نصب توالت فرنگی در خانه، خودتان دست به کار شوید!

نصب توالت فرنگی در خانه، خودتان دست به کار شوید!

به قلم: تحریریه چیدانه

 

قالیشویی ادیب

تاسیسات: بسیاری از افراد از این‌که خودشان کارهای لوله‌کشی خانه‌یشان را انجام دهند می‌ترسند. اما اگر چند مرحله ساده را پی بگیرید دلیلی برای ترس وجود ندارد. من از یک لوله‌کش متخصص فعال  خواستم تا راه صحیح نصب یک توالت را به ما شرح دهد. او اجازه داد تا از او حین نصب یک توالت عکس بگیرم و نیز در مورد راز و رمزهایی در این کار صحبت کرد که می‌تواند این کار را ساده کند. با چیدانه همراه شوید.

نصب توالت فرنگی

مهارت مورد نیاز: متوسط

زمان: یک ساعت

نصب توالت فرنگی در خانه

مواد و لوازم نصب توالت فرنگی در سرویس بهداشتی

  •        توالت با مخزن و نشیمن‌گاه
  •         جا پیچی (اختیاری، اما با آن کارها راحت می‌شود)
  •         پیچ‌گوشتی چهارسو
  •         پیچ‌گوشتی دوسو
  •         آچار فرانسه
  •        انبردست یا انبر
  •         حلقه مومی با پیچ
  •         درزگیر حمام/ آشپزخانه
  •         شیلنگ رابط توالت (اکثر توالت‌ها به یک رابط 1.2 در 2.1 سانتی‌متری نیاز دارند)
  •        سکه (ارزان‌تر از لایی‌های توالت)

اگر یک لوله‌کش باتجربه هستید یا معده قوی‌ای دارید، به شما یک جفت دستکش و یک لباس کهنه برای جداکردن حلقه مومی قدیمی و پیچ آن پیشنهاد می‌کنم.

نصب توالت فرنگی در خانه

1. توالت، پیچ‌ها، و واشرهای قدیمی را دربیاورید.

در این‌جا یک پیچ‌گوشتی دوسو به کار می‌آید. اجازه ندهید حلقه مومی قدیمی و هر نوع کثیفی با پوست شما برخورد کند. هم‌چنین ممکن است کمی گاز فاضلاب در آن محدوده وجود داشته باشد که حتما باید از استشمام آن خودداری کنید.
شما می‌توانید این مسئله را با قرار دادن یک کهنه در درون دهانه حل کنید، فقط یادتان نرود که هنگام تمام شدن کار آن را از درون دهانه خارج کنید.

نصب توالت فرنگی در خانه

2. حلقه مومی جدید و پیچ‌ها را نصب کنید.

حلقه مومی‌ای بخرید که دارای پیچ باشد. حلقه‌های دارای پیچ کمی گران‌تر از حلقه‌های بدون پیچ هستند. هنگامی که حلقه و پیچ‌ها را نصب می‌کنید از فیکس شدن پیچ‌ها در درون شبکه و درست قرار گفتن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

نصب توالت فرنگی در خانه

3. کاسه توالت را بلند کرده و بر روی حلقه مومی قرار دهید.

مطمئن شوید که پیچ‌ها دقیقا در درون حفره‌های کاسه توالت قرار می‌گیرند. پس از قرار دادن کاسه کمی آن را فشار دهید تا بر روی سرامیک‌ها کف محکم شوند. این کار یک مجرای غیر قابل نفوذ آب را به وجود می‌آورد.

نصب توالت فرنگی در خانه

4. مهره‌ها و واشرها را در هر پیچ نصب کنید.

استفاده از بست‌های پلاستیکی که پوشش تزئینی را در جای خود ثابت نگه می‌دارند توصیه نمی‌شوند، زیرا که توالت‌ها به مرور زمان کمی از جای خود تکان می‌خورند.ترجیحا واشر با سطح چینی کاسه توالت تماس داشته باشد. از زیاد سفت کردن مهره‌ها بپرهزید چراکه این کار به سطح چینی آسیب می‌رساند.

5. پوشش پلاستیکی را نصب کنید.

 به جای یک بست پلاستیکی می توانید از یک قطعه کوچک درزگیر استفاده کنید.

نصب توالت فرنگی در خانه

نکته: در این‌جا نکته‌ای را به شما می‌گویم که در کتاب‌های راهنمای لوله‌کشی وجود ندارد: اکثر کف‌ها ناهموار و ناصاف هستند و این مسئله باعث تکان خوردن توالت می‌شود. می‌توانید با یک سکه سطح زیرین کاسه را تنظیم کرده و این مشکل را حل کنید.

6. توالت را هم سطح کنید.

از پیچ‌گوشتی دوسو استفاده کرده و توالت را کمی بلند کنید. یک سکه یا چند سکه را در زیر توالت قرار داده و آن را تنظیم کنید. این کار از تکان خوردن توالت جلوگیری کرده که باعث جابه‌جا شدن توالت می‌شود. البته ممکن است برای این کار از واشرهای فلزی استفاده کنید. مشکل واشرهای فلزی این است که دارای اندازه‌های متنوعی نیستند.

نصب توالت فرنگی در خانه

7. مخزن توالت را نصب کنید.

شما هم‌چنین می‌توانید این کار را پیش از ثابت کردن توالت انجام دهید. این کار باعث می‌شود تا پیچ ها راحت‌تر سفت شوند. اما عیب این کار این است که توالت سنگین‌تر شده و ثابت کردن آن بر روی حلقه مومی کمی سخت‌تر می‌شود.

8. پیچ‌ها را از زیر مخرن نصب کرده و مهره‌ها را سفت کنید.

در این عکس می‌بینید که چگونه هاردی مشغول سفت کردن مهره‌ها است. مراقب باشید که مهره‌ها بیش از حد سفت نشوند.

سفت کردن مهره‌های پشتی کمی سخت است به همین دلیل هاردی از آچار فرانسه برای این کار استفاده می‌کند. شما می‌توانید با نصب کردن مخزن پیش از ثابت کردن توالت از این کار معاف شوید.

نصب توالت فرنگی در خانه

9. شیلنگ ارتباط‌‌دهنده را نصب کنید.

یک سر شیلنگ را به فلکه متصل به دیوار و سر دیگر آن را به مخرن متصل کنید. اکثر فلکه‌ها 1.5 سانتی‌متر و دهانه مخزن‌ها 2.1 سانتی‌متر هستند. پیش از خریدن شیلنگ فاصله بین مخزن و دیوار را اندازه‌گیری کنید.

نصب توالت فرنگی در خانه

10. نشیمن‌گاه توالت را نصب کنید.

نشیمن‌گاه را با استفاده از پیچ گوشتی به توالت نصب کنید. اگر می‌توانید نشیمن‌گاه و توالت را به صورت یک کیت خریداری کنید چراکه بعضی اوقات خریدن نشیمن‌گاهی که با توالت هم‌اندازه باشد کمی سخت است. برای رعایت اصول بهداشتی نشیمن‌گاه پلاستیکی پیشنهاد می‌شود. هم‌چنین اگر در نیمه‌های شب به دستشویی بروید بسته شدن در نشیمن‌گاه کسی را از خواب بیدار نمی‌کند.

11. پوشش پلاستیکی را بر روی پیچ‌ها قرار دهید.

نکته: این پوشش‌ها دارای ویژگی هستند که کم‌تر کسی از آن آگاه است. هنگام تمیز کردن کاسه توالت این پوشش‌ها را جدا کرده و به این ترتیب نشیمن‌گاه به راحتی از توالت جدا شده و می‌توانید آن را به راحتی تمیز کنید.

نصب توالت فرنگی در خانه

12. درز بین توالت و سرامیک‌های کف را درزگیری کنید.

این کار براساس آیین‌نامه‌های ساختمانی صورت می‌گیرد و از جمع‌شدن کثیفی در این قسمت جلوگیری می‌کند.

نصب توالت فرنگی در خانه

13. شیر فلکه را باز کنید.

نفس خود را حبس کنید. تمام قسمت‌های توالت را چک کنید تا از آن‌ها آب چکه نکند. هم‌چنین می‌توانید مدت زمان پر شدن توالت از آب را اندازه‌گیری کنید.

نصب توالت فرنگی در خانه

توالت شما نصب شده است.

اگر فکر می کنید نصب توالت فرنگی توسط خودتان به زحمتش نمی ارزد می توانید به اهالی فن لوله کشی و اتصالات در چیدانه مراجعه کنید.

مطالب پیشنهادی:

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه