دکوراسیون آشپزخانه رویایی با 10 راز ساده!

دکوراسیون آشپزخانه رویایی با 10 راز ساده!

به قلم: تحریریه چیدانه

این روزها انتخاب اکثر ما برای طراحی داخلی منزل‌مان، نشیمن‌هایی با پلان باز است و این باعث شده دکوراسیون آشپزخانه، اهمیت ویژه‌ای پیدا کند. آشپزخانه دیگر مانند گذشته، فضایی نیست که در پشت درب بسته‌اش پنهان و فراموش شود. اکنون آشپزخانه علاوه بر فضایی فعال برای صرف غذا به یک اثر هنری زیبا در دکوراسیون منزل بدل شده است. فکر می‌کنید برای اینکه آشپزخانه‌تان را منحصربه‌فرد سازید، چه کارهایی می‌توان کرد؟ چیدانه مثل همیشه 10 راز ساده و جذاب، برای شما دارد. از شما هم دعوت می‌کنیم ایده‌های خاص خودتان را برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه، با ما در میان بگذارید.

آرویج

دیوار برجسته در دکوراسیون آشپزخانه

دیوار برجسته و متمایز در دکوراسیون آشپزخانه

دیوار دکوراسیون آشپزخانه

1. یک دیوار برجسته و متمایز به دکوراسیون آشپزخانه اضافه کنید

این آشپزخانه سفید با پلان باز، با افزودن دیواری از سنگ مرمر چشم‌گیر در پشت گاز رومیزی، به فضایی خاص و منحصربه‌فرد بدل شده است. ظاهر سنگ مرمر با کنتراست بالا، ظاهری پویا، معاصر و لوکس است.

صنایع چوب یکا
طراحی دکوراسیون آشپزخانه
صنایع چوب یکا

با مراجعه به پروژه‌های اهالی فن چیدانه، می‌بینید که طراحان و متخصصان ایرانی نیز از این روش زیاد استفاده کرده‌اند.

رنگ جیغ قرمز در دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون رنگی آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه رنگی

اکسسوری دکوراسیون آشپزخانه رنگی

لوازم دکوراسیون آشپزخانه تک رنگ

لوازم دکوراسیون آشپزخانه رنگارنگ

کابینت رنگ جیغ دکوراسیون آشپزخانه

 رنگ جیغ دکوراسیون آشپزخانه

2. با اکسسوری‌های رنگی، آشپزخانه‌تان را شاخص کنید!

در یک زمینه تک‌رنگ، رنگ و جذابیت برخاسته از اکسسوری‌ها است که نتیجه آن، یک جریان پرانرژی و پویا در چنین فضایی خواهد بود. سعی کنید از سه یا چهار رنگ جیغ با شدت‌های یکسان استفاده کنید. پس به خاطر داشته باشید اکسسوری و یراق‌آلات کابینت آشپزخانه، کوچک اما مهم هستند.

استفاده از مصالح مختلف در طراحی آشپزخانه

طراحی داخلی آشپزخانه به سبک صنعتی

3. استفاده از مصالح مختلف در دکوراسیون آشپزخانه

شما مجبور نیستید سبک یا پرداخت مشابهی برای کابینت‌های بالایی و پایینی آشپزخانه داشته باشید. مثلا گاهی در آشپزخانه‌ها، کابینت‌های چوبی پایین به زیبایی با واحدهای کلاسیک بالایی ترکیب می‌شوند. ملایمت و گرمای چوب، معمولا مکمل خوبی برای کنتراست بالای خاکستری تیره و سفید است.

کابینت آشپزخانه را تا سقف امتداد دهید!

کابینت آشزخانه تا سقف

امتداد کابینت آشزخانه تا سقف

4. کابینت آشپزخانه را تا سقف امتداد دهید!

برای یک ظاهر مدرن و براق، فضا را بهینه‌سازی کنید و با بردن کابینت تا سقف، بخش‌هایی به آن اضافه کنید. کابینت‌هایی که تا سقف ادامه می‌یابند، ظاهر ساده و اثربخش‌تری دارند و برای کالاهای کم استفاده، مکان مناسبی فراهم می‌کنند. با درب‌های شیشه‌ای کابینت نیز می‌توانید به جذابیت چنین فضایی بیفزایید. پس از کابینت آشپزخانه، زیبایی قلب دکوراسیون منزل خود غافل نشوید.

مطلب پیشنهادی: با این ترفند کم‌هزینه، کابینت های آشپزخانه را نو کنید

استودیو معماری بوژگان
دکوراسیون آشپزخانه مدرن ساختمان عارف
استودیو معماری بوژگان

مثلا در این نمونه از پروژه‌های اهالی فن، شما می‌بینید که با بردن کابینت تا سقف، فضای یک‌پارچه‌ای ایجاد شده است که علاوه‌بر زیبایی، آرامش روانی شما را نیز پاسخ‌گو خواهد بود.

نورپردازی یک مسیر در دکوراسیون آشپزخانه

نورپردازی در دکوراسیون آشپزخانه

نورپردازی در چیدمان آشپزخانه

5. یک مسیر را در آشپزخانه، نورپردازی کنید

با نورپردازی موضعی، یک کانون توجه ایجاد کنید. این چراغ‌های آویز با افزودن یک رنگ پایه بانمک به زمینه ساده تک‌رنگِ فضا، عملکرد را با تأثیر بصری ترکیب کرده‌اند. براین اساس، سادگی؛ اوج زیبایی است!

یک گالری در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد کنید

تابلو در دکوراسیون آشپزخانه

قاب عکس دکوراسیون آشپزخانه

6. یک گالری در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد کنید

با وجود رنگ سفید فراوان، سطوح منعکس‌کننده و حجم زیادی از نور طبیعی، یک آشپزخانه می‌تواند بهترین مکان برای نمایش آثار هنری باشد. سلیقه و ذائقه خود را هرچه که هست، به نمایش بگذارید. اگر می‌خواهید دیواری که در آن تابلو و قاب‌های زیبا، خودنمایی می‌کنند، در آشپزخانه داشته باشید؛ دقت کنید که آن را نزدیک سینک یا اجاق گاز قرار ندهید.

آشپزخانه‌ای فوق برجسته

دکوراسیون آشپزخانه رنگ بنفش فوق برجسته

7. آشپزخانه‌ای فوق برجسته داشته باشید!

با یک رنگ غیرمنتظره جیغ، تأثیر آشپزخانه را، فوق‌العاده کنید. رنگ بنفش در مقابل دیوار آجری و کابینت خاکستری تیره، بسیار نافذ و خیره‌کننده است. دیوارپوش‌های شیشه‌ای و اکریلیک در رنگ‌ها و طرح‌های بی‌شماری موجودند که می‌توانند یک زمینه رنگی منحصربه فرد ایجاد کنند.

مطلب پیشنهادی: 10 ایده دکوراسیون آشپزخانه بهاری در فصل نو

دکوراسیون گروه تی
دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن
دکوراسیون گروه تی

دکوراسیون آشپزخانه - وسایل اضافه را بردارید

گل روی کانتر آشپزخانه

8. وسایل اضافی را از روی میز ناهارخوری و کانتر بردارید

میز ناهارخوری و میز کار آشپزخانه را به جای محلی برای نگهداری وسایل اضافی و غیرضروری، به مکانی برای نمایش زیبایی‌ها مانند گل‌های باطراوتِ موردعلاقه‌تان یا گیاهان سبز، تبدیل کنید. در این صورت علاوه‌بر جذابیت، آرامش را به دکوراسیون آشپزخانه خود هدیه کنید.

سبک‌های مختلف در دکوراسیون آشپزخانه با ال ای دی رنگی

سبک‌های مختلف در دکوراسیون آشپزخانه با نورپردازیLED

9. سبک‌های مختلف در دکوراسیون آشپزخانه خود ایجاد کنید!

نورپردازی LED رنگی در امتداد کف و زیر کابینت‌های بالایی به فضا؛ حس، جذابیت و عمق می‌دهد. با سیستم‌های چندرنگی شما می‌توانید متناسب با موقعیت و حال و هوایتان رنگ نورپردازی آشپزخانه را تغییر دهید.

مطلب خواندنی دیگر: انواع دکوراسیون آشپزخانه، طبخ غذا در کنج داغ خانه!

قانون سه‌تایی‌ها دکوری های سه تایی در دکوراسیون آشپزخانه

قانون سه‌تایی‌ها، گلدان سه تایی در آشپزخانه

قانون سه‌تایی‌ها را در آشپزخانه به کار ببرید

10. قانون سه‌تایی‌ها را در آشپزخانه به کار ببرید!

برای اثربخشی بیشتر، تجهیزاتی مانند گلدان‌ها یا قوطی‌ها را با تعداد فرد، به نمایش بگذارید؛ مخصوصا با تعداد سه. این ترفند ساده طراحی، می‌تواند آشپزخانه شما را از یک سطح معمولی به سطحی برجسته ارتقا دهد.
مثلا ظروف دکوری نقره‌ای بزرگ سه‌تایی در بالای اجاق گاز توجه را به خود جلب می‌کند. یا می‌توانید یک مجموعه کوچک از تجهیزات هماهنگ داشته باشید، مثل سه گلدان آبی در شکل‌ها و ارتفاع‌های مختلف. یا حتی خیلی ساده‌تر، مجموعه ساده و ارزان قیمتی که من در خانه خود دارم؛ سه شیشه خالی‌شده ماءالشعیر است که شاخه‌های کوچک گیاه پوتوس را برای ریشه زدن در آن‌ها نگهداری می‌کنم. به همین سادگی!

دکوراسیون آشپزخانه 10 راز ساده

در آخر

در این مطلب ما به 10 راز ساده دکوراسیون آشپزخانه را پیشنهاد دادیم. به کار بردن این راهکارهای ساده، حالتی رویایی به فضای آشپزخانه شما می‌دهد.

حالا نوبت شماست. ایده‌های خود را به ما بگویید. ترفندهایی که شما برای خاص کردن دکوراسیون داخلی منزل و آشپزخانه‌تان استفاده کرده‌اید، چیست؟ ما و کاربران دیگر در بخش مشاوره دکوراسیون چیدانه، منتظر شما و نظرات‌تان هستیم.

منبع: Houzz | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
sadeghkargar در تاریخ 13 آبان 1394

بسیار عالی بود با تشکر فراوان

fatemeafsharian در تاریخ 13 آبان 1394

ممنون از توجه شما

a30dam در تاریخ 13 آبان 1394

عآلی


ثبت دیدگاه