visibility 18149 today 1399/11/12

چگونه فنگ شویی را به دکوراسیون منزل خود بیاورید؟

شاید پیش‌تر نام فنگ شویی و تاثیر آن بر دکوراسیون به گوش‌تان خرده باشد، اما آیا اطلاعات کافی در رابطه با آن دارید؟ فنگ شویی در لغت به معنای آب و باد است و از نظر مفهومی، فلسفه‌ای چینی است که از آن برای یافتن دکوراسیون یا چینش صحیح لوازم خانه استفاده می‌شود. پیروی از این فلسفه می‌تواند اثرات مثبتی بر شادی، موفقیت و سلامتی افراد داشته باشد. این فلسفه چینی در تمام دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد و مردم با استفاده از آن دکوراسیون صحیح و مناسب فضای خود را می‌یابند. در کشور ما نیز کلاس‌های مختلفی برای آموزش این فلسفه و بهره‌مندی از آن برگزار می‌شود و کتاب‌های زیادی نیز در رابطه با آن نوشته شده‌اند که در همین راستا با گروه تخصصی فنگ شویی ایران همراه شدیم تا تعاریف و اصول این علم را بیش تر بدانیم.

فنگ شویی در دکوراسیون منزل
فنگ شویی در منزل

مطلب پیشنهادی: فنگ شویی اتاق خواب با انتخاب مناسب تخت 

فنگ شویی چیست؟

به گفته متخصصان فنگ شویی ایران، فنگ شویی یک علم و هنر باستانی چینی است که در لغت به معنای آب و باد می‌باشد. آب و باد در اعتقادان چینی‌ها با خوش شانسی و سلامتی همراه هستند و به همین دلیل بسیاری از مردم بر این باورند که خانه‌ای چیده شده با اصول فنگ شویی، آرامش بیشتری دارد و هارمونی زیباتری در منزل بوجود می‌آورد.

داشتن آرامش و احساس راحتی در خانه می‌تواند زندگی را نیز برای‌تان زیباتر و ساده‌تر کند. پس اگر می‌خواهید انرژی‌های خوب و مثبت منزل‌تان را افزایش دهید، 5 توصیه زیر، در رابطه با دکوراسیون‌های مبتنی بر اصول فنگ شویی را دنبال کنید تا خوشبختی و شانس را به خانه خود بیاورید.

فنگ شویی در دکوراسیون

مطلب پیشنهادی: فنگ شویی برای دکوراسیون داخلی شادی بخش

دکوراسیون مبتنی بر فنگ شویی

وسایلی که دوست ندارید را دور بریزید

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین اصول فنگ شویی در دکوراسیون این است که اجازه دهید انرژی‌های خوب در سراسر منزل‌تان جریان داشته باشند. این انرژی‌های خوب در زبان چینی، به نام «چی» شناخته می‌شوند. «چی» با خود سلامتی، ثروت و خوشبختی و …. را به همراه می‌آورد. پس بهتر است اجازه دهید که این عنصر در سراسر منزل‌تان، جریان داشته باشد.

وسایلی را که دوست ندارید، دور بریزید. دقت کنید که این جمله کلی، خود یکی از مهم‌ترین نکاتی است که به هنگام کمک گرفتن از فنگ شویی در منزل، باید آن را رعایت نمایید. فرقی ندارد که وسایلی که دوست ندارید کجای خانه هستند. زیر مبل‌ها، در داخل کابینت‌ و کمدها، گوشه و کنار کتابخوانه‌تان، هر کجا که هستند آن‌ها را بیابید و سریعا دور بریزید.

فنگ شویی در اتاق خواب

لوازمی که از مد افتاده‌اند، چیزهایی که شکسته یا ترک خورده‌اندو تمام لوازمی که حس می‌کنید آن‌ها را دوست ندارید یا مفهوم خاصی برایتان ندارند، می‌توانند روی جریان «چی» تاثیر بگذارند. پس در نتیجه انرژی‌های خوب و مثبت در منزل‌تان جریان نخواهند داشت. 

