خانه‌های حیرت‌انگیز ایلان ماسک، از خانه لاکچری تا خانه ماژولار و کوچک!

خانه‌های حیرت‌انگیز ایلان ماسک، از خانه لاکچری تا خانه ماژولار و کوچک!

به قلم: علیرضا باقرپور

به روز رسانی مطلب: 28 خرداد 1403

نوژا دیزاین

سرویس خواب بالسا

دیدن تصاویر خانه‌های افراد ثروتمند و مشهور دنیا برای افراد بسیار جالب است. ایلان ماسک یکی از ثروتمندترین افراد جهان است که تا امروز عمارت‌ها و خانه‌های زیادی را خریداری کرده و در نهایت در سال 2021 همه املاک خود را برای تحقیق بر روی پروژه زندگی در مریخ فروخت. او در سال 2020 اعلام کرده بود که دیگر خانه‌ای نخواهم داشت! در این مطلب تصاویری از خانه‌های این مرد ثروتمند از لاکچری‌ترین‌ها تا خانه ساده 34 متری او را ببینید.

 

خانه  Guignécourt ایلان ماسک

ماسک در سال 2017 ملک تاریخی 9 خوابه با 9 حمام را خریداری کرد که به نام Guignécourt شناخته می‌شود، ملکی که به اشراف فرانسوی تعلق داشت و به مدت 150 سال خانواده اشراف در آن زندگی می‌کردند. این ملک به‌سبک مدیترانه‌ای که بر روی تپه‌ای سرسبز در 20 دقیقه جنوب سانفرانسیسکو و در شمال دره سیلیکون قرار دارد، در زمینی وسیع به وسعت 19 هکتار واقع شده است.

این عمارت در چهار طبقه با یک سالن رقص، کتابخانه با شومینه و یک نوار مخفی، و همچنین یک اتاق گل آرایی، بال کارکنان با شش اتاق خواب و یک آلاچیق با کاغذ دیواری چینی قرن هجدهم مشرف به استخر گسترده شده است. این خانه بزرگ قبلاً متعلق به کریستین دو گین چهارم بود که پدربزرگ و مادربزرگش این خانه را در سال 1912 ساختند. کارآفرین سریالی Kirill Evstratov این ملک را در نوامبر 2021 خریداری کرد.

 

چهار عمارت در بل ایر

در سال 2015، ماسک یک خانه شش خوابه در زمینی به مساحت 3.41 هکتار در بل ایر خریداری کرد. در همان سال ماسک، یک خانه مزرعه‌ای متوسط ​​در یک خیابان مجاور به قیمت 5.8 میلیون دلار (4.3 میلیون دلار) خریداری کرد. یک سال بعد، یک عمارت امروزی سه در پایین خرید، و سپس، دو سال بعد، ساختمان نئوکلاسیک در مجاورت این خانه‌ها خریداری شدند. Ardie Tavangarian توسعه‌دهنده املاک لوکس، این چهار خانه را در دسامبر 2020 از ماسک خریداری کرد.

مطلب پیشنهادی: افراد مشهور و ثروتمند در کدام هتل‌ها اقامت می‌کنند؟

 

خانه سابق جین وایلدر

عمارتی 100 ساله در سانفرانسیسکو که ایلان ماسک در سال 2013 به قیمت 7 میلیون دلار خرید. این خانه به جین وایلدرز بازیگر قدیمی بود. قرار بود این خانه به یک مدرسه، در دشتی کوچک تبدیل شود. البته باید بدانید که ماسک هرگز در این خانه زندگی نکرد و از همان اول قصد داشت تا در آن مدرسه‌ای برای فرزندان خود و دیگر کارکنان اسپینس ایکس و تسلا بسازد. همچنین او نام این مدرسه خصوصی را AdAstra گذاشت. در هنگام فروش این خانه در سال 2015 او اعلام کرد که به شرطی این عمارت را می‌فروشد که تخریب نشود و یا آسیبی به هویت آن وارد نشود.

 

خانه بومرنگ برنت وود، کالیفرنیا

یکی از مدرنترین خانه‌های ایلان ماسک، هم از نظر دکوراسیون داخلی و هم از نظر طراحی محوطه، خانه بومرنگ او بود. خانه‌ای کنار تپه که در سال 2019 به قیمت 4 میلیون دلار فروخته شد. پنجره‌های کف تا سقف، آشپزخانه وسیع سرآشپز، و استخر بزرگ آب شور و اسپا مشرف به شهر از ویژگی‌های این خانه لاکچری بود. همچنین سازگاری با محیط‌زیست به دلیل ویژگی‌های پایدار آن، از جمله سیستم آب گرم بدون مخزن دوگانه، کنترل آب و هوای دو منطقه‌ای، و محوطه‌سازی مقاوم در برابر خشکسالی از ویژگی‌های جذاب دیگر این خانه است.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون خانه هری پاتر، ثروتمندترین بازیگر جوان دنیا

 

خانه 34 متری ایلان ماسک

انتظار می‌رود در لاکچری‌ترین خانه‌ها زندگی کند، ولی امروزه او در یک خانه کوچک و ساده که فکرش را نمی‌کنید زندگی می‌کند. در مطلب رونمایی از خانه 34 متری ثروتمندترین مرد جهان! راجع به آن گفته‌ایم. خانه‌ای که قابل جابه‌جایی است و فقط 34 متر مربع مساحت دارد. این خانه شامل آشپزخانه، اتاق خواب، نشیمن، سرویس بهداشتی و حمام است.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه