Chidaneh.com placeholder image

10 گزینه دکوراتیو عالی جایگزین پرده

به قلم: تحریریه چیدانه

درب و پنجره: با گزینه های زیر می توانید نور و منظره های بیرون منزل را از دید دیگری بنگرید و در عین حال به پنجره ها نمای جدید و مدرنی ببخشید. یکی از روش های زیباتر کردن پنجره ها استفاده سنتی از پرده است. پرده های پارچه ای با نقش ها و طرح های مختلف از محبوبیت عمومی برخورداند. ولی روش های دیگری نیز برای تزئین پنجره ها وجود دارد که به چند مورد از آنها در زیر اشاره کرده ایم:

1. شیشه سربی:

 این پنجره های زیبا با شیشه های سربی، حالت دراماتیک و متفاوتی به این اتاق هنری داده اند. درست است که این پنجره ها برای هر اتاقی مناسب نیستند، ولی نمونه جالبی از نحوه طراحی دکور یک اتاق با تغییر دادن پنجره ها و شیشه ها هستند. 

تابلو فرش ریحان
عکی زیبای پنجره

2. توری های فلزی:

 این توری های آلومینیومی که برش لیزری خورده اند سبک  زیبایی به پنجره های سقف تا کف داده اند و سایه های جالبی در اتاق انداخته اند.

ایده خلاقانه پنجره
 

3. پرده های مجسمه وار:

 جلوی این پنجره ها مجسمه هایی شبیه به جلبک قرار داده شده که حالت پرده و حایل ایجاد کرده است و به ایجاد تنوع و بافت در فضای اتاق کمک کرده است.

نمونه کار زیبای دکوراسیون

4. شیشه های طرحدار: 

این شیشه های رنگی با طرح های هندسی نه تنها برای ساکنین منزل حریم خصوصی مناسبی ایجاد کرده اند، بلکه بدون کشیدن پرده ها، نور طبیعی مناسب را برای این اتاق سنتی فراهم کرده اند و از تابش نور مستقیم به فرش، پرده ها و کفش چوبی اتاق و خراب شدن آنها جلوگیری می کنند. 

عکس زیبا پذیرایی

5. پنجره پوش های اصیل: 

این پنجره پوش ها که طرح مراکشی دارند، به هویت بخشی به فضای اتاق کمک می کنند و حریم خصوصی ساکنین را حفظ می کنند.

ایده جالب پنجره

6. درهای قاب فلزی:

 این درهای فلزی سبک کارخانه ای، رویکردی هندسی به طرز قرارگیری در و پنجره می دهند. قاب های فلزی خام شبیه به نقاشی های موندریان هستند.

دکوراسیون جذاب پذیرایی

7. شیشه رنگی گرد:

 پنجره گرد کوچکی با شیشه های رنگی و طرح مدرن، نقطه کانونی زیبایی در یک فضای تمام سفید ایجاد می کند. این انتخاب جسورانه و موفقی است.

نمونه کار طراحی

8. پانل های برش لیزری:

 این پانل برای پرده کلاسیک انتخاب جسورانه ای است. پانل های چوبی با برش لیزری هم حریم خصوصی منزل را حفظ می کنند و نور طبیعی را وارد خانه می کنند. حتی اگر آنها را به دیوار آویزان کنید، حکم تابلوی هنری را خواهند داشت.

دکوراسیون زیبای پذیرایی

9. سایبان های جالب: 

این سایبان راه راه گزینه فرعی جالبی بجای والان کلاسیک است.

نمونه کار طراحی زیبای آشپزخانه

10. پاراوان:

 پاراوان های سوراخ سوراخ قرن ها است که در بیابان های داغ استفاده می شوند تا هم سایه بیندازند و هم هوای خنک را به داخل راه دهند. همین رویکرد را می توانید به عنوان پرده استفاده کنید. 

عکس های زیبای دکوراسیون
 
منبع:برترین ها| گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
damine در تاریخ 18 فروردین 1393
واقعا نقش پرده در نما و زیبایی خانه غیر قابل انکاره و عبور نور که یکی از فاکتورهای مهم در معماریه . از خوندن مطلبتون لذت بردم
avina در تاریخ 19 فروردین 1393
بیسار آموزنده بود من شخصا از عکس دوم و سوم خیلی بیشتر خوشم اومدچ
مشکاة در تاریخ 19 آذر 1396
سلام خیلی جالب و کارآمد بود. کلأ مطالب سایتتون عالیه من از وقتی با سایت شما آشنا شدم به سایت دیگه ای برای دکوراسیون و مطالب مرتبطش سر نمیزنم و مستقیم سایت شمارو میبینم و استفاده میکنم. اطلاعاتم در زمینه دکوراسیون باسایت شما خیلی زیاد شده. خیلی خیلی ممنون.

ثبت دیدگاه