وقت آن رسیده که داخل کابینت‌ و کمدها، زیر تخت و تمام قفسه‌ها را تمیز کنید. تنها لوازمی را نگه دارید که آن‌ها را دوست دارید یا برایتان مفهوم خاصی دارند. غیر از این وسایل، تمام وسایل قدیمی و بلا استفاده را دور بریزید. با این کار می‌توانید جریان «چی» را در منزل‌تان راه‌اندازی کنید.

مطلب پیشنهادی: فنگ شویی ، ورودی خانه شما را متحول می کند!

فنگ شویی در منزل

اجازه دهید که هوا و نور در سراسر خانه جریان یابند

ترفند دومی که گروه فنگ شویی ایران پیشنهاد می دهند جریان درست انرژی ها در خانه است. برای این که مطمئن شوید انرژی‌های خوب و مثبت به خوبی و درستی در منزل‌تان جریان دارند، اجازه دهید باد و نور وارد شوند. ورود نور و باد می‌تواند سبب گردد که این انرژی‌ها به بهترین نحو در سراسر خانه توزیع شوند. در مرحله اول، وسایلی که دوست نداشتید را دور ریختید تا انرژی‌ها سادۀ تر در جریان باشند. حالا وقت آن رسیده که پنجره‌ها را باز کنید و اجازه دهید باد در جریان باشد و شاهد فنگ شویی در اتاق خواب یا سایر قسمت‌های خانه‌تان باشید.

نور و هوا در فنگ شویی

با تمیز نگه داشتن شیشه‌ها، آینه‌ها و پنجره‌ها می‌توانید حرکت نور در خانه را به حداکثر برسانید. اگر حتی گوشه‌ای از خانه تاریک ماند و میزان نور کافی را دریافت نکرد، در آن جا چراغی قرار دهید یا آینه‌ای برای بازتاب نور آفتاب بگذارید. نور و هوا بهترین عنصرها برای به جریان درآوردن انرژی‌های خوب و مثبت در منزل شما هستند. پس از آن‌ها غافل نشوید.

تاثیر نور در فنگ شویی در منزل

مطلب پیشنهادی:  نظم کهن، نهفته در تعالیم فنگ شویی

گیاهان را فراموش نکنید

جریان هوا از اهمیت بسیار زیادی در فنگ شویی در منزل برخوردار است، اما لازم است بدانید که این هوا باید پاک و سالم باشد. گیاهان می‌توانند هوا را تصفیه کرده و محیطی تمیزتر و سالم‌تر بسازند. گیاهان همچنین سرزندگی انرژی «چی» را به خود جذب می‌کنند تا بتوانند زندگی خود را ادامه دهند. پس تا زمانی که گیاهان‌تان سالم بمانند، شما نیز انرژی‌های خوب و مثبتی را جذب می‌کنید.

برخی از گیاهان، گزینه‌های مناسب‌تری برای فنگ شویی در منزل هستند. در حقیقت برخی گیاهان، مانند کاکتوس، به عنوان فنگ شویی بد شناخته می‌شوند. زیرا آن‌ها به آب (آب در واقع همان مال و ثروت است) نیاز ندارند و تند و تیز هستند. در ادامه لیستی از بهترین و خوشبختی‌آورترین گیاهانی که می‌توانید به خانه‌تان بیاورید را آماده کرده‌ایم. بیشتر این گیاهان آپارتمانی نیاز چندانی به مراقبت زیاد ندارند و به خوبی در فضای آپارتمان‌ها رشد می‌کنند:

مطلب پیشنهادی: راه حل های فنگ‌شویی برای انتخاب تخت‌خواب مناسب

تاثیر گیاه بر فنگ شویی منزل

از رنگ‌های مورد علاقه‌تان بیشتر استفاده کنید تا انرژی وابسته به آن‌ها را فعال نمایید

رنگ‌ها نقش بسیار مهمی در فنگ شویی ایفا می‌کنند. از رنگ‌ها در فنگ شویی، برای دیوارها و اشیای دکوری استفاده کنید تا انرژی‌های مثبت را روانه خانه کرده و آن‌ها را در سراسر خانه به جریان درآورید. استفاد از هر رنگ می‌تواند انرژی‌های مختلفی را برایتان فعال نماید. در ادامه لیستی کلی از رنگ‌ها و نماد هر یک را بررسی می کنیم:

  • قرمز: شهوت، هیجان، گرمی، تجارت و شهرت
  • زرد: حس راحتی و امنیت
  • سبز: بیان‌گر حیات، رشد و زندگی
  • آبی: نرمیو  انعطاف، عمق، توانمندی
  • قهوه‌ای: آرامش و سکون
تاثیر رنگ‌ها بر فنگ شویی در منزل

یین و یانگ را از یاد نبرید

طرفداران فنگ شویی بر این باورند که هرچیزی دارای جفت مخالف و ملزم به اتصال مخصوص خود می‌باشد: یین (زن) و یانگ (مرد). در تعریف الزام این دو به یکدیگر می‌توانیم بگوییم که آن‌ها همانقدری الزام یکدیگر هستند که شب و روز الزام یکدیگرند و روشنی و تاریکی نیز الزام هم هستند. بدین معنا که هیچ یک از آن دو نمی‌تواند بدون وجود دیگری، بوجود آید.

یین و یانگ در فنگ شویی منزل

به هنگام طراحی دکوراسیون داخلی منزل‌تان دقت کنید که این اصل را در قسمت‌های مختلف خانه پیاده‌سازی کنید. نکاتی که با متخصصین فنگ شویی ایران بررسی کردیم، تنها بخش کوچکی از فنگ شویی در منزل بودند و تعریف فلسفه فنگ شویی بسیار گسترده‌تر است و می‌تواند شامل هنر و علم به صورت همزمان باشد. مسیرها، اعداد، اجزاء و هر چیز دیگری می‌تواند تحت تاثیر فنگ شویی دچار تغییر و تحولات شود.

فنگ شویی دکوراسیون منزل

با همین 5 اصل مهم شروع کنید و خانه‌ای بر اساس اصول فنگ شویی طراحی نمایید. مطمئن باشید که در مدت زمانی کوتاه، تفاوت‌ها را حس خواهید کرد. با رعایت نکات گفته شده، انرژی‌های بد را از خودتان و منزل‌تان دور کنید و انرژی‌های خوب و مثبت را به جریان درآورید. مطمئن باشید که جریان این انرژی‌ها در خانه شما می‌تواند ثروت، خوشبختی، صلح و شادی را برایتان به ارمغان آورد.

فنگ شویی در اتاق خواب

"برای مشاوره فنگ شویی و آشنایی بیش تر با گروم فنگ شویی ایران، می توانید از طریق پروفایل این برند با آن ها در ارتباط باشید"

منبع: mymove

اگر این مطلب چیدانه برایتان جذاب بود، مطالب زیر را از دست ندهید:

المیرا فلاحیان
نویسنده: المیرا فلاحیان

نویسنده تیم تحریریه چیدانه..

more_horiz
مطالب پیشنهادی
آموزش فنگ شویی، این نکته ها حتما به کارت میاد!

آموزش فنگ شویی، این نکته ها حتما به کارت میاد!

فنگ شویی با گیاهان آپارتمانی، از انرژی گل ها غافل نشوید!

فنگ شویی با گیاهان آپارتمانی، از انرژی گل ها غافل نشوید!

1399/11/27 ادامه مطلب
طراحی دکوراسیون اتاق خواب با اصول فنگ شویی

طراحی دکوراسیون اتاق خواب با اصول فنگ شویی

کسب و کارها پیشنهادی
دکوراسیون داخلی ماهون certificate
دکوراسیون داخلی ماهون

دکوراسیون داخلی ماهون

کابینت هیمان certificate
کابینت هیمان

کابینت هیمان

سرامیک پالرمو certificate
سرامیک پالرمو

سرامیک پالرمو

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent