رونمایی از تصاویر خانه 34 متری ثروتمندترین مرد جهان!

رونمایی از تصاویر خانه 34 متری ثروتمندترین مرد جهان!

چند وقتی می‌شود که خانه‌های کوچک و ماژولار در برخی کشورها محبوبیت پیدا کرده‌اند و حتی ثروتمندترین فرد جهان نیز چنین خانه‌ای دارد. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و ثروتمندترین فرد دنیا، قبلاً در یک پادکست گفته بود که صاحب یک خانه ماژولار 34 متری Boxabl در تگزاس با قیمت 50 هزار دلار است. اما طراحی خانه‌های Boxabl چگونه است و چه ویژگی‌هایی دارند؟ ایلان ماسک از خانه ساخته‌شده توسط استارتاپ Boxabl به‌طور موقت استفاده می‌کند و نه به‌عنوان خانه دائمی‌اش. بااین‌حال اقامت ثروتمندترین فرد دنیا در یک خانه کوچک با قیمتی فوق‌العاده پایین (برای فردی مانند ایلان ماسک)، جالب‌توجه است.

فیلم نت

خانه 34 متری ایلان ماسک

خانه ماژولار Boxabl که با نام Casita شناخته می‌شود، یک خانه پیش‌ساخته با متراژ 34 متر مربع و قیمت 49,500 دلار است. در اواخر 2021، این استارتاپ اعلام کرد که یک خانه Casita را در بوکا چیکا، تگزاس برای یک مشتری با هویت فوق‌محرمانه نصب کرده است. بوکا چیکا محل پرتاب راکت‌های اسپیس‌ایکس است.

باید به این موضوع اشاره کنیم که عکس‌های این مطلب به‌طور مستقیم خانه ایلان ماسک را نشان نمی‌دهند، بلکه خانه‌ای مشابه خانه مدیرعامل تسلا و اسپیس‌ایکس را مشاهده می‌کنید. درحقیقت با خانه Casita که ایلان ماسک صاحب یکی از آن‌هاست و به‌طور موقت از آن استفاده می‌کند، آشنا می‌شوید.

خانه Boxabl در نزدیکی محل پرتاب راکت‌های اسپیس‌ایکس

یک تصویر در گذشته، تحویل خانه Casita توسط Boxabl به اسپیس‌ایکس را در فاصله 560 کیلومتری کارخانه گیگافکتوری تسلا نشان می‌داد. اگرچه این استارتاپ به‌طور مستقیم خرید این خانه توسط ماسک و یا اینکه او در این خانه زندگی می‌کند را تأیید نکرده، اما به شایعات مبتنی بر آن تمایل نشان داده است.

لینک پیشنهادی: تصاویری از ویلای گرانقیمت ستاره خوش‌استایل دنیای فوتبال

حمل خانه ایلان ماسک

ماسک ابتدا زندگی در چنین خانه کوچکی را رد کرد و گفت به‌جای آن، در یک خانه کوچک دیگر در جنوب تگزاس زندگی می‌کند. اما در ژوئیه 2022، ثروتمندترین فرد دنیا تأیید کرد که صاحب یکی از خانه‌های Boxabl است و از آن به‌عنوان مهمانسرا یا یک خانه موقت استفاده می‌کند. او همچنین گفت که در آن جشن تولد گرفته است.

ساخت خانه Casita

تقریباً تمام بخش‌های Casita ازجمله آشپزخانه، دستشویی و حمام، سیستم لوله‌کشی و همچنین سیستم تهویه در کارخانه تکمیل می‌شوند و سپس در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. بنابراین زمانی که Casita به مقصد می‌رسد، باید تنها چند ساعت را صرف خارج‌کردن آن از بسته‌اش کند و سپس آن را روی زمین نصب نماید. Casita با فولاد، بتن، فوم عایق و صفحات چندلایه ساخته می‌شود؛ بنابراین به اندازه‌ای قوی است که در برابر طوفان، برف و سیل مقاومت کند.

ساخت خانه Casita ایلان ماسک

می‌توان به‌جای یک ساختمان پیش‌ساخته عادی، ساختمان‌های 6 در 6 متر را به یکدیگر متصل کرد تا یک ساختمان بزرگ‌تر در اختیار مشتری قرار بگیرد. البته Boxabl در آینده خانه‌های بزرگ‌تری می‌سازد و دیگر نیازی به قراردادن واحدهای کوچک‌تر روی یکدیگر وجود ندارد.

باید به این موضوع اشاره کنیم که درحال‌حاضر 120 هزار مشتری با پرداخت مبلغی، در لیست انتظار دریافت این خانه قرار دارند و البته اکثر آن‌ها بیش از یک واحد می‌خواهند. یکی از دلایل افزایش تقاضا برای این خانه‌ها، ظاهراً به شایعه خرید آن توسط اسپیس‌ایکس و ایلان ماسک مربوط می‌شود. ارزش پول‌های پرداخت‌شده به Boxabl برای رزرو این خانه‌ها به بیش از 1 میلیارد دلار می‌رسد.

نگاهی به بخش‌های مختلف Casita

بیایید نگاهی به بخش‌های مختلف خانه‌ای داشته باشیم که ایلان ماسک در نمونه‌ای از آن به‌طور موقت زندگی می‌کند یا از آن به‌عنوان مهمانسرا استفاده می‌کند.

آشپزخانه

اول از همه به سراغ آشپزخانه می‌رویم؛ جایی که میزبان یک یخچال فریزر، سینک دوگانه، فر، ماشین ظرفشویی، مایکروویو، کابینت و میز ناهارخوری است.

اتاق خواب

اتاق خواب

می‌توان از مدیاسنتر اتاق خواب برای جداکردن تخت از اتاق نشیمن استفاده کرد؛ البته می‌توان جای آن‌ها را هم عوض کرد.

بیشتر بخوانید: راز زیبایی بی‌پایان آشپزخانه آقای بازیگر چیست؟

اتاق نشیمن کوچک

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن این خانه 34 متری به‌اندازه‌ای کوچک است که در آن تنها یک مبل و میز قهوه‌خوری جا می‌شود.

دستشویی و حمام

دستشویی و حمام

دستشویی و حمام Casita در کنار آشپزخانه قرار دارد و شامل دوش، وان، سینک، کابینت، آینه و در کشویی می‌شود.

از سایر امکانات این خانه می‌توان به ماشین لباسشویی، اتاق کنترل دما و فضای مخصوص اتو اشاره کرد. ارتفاع سقف هم به 2.9 متر می‌رسد.

درنهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که ایلان ماسک در یک خانه مشابه با خانه‌ای که در بالا مشاهده کردید، به‌طور موقت زندگی می‌کند یا برای مثال در آن جشن برگزار می‌کند.


دیدگاه کاربران
ن در تاریخ 10 تیر 1402
ثروتمند واقعی به این میگن
جیرجیرک در تاریخ 12 تیر 1402
خوب که چی خاک عالم توی سرش نخود خورد نه به کس دهد
ناشناس در تاریخ 13 تیر 1402
اشکالی نداره اگه از بقیه پولش برای کمک به دیگران ودنیا رو جای بهتری کردن برای زندگی استفاده کنه،کلا ایلان ماسک برای خودش زندگی میکنه این مهم که ثروتمندترين مرد دنیا باشی ولی بخاطر دیگران اسیر تجملات نشی

ثبت دیدگاه