Chidaneh.com placeholder image

وقتی شاهکار مهندسی، انسان را از زیر آب عبور می‌دهد! + ببینید

به قلم: علیرضا باقرپور
پل آبی ولوومیر

پل‌های زیادی در دنیا وجود دارند، برخی از آنها انقدر طولانی هستند که باعبور از روی آنها دچار ترس و وحشت زیادی می‌شوید. برخی دیگر در ارتفاع بالایی از سطح زمین ساخته شده‌اند و ترس و هیجان زیادی را به شما منتقل کنند. در این مطلب می‌خواهیم شما را با پلی آشنا کنیم که بر خلاف پل‌های دیگر بر روی جاده و یا دریاچه بنا نشده است.  هلندی‌ها با ساختن این پل تمام قوانین را زیر پا گذاشتند، این واقعاً شگفت انگیز است.

نوژا دیزاین

پل ولوومیر یک پل خارق‌العاده است که وقتی از بالا مشاهده می کنید انگار یک توهم نوری ایجاد می شود. در حقیقت، جاده زیر 3 متر آب به مدت 25 متر ادامه می یابد تا دوباره به طرف دیگر ظاهر شود. این طراحی منحصر به فرد به جریان دائمی ترافیک جاده ای اجازه می دهد که  قایق ها و کشتی های کوچک  از بالای سر آن ها عبور کنند. این پل در سال 2002 در نزدیکی شهر Harderwijk افتتاح شد. 

کی پلاس

این پل در واقع نوعی آب گذر است که باعث شده حمل و نقل آبی و زمینی بدون هیچ ترافیکی در جریان باشد. از طرفی این پل یکی از پل‌های جذاب و معروف دنیا می باشد. این آب گذر زیبا، در طول جاده N302 نزدیک هاردرویک، در شرق هلند بنا شده است. ابعاد این پل آبی به گونه‌ای است که قایق‌های کوچک می‌توانند از آن عبور کنند و این پل توانایی تحمل این مقدار وزن را دارد. در واقع این پل از 25 متر طول، 19 متر عرض و 3 متر عمق ساخته شده است و روزانه بیش از 28000 وسیله از روی آن عبور می‌کنند. در دو طرف آن گارد ریل و محل عبور پیاده نیز قرار دارد تا بتوانید از روی این پل مناظر زیبایی را تماشا کنند.

مطالب مرتبط: 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه