Chidaneh.com placeholder image

10 ایده سرسره بازی در فضای داخلی منزل

به قلم: تحریریه چیدانه

ترفندهای دکوراسیون: دکوراسیون داخلی خانه ها هم احتیاج به کمی عنصر هیجان دارد، وجود یک وسیله هیجان انگیز که شما را جذب دکوراسیون داخلی خانه تان کند و باعث شود تا کودکان تان از وقت گذراندن در فضای داخلی خانه لذت ببرند. حتی این عنصر یا وسیله هیجان انگیز می تواند کاربردهای دیگری مثل آسان تر کردن رفت و آمد بین دو طبقه را هم داشته باشد. اشتباه نکنید راجع به آسانسور ها صحبت نمی کنیم، درست است که اسانسورها رنج بالا رفتن از پله ها را کمتر می کنند اما مقصود ما سرسره ها هستند، بله درست شنیدید سرسره ها، چیدانه قبلا هم در مطلب هیجان تاب سواری در فضای داخلی خانه از این دست پیشنهادات هیجان انگیز را به شما ارائه داده بود. حالا هم در این مطلب می خواهیم ببینیم سرسره های داخل خانه چه شکلی هستند. پس با ما همراه باشید و این مطلب جذاب را از دست ندهید.

سرسره های کوچک برای بچه های کوچک

بالسا

1- سرسره هایی در اتاق کودک

همه ما خوب می دانیم که مخاطب اول سرسره هایی که در دکوراسیون داخلی خانه وجود دارند کودکان هستند. پس نباید از آن ها غافل شد. اگر کودک عزیزتان هنوز کوچک است می توانید سرسره هایی که ارتفاع کوتاهی دارند را در اتاق شان بگذارید تا خیال تان از بابت سرگرمی آن ها راحت باشد. مطمئن باشید که آن ها نهایت لذت را از وجود این سرسره ها در اتاق شان می برند.

سرسره درکنار تخت خواب کودکان

2- سرسره های کنار تخت خواب

از دیگر راه ها استفاده از سرسره ها در اتاق کودک این است که آن ها را در تخت هایی که دو طبقه هستند به کار ببرید. این سرسره های کنار تخت خواب برای کودکان تان تبدیل به انگیزه ای برای بیدار شدن از خواب خواهد شد.

سرسره هایی در فضای داخلی خانه

3- فاصله بین طبقات را با سرسره ها طی کنید

اگر در فضای داخلی خانه تان پله هایی برای دسترسی به طبقات مختلف دارید، در کنار آن ها سرسره هایی تعبیه کنید تا کودکانتان بتوانند از آن ها برای پایین آمدن استفاده کنند. این سرسره ها نیازی نیست خیلی عریض باشند. در نظر گرفتن یک سوم عرض راه پله برای سرسره ها مناسب است.

روکش های پلاستیکی برای روی سرسره ها

4- روکش هایی برای سرسره ها

حتی می توانید برای سرسره ها روکش هایی تهیه کنید تا سطح آن ها نرم تر شوند و باعث آزار دیدن و صدمه خوردن کودکانتان نشود. روکش روی سرسره ها را می توانید از جنس پلاستیک های ضد حساسیت تهیه کنید.

سرسره ها و کتابخانه ها

5- سرسره ها و کتابخانه ها

همه ما به این نکته که پله ها پتانسیل بالایی برای استفاده های گوناگون در فضای داخلی خانه را دارند آگاه هستیم، از فضای زیر پله ها استفاده های زیادی می توان کرد، مثلا می شود کتابخانه هایی را در فضای زیر پله یا حتی در ارتفاع پله ها طراحی کرد و کتابخانه ای منحصر به فرد داشت اما وجود یک سرسره میان این کتابخانه جذاب آن را نحصر به فرد تر و خاص تر جلوه خواهد داد. فقط کافی است به عکس بالا نگاه کنید تا این موضوع را دریابید.

سرسره های مار پیچ

6- سرسره های مار پیچ

سرسره های می توانند انواع مختلفی داشته باشند، می توانند صاف و مستقیم یا مارپیچ باشند. می توانند خودشان یک سازه جدا باشند یا همانند عکس بالا به دور یک پلکان مارپیچ پیچیده شده باشند. شما هم می توانید بسته به نوع طراحی دکوراسیون داخلی فضای خانه تان انواع مختلف این پله ها را در خانه استفاده کنید.

سرسره های مارپیچ در کنار فضای غذاخوری

7- سرسره های مارپیچ در کنار فضای غذاخوری

این سرسره ها می توانند فضاهای مختلف خانه را خاص تر و هیجان انگیز تر جلوه دهند مثلا در کنار فضا غذاخوری تان می توانید از یک سرسره مار پیچ استفاده کنید تا همواره غذاخوردنتان با شور و نشاط و هیجان همراه باشد.

رسیدن به فضای دیگر در طبقه دیگر با سرسره ها

8- رسیدن به سرزمین عجایب با سرسره های جذاب

می توانید برای رسیدن هرچه سریع تر به فضاهای جذابی مثل استخر یا اتاق نشیمن خانوادگی از سرسره ها استفاده کنید. با این تفاوت که این سرسره ها باید کاملا سرپوشیده و مستحکم باشند. دریچه ورودی این سرسره ها را در اتاق خواب تان قرار دهید تا وارد شدن و خارج شدن در فضایی دیگر از خانه حس آلیس در سرزمین عجایب را کاملا درک کنید.

سرسره های الومینیومی

9- سرسره های آلومینیومی درخانه شما

چون سرسره ها المان های بزرگی هستند که نمی توان آن ها را در خانه پنهان کرد، پس خیلی مهم است که از متریال های مناسب برای تزیین آن ها استفاده کنید چون مطمئنا این سرسرها به راحتی قابل دید هستند. آلومینیوم یکی از مواد و مصالح پیشنهادی است. آلومینیوم ها با سطوح صاف و صیقلی خودشون می توانند سرسره های شما را به عناصری جذاب در فضای خانه بدل کنند.

سرسره های استفاده شده در فضای باز

10- سرسره هایی برای فضای بیرونی خانه

سرسره ها فقط در فضای داخلی خانه کاربرد ندارند، آن ها را می توان در طراحی فضای بیرونی، محوطه و حیاط خانه هم استفاده کرد. اصلا این سرسره ها را در کنا استخر های تان می توانید استفاده کنید. آن ها مسیر رسیدن به استخر رابرای تان جذاب تر و هیجان آب تنی در فصل رگرم را دو چندان می کنند.

اگر از این مطلب خوش تان آمد پس حتما مطالب زیر هم برای تان جذاب خواهد بود:
۸ نشیمن دنج برای دورهمی های خودمانی 
۸ ایده جذاب دکوراسیون با کمک لوازم عکاسی برای عاشقان عکاسی
۱۰ دیوار کاذب برای قراردادن تلویزیون در دکوراسیون داخلی  
تزیین دیوار خانه به سلیقه شقایق دهقان و محراب قاسم خانی

شما می توانید سوالات خود را درباره خرید لوازم منزل و یا طراحی دکوراسیون خانه تان در قسمت مشاوره دکوراسیون چیدانه با اهالی فن و کارشناسان در میان بگذارید.

اگر مشغول ساخت آپارتمان یا ویلا، بازسازی یا تغییر دکوراسیون خانه خود هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای طراحی دیوارهای کاذب دردکوراسیون داخلی خانه خود می گردید، به اهالی فن چیدانه مراجعه کنید. در آنجا می توانید تصاویر مربوط به افراد یا شرکت های مختلف را ببینید و نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید. مناسب ترین افراد را با توجه به بودجه و نیاز هایتان در اهالی فن چیدانه بیابید.

نویسنده : شمیم آقازاده | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه