پوشاندن دید تراس، 8 راه حل نجات دهنده!

بالکن، پاسیو، حیاط خلوت: افراد زیادی امروزه به دنبال روش‌هایی برای پوشاندن دید تراس هستند. چون اکثر آپارتمان‌ها در فاصله نزدیکی از هم قرار دارند و حریم خصوصی بعضی از فضاها مانند بالکن ها و تراس ها کمی نقض شده است. به همین دلیل نمی‌توان از این فضاها با خیال راحت استفاده کرد. اگر شما هم به دنبال راه حل های ایجاد حریم برای تراس و بالکن تان هستید این مطلب حسابی به دردتان می خورد. پس چیدانه را تا انتهای این متن همراهی کنید.

blog post

طراحی بالکن، پاسیو و حیاط خلوت

blog post

طراحی بالکن مدرن با مبلمان سفید


 

پوشاندن دید تراس و بالکن

یکی از اصلی ترین موضوعاتی که برای ایجاد پوشش و بستن دید تراس و بالکن باید مورد توجه قرار بگیرد، ساختمان مسکونی یا خانه شما و محلی است که در آن واقع شده است. گاهی اوقات دید از خانه همسایه به گونه‌ای است که نیاز دارید پوش کامل را انتخاب نمایید اما گاهی اوقات نیز ایجاد فضاهای نیمه باز و نیمه بسته کفایت می‌کند. برای هر کدام از این وضعیت ها ایده هایی وجود دارد که در ادامه می توانید آن ها را بررسی کنید:

 1. پوشش تراس با شیشه های مات و رنگی
 2. ایجاد دیوار سبز روی بالکن
 3. استفاده از حصیر یا پرده بامبو
 4. ایجاد حریم با دیوارهای مجوف
 5. پوشش زیبا با گیاهان رونده
 6. بستن دید با سایه بان
 7. استفاده از دیوارهای متحرک
 8. اجرای لوورهای چوبی
  blog post

  طراحی بالکن خانگی

استفاده از شیشه های رنگی برای ایجاد حریم در تراس

 

پوشاندن تراس با شیشه مات

1- شیشه های مات شده برای ایجاد حریم در تراس خانه

اولین کاری که به ذهن هر کسی می رسد استفاده از دیوارهای شیشه ای است، اما نه شیشه های شفاف. شیشه هایی که به وسیله برچسب های شیشه مات کن پوشانده شده اند. برچسب شیشه مات کن، راه حلی آسان برای حفظ حریم خصوصی هستند. این دیوار های شیشه ای می توانند تا نصفه ارتفاع تراس شما را بپوشانند و بالای آن ها باز باشد تا تهویه هوا به اسانی در فضا صورت بگیرد. و هم چنین در حالت ایستاده هم بتوانید از منظره بیرون لذت ببرید.

دیوارهای متحرک چوبی در تراس

2- استفاده از دیوارها متحرک و چرخان برای ایجاد حریم در تراس خانه

برای این که بتوانید از منظره بیرون تراس ها و بالکن های تان استفاده کنید و همزمان هم حریم خصوصی مورد نیازتان را در اختیار داشته باشید، می توانید از دیوار های متحرکی که روی آن ها حکاکی شده و روزنه هایی برای عبور نور دارند استفاده کنید. این دیوارها می توانند بنا به نیاز شما باز یا بسته باشند.

دیوارهای سبز در تراس خانه

blog post

فضای سبز بالکن

blog post

بالکن منزل مدرن الهیه

blog post

طراحی بالکن با فلاورباکس

3- دیوارهای سبز برای ایجاد حریم در تراس خانه

می توانید از خود وسیله هایی که در تراس تان وجود دارد برای ایجاد حریم استفاده کنید. مثلا خود گلدان ها و گیاهان خانگی که در آن جا وجود دارند می توانند دیوارهایی طبیعی برای شما بسازند. این دیوارها بسیار مقرون به صرفه هستند و در ضمن می توانید آن ها را خودتان بسازید.

blog post

نمای بیرونی ایل خانه گروه طراحی شیفت

دیوارهای مجوف برای دیوار تراس خانه

4- دیوارهای مجوف برای ایجاد حریم در تراس خانه  

این دیوارها هم می توانند مشکل گشا باشند، چرا که هم می توانند نور را از خود عبوردهند و هم می توانند حریم مورد نظرتان را ایجاد کنند. دیدتان به منظره روبرو را هم کور نمی کنند و هم چنین ایده خلاقانه تری هستند. محصور کردن تراس ها به وسیله این دیوارها باعث می شود تا تراس تبدیل به فضایی نیمه باز شود که به راحتی می توانید از آن استفاده کنید.

پوشاندن دید تراس
گل های رونده در تراس خانه

5- گل های رونده برای ایجاد حریم در تراس خانه

اگر می خواهید در تراس خانه تان حریمی زیبا و زنده داشته باشید گل های رونده بهترین پیشنهاد هستند، این گل ها درست است که دید شما را به بیرون از بین می برند ولی به جای آن منظره زیبای دیگری را جایگزین می کنند که می توانید به سلیقه خودتان آن را تزیین کنید.

سایبان برقی برای تراس خانه

6- سقف های متحرک برای ایجاد حریم در تراس خانه

اگر تراس یا بالکن تان بدون سقف است به راحتی می توانید با  تهیه سقف های متحرک یا سایبان های برقی آن را محصور کنید. برای تهیه این سقف ها و سایبان های برقی بد نیست به اهالی فن چیدانه مراجعه کنید، آن ها می توانند به شما مشاوره بدهند.

پوشاندن تراس
سایبان ها دستی در تراس خانه

سایبان های دستی پارچه ای برای ایجاد حریم در تراس خانه

اگر نمی خواهید از سایبان های برقی استفاده کنید، سایبان های دستی را جایگزین آن ها کنید ولی دقت کنید که سایبانی که می خواهید استفاده کنید باید قابلیت تغییر درجه پایه را داشته باشد تا بتوانید به عنوان یک دیوار متحرک هم از آن بهره ببرید. 

پوشاندن تراس با بامبو

7- پوشاندن دید تراس با پرده های حصیری و بامبو

این ایده شما را به طبیعت و زیبایی بیش تر در بالکن و تراس نزدیک می کند. چوبی بودن حصیر و بامبو می تواند در کنار گیاهان ترکیب جذابی را ایجاد کرده و در عین حال دید را نیز محدود نماید. در دسترس بودن این متریال از دیگر دلایلی است که عملی شدن این ایده را بیش تر خواهد کرد.

blog post

فلاورباکس چوبی در بالکن

پوشاندن دید تراس

8- لوورهای چوبی برای ایجاد حریم در تراس خانه

برای دور تا دور تراس و یا حیاط تان لوورهای چوبی سفارش دهید و آن ها را نصب کنید، این لوورها عاوه بر این که حریم مد نظرتان را ایجا می کنند حس و حال طراوت و سرزندگی چوب را در تراس تان جاری می کنند و فضایی دلچسب تر را در بالکن تان به وجود می آورند.

در رابطه با تراس ها و بالکن ها بیشتر بدانیم:

مژگان احمدی
نویسنده: مژگان احمدی

عضو تحریریه چیدانه| یه مهندس نرم افزار که به دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت بسیار علاقه منده. تا حالا در زمینه های برنامه نویسی، طراحی سایت و سئو، تولید محتوا و رپورتاژ آگهی فعال بودم. به جز این کار مدلسازی معماری و رندر هم انجام میدم. در حال حاضر افتخار همکاری با تحریریه چیدانه رو دارم و کارم تولید محتوای سئو شده و نوشتن رپورتاژ آگهیه.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
تفاوت تراس و بالکن در معماری خانه های امروزی!

تفاوت تراس و بالکن در معماری خانه های امروزی!

پوشاندن دید تراس بدون کور کردن نور، راهی داره؟

پوشاندن دید تراس بدون کور کردن نور، راهی داره؟

طراحی تراس سبز، تضاد میان سکوت و همهمه!

طراحی تراس سبز، تضاد میان سکوت و همهمه!

کسب و کارها پیشنهادی
شرکت معماری" مینیاتور" certificate
شرکت معماری" مینیاتور"

شرکت معماری" مینیاتور"

گالری مبلمان آیسان certificate
گالری مبلمان آیسان

گالری مبلمان آیسان

مجله منزل  certificate
مجله منزل

مجله منزل

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent