Chidaneh.com placeholder image

ترکیب جالب از بافت های مختلف در دکوراسیون منزل

به قلم: تحریریه چیدانه

بافت در دکوراسیون: وقتی می توانید با پارچه ها، قالی ها و پتوهای مختلف با جنس های متفاوت به فضای منزل خود تنوع ببخشید، چرا به یک طرح و رنگ محدود می شوید؟ روکش مبل ها می توانند شروع خوبی  باشند و دنیایی از پارچه های مختلف در اختیار شما قرار دارد که می توانید از میان آنها انتخاب های زیادی داشته باشید. در زیر دکورهایی را مشاهده می کنید که به شما ایده هایی از روش های مختلف ترکیب این بافت ها و پارچه ها را می دهند. 

نوژا دیزاین

عکس زیبا اتاق خواب

سرویس خواب بالسا

پتوها بافت های جالب و ساده ای برای هر نوع اتاقی می توانند باشند، حال سبک اتاق هرچه می خواهد باشد. ممکن است از پتو به عنوان گزینه تزئینی استفاده کنید و بخواهید آن را روی تختخواب مهمان بیندازید. ولی در عین حال جلوه های اتاق را با آن هماهنگ کنید. 

عکس دکوراسیون پذیرایی

دو پتوی رنگی شاد مانند این دو پتو روی یک جفت مبل تک نفره به اتاق زیبایی خاصی می بخشند و فضای اتاق را شادتر می کنند. 
 

ایده جالب دکوراسیون

رواندازی با یک راه کلاسیک که به صورت تا شده روی پشتی مبل راحتی انداخته شده، سبک روزانه و عادی این مبل راحتی چند درجه زیباتر کرده است. 
 

ایده جذاب دکوراسیون

رواندازهای جنس خز همیشه محبوب بوده اند، به خصوص در فضاهای بیرونی، راحتی و گرمای بیشتری فراهم می کنند. پوست ها نیز همین حکم را دارند. می توانید از آنها بجای قالی استفاده کنید یا آنها را روی مبل بیندازید. 
 

عکس ایده  پذیرایی

داشتن کاناپه ها یا مبل هایی به رنگ های خنثی این مزیت را دارد که می توانید روی آنها کوسن ها یا پتوهای با بافت های متنوع بگذارید. پارچه های طرح سوزن دوزی را امتحان کنید و به اتاقتان فضای اصیلی ببخشید. 
 

طراحی پذیرایی زیبا

وقتی صحبت از بافت یا پارچه می شود، به یاد پتو یا بالش یا کوسن می افتیم. تعجبی هم ندارد. به کوسن های زیبای روی این کاناپه نگاهی بیندازید و رنگ های هماهنگ آنها با کاناپه را مشاهده کنید. از رنگ دیوار و قالی گرفته تا رنگ مبلمان همه چیز با هم در تعادل کامل قرار دارد. 
 

عکس ایده زیبای پذیرایی

اگر سبک کلبه ای را دوست دارید، پارچه ها بهترین دوست شما هستند. با ترکیب طرح ها، رنگ ها و بافت ها می توانید فضایی دلپذیر و آرامش بخش بیافرینید. 
 

ایده جالب دکوراسیون

سبد بافته ای مانند این سبد به نوبه خود عضو زیبایی از خانواده بافت ها است. ولی اگر آن را با ریسمان و کاموا پر کنید، نمای جالبی در کنار بقیه عناصر دکور ایجاد می کنید. 
 

عکس زیبا اتاق خواب

وقتی قرار باشد با بافت های مختلف در دکور خود اکسسوار اضافه کنید، نباید قالی را فراموش کنید. در عین حال خودتان را به کف اتاق محدود نکنید. قالی به بالاتختی خنثی، عمق و زیبایی خاصی می بخشد. اگر بخواهیم دقیق صحبت کنیم، چهارپایه های عثمانی جزو مبلمان روکش دار هستند. ولی می توانید آنها را به عنوان اکسسوار بکار ببرید و بافت موردعلاقه خود را روی آنها پیاده کنید. 
 

طراحی جالب پذیرایی

یا اینکه قالی موردعلاقه خود را روی یک چهارپایه عثمانی بکشید.
 

عکس ایده جالب دکوراسیون پذیرایی

کمی خلاقیت به خرج دهید و کیف های گلدار و متفاوت خود را تبدیل به بخشی از دکور کنید. کلاه هایتان را نیز به آنها اضافه کنید. 
 

عکس زیبا اتاق خواب

پرده ها نیز اکسسوارهای خوبی هستند که بافت های متنوعی دارند و به اتاق زیبایی، کارکرد و راحتی می بخشند. آیا می دانستید که پرده های بلندی که روی زمین کشیده می شوند به قرن ها قبل برمی گردند، یعنی زمانی که فقط ثروتمندان به نشانه دارا بودن و استطاعت خرید این پارچه، از این مدل آویختن پرده استفاده می کردند؟ 
 

دکوراسیون زیبای پذیرایی

اگر فکر می کنید پرده از اکسسوارهای موردعلاقه شما نیست، خسیس بازی درنیاورید! در طول، اندازه ها و حجم آنها خسیس نباشید. هیچ چیز بیشتر از یک پرده نازک، کوتاه و بدون چین و مدل نمای پنجره ها را خراب نمی کند. بنابراین کاملاً بی خیال پرده شوید و در عوض بافت ها را به قسمت های دیگر دکور سوق دهید. کوسن های زیادی روی مبل بگذارید و از قالی ها و بالش های زیبا دریغ نکنید. 

 
منبع:برترینها

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
shahriyar در تاریخ 19 فروردین 1393
چه ایده های جالبی ممنون
sarina در تاریخ 20 فروردین 1393
استفاده از این همه بافت یکم محیطو شلوق نمیکنه؟و کمی بی ربط
Tarane در تاریخ 20 فروردین 1393
نه به نظر من از بافت ها هوشمندانه استفاده شده و برعکس فضارو روح دار کرده. اکثرا مبل ها و دیوار ها رنگ ساده و توسی دارند و به دلیل خنثی بودن با بافت ها زیبایی ایجاد کرده است. البته استفاده از رنگ جدا از بحث زیبایی شناسی، بحثی سلیقه ای هم هست.

ثبت دیدگاه