Chidaneh.com placeholder image

چگونه با قلاب بافی به دکوراسیون منزلتان روحیه بدهید؟!

به قلم: تحریریه چیدانه

ترفندهای دکوراسیون: نمی دانم در کدام یک از دهه های زندگی خود به سر می برید اما بی شک همه ی ما زمانی را به یاد می آوریم که در گوشه گوشه ی دکوراسیون منزل خود هنر دست مادران با سیلقه ی ما به چشم می خورد، هنری به نام قلاب بافی! قلاب بافی ها بسته به نوع خلاقیت ما می توانند به گونه ی متفاوتی باشند امروز در چیدانه با هم نمونه هایی از آن ها را در فضاهای مختلف بررسی می کنیم.

مبلمان اداری راحتیران

برای فضایی مثل اتاق خواب ها قلاب بافی ها بهترین گزینه در فضا محسوب می شوند که به روش های گوناگون می توان از آن در فضا استفاده کرد. به طور مثال یک قلاب بافی رنگارنگ ساخته ی دست خودتان برای تخت اتاق دختر نوجوان شما یک گزینه رویایی محسوب می شود.

کمی خلاقیت های خود را بیشتر کنید به اطراف خود نگاه کنید حتما گزینه های زیادی را پیدا می کنید تا از قلاب بافی برای آن استفاده کنید، کوسن ها، کلاهک آباژورها، یک پتوی رو مبلی همگی می تواند هنر قلاب بافی شما باشد پس دست به کار شوید و یکی از آن ها برای خودتان ببافید و لذت ببرید. 

حتی می توانید از قلاب بافی تک رنگ به عنوان رو تختی برای فضای اتاق خواب خود استفاده کنید، یا حتی یک روتختی و رو بالشی با رنگهای لطیف ببافید آن را به یکی از دوستانتان هدیه دهید مطمئن باشید که این هدیه ی زیبا را هرگز فراموش نمی کند.

اتاق کودک به خصوص نوزاد بهترین فضایی است که می توانید از قلاب بافی ها در آن استفاده کنید، در نظر داشته باشید که علاوه بر پتو، می توانید بالش کوچک یا پوف های تزئینی را برای اتاقش با قلاب بافی تهیه کنید و حتی می توانید اسم فرزند دلبند خود را با قلاب بافی ببافید و آن را به اتاقش بیاویزید.

برای تزئین دیوارهای خالی هم قلاب بافی ها بهترین گزینه اند، در انجام این کار خلاقیت خود را دست کم نگرید، یک طرح را آماده کنید و آن را قاب بگیرید و به دیوار بیاویزید یا حتی یک تیکه های کوچک از رنگ های مختلف را ببافید و آن را با یک نخ به دیوار اتاقتان بیاویزید و فضای اتاقتان را هنرمندانه تزئین کنید.

یک فرش و قالیچه ی قلاب بافی شده همان چیزی است که تحسین همه را بر می انگیزد . کمی حوصله به خرج دهید و برای فضایی مثل نشیمن خصوصی خود یکی از آن ها تهیه کنید و حتی می توانید کوسن ها و پتوهای رو مبلی هماهنگ با فرش ببافید و دکوراسیون خاصی را برای فضای خود تهیه کنید.

روکش های صندلی ها گزینه ی دیگری هستند که با قلاب بافی می توانید به آنها جلوه ی خاصی ببخشید. رنگ های خوش ترکیب را انتخاب کنید و روکش های متنوع به سلیقه ی خود برای صندلی هایتان تهیه کنید از این صندلی ها به عنوان صندلی اپن آشپزخانه استفاده کنید و فضای متمایزی را خلق کنید.

یکی از نوستاژیک های همه ی ما داشتن حداقل یک عروسک بافتنی یا قلاب بافی شده است، این حس و خاطره ی خوش را برای فرزندانتان به یادگر بگذارید، یک عروسک قلاب بافی شده برای آن ها خودتان بسازید و برای آن ها کودکی را بیش از بیش شیرین کنید.

قلاب بافی ها از گذشته های دور بهترین گزینه برای رومیزی ها محسوب می شدند، اگر شما فضای غذاخوری به نسبت کلاسیکی دارید به خوبی می توانید برای آن از یک میزی قلاب بافی شده ی بزرگ استفاده کنید و دکوراسیون فضایی خاصی را برای خود ایجاد کنید.

یک نورپردازی ویژه همیشه می تواند برای فضای شما حالت رویایی ایجاد کند، برای داشتن یک نورپردازی خاص هم می توانید از هنر قلاب بافی استفاده کنید، برای حباب های چراق هایتان روکش های قلاب بافی شده تهیه کنید و فضایی سحرانگیز را ایجاد کنید.

خوشحال می شویم ایده های رنگارنگ خود را با ما در بخش مشاوره دکوراسیون چیدانه به اشتراک بگذارید.

مطالب بیشتر:معجزه چهل تکه ها در دکوراسیون منزل
۷ ایده استفاده از پارچه های گل گلی در دکوراسیون منزل
پرده های متفاوت برای دکوراسیون منزل!
انواع پارچه رومبلی را قبل از خرید بشناسید!
۸ ایده برای داشتن رو مبلی گرم با پتو!
پارچه با طرح ایرانی، اصالت در دکوراسیون داخلی
نقاشی روی پارچه، هنری خیره کننده در دکوراسیون منزل

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه