ساختمانِ موجود، تضمین‌کننده‌ پویایی اتمسفر کافه باشند.

روند طراحی کافه تراول

در روند طراحی، یکی از خواسته‌های تاثیرگذارِ کارفرما، در نظر گرفتن مکانی مناسب برای دیده شدن روند رُست‌کردن دانه‌ های قهوه توسط دستگاه رُستِرِ خاصی بود که او در اختیار داشت.

سالن و صندلی های کانتر در کافه تراول

به همین منظور تصمیم بر آن شده تا برای این دستگاه یک دید اختصاصی در نظر گرفته و از طریق ایجاد ارتباط بصری از همه‌ زوایای کافه، نسبت به آن و دودکشی بلند و خاص، شخصیتی دراماتیک برایش خلق شود.
در ادامه، برای کمرنگ‌ کردن مرز درون و بیرون، از جداره‌ هایی شیشه‌ ای استفاده شده است تا ضمن ایجاد امتداد بصری از درون به بیرون برای کاربران، در هنگام پخش یک ویدئو روی پرده، افراد بیرون از کافه نیز بتوانند به تماشای آن ویدئو نشسته و به جمع افراد داخل کافه بپیوندند.

نمای دیوار قرمز در کافه تراول

جداره‌ شیشه‌‌ای تاشونده‌ جنوبی، نیز نوعی انعطاف‌ پذیری فضایی را برای قسمت گروهیِ کافه فراهم آورده و هنگامی که دمای هوا در منطقه‌ آسایش قرار داشته باشد، با جمع شدنش، فضای کوچه را به فضای داخلی متصل کرده و به بزرگتر شدن کافه کمک می‌کند.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه