visibility 13089 today 1395/9/3

آپارتمان یاسمن در شیراز، دکوراسیونی به سبک کلاسیک اروپایی!

فضاهای مسکونی: «برای این خانه تصمیم گرفتم کمی از فضای مدرن خلاص شوم؛ برای همین در فضا‌سازی اینجا از ترکیب سبک کلاسیک غربی و مدرن استفاده کردم.» یاسمن سامی... دانش‌آموخته طراحی داخلی... شیراز... بلوار نیایش. یاسمن سامی، اگرچه به طراحی داخلی به صورت حرفه‌ای نمی‌پردازد اما این شانس را داشته که فضای داخل خانه‌اش را خودش طراحی کند. به ضرورت شغل همسرش، مهندس محبی، درست به‌موقع به پروژه طراحی داخلی این ساختمان دست پیدا کرده است. با این اوصاف می‌گوید: «ردپای معمار ساختمان را در نما‌سازی‌های بیرون و حیاط می‌توان دید.» دیوار و فضا‌سازی حیاط و قسمتی از نمای ساختمان از طراحی‌های خود خانم سامی است که تلاش کرده با طراحی معمار اصلی ساختمان همراه شود، اما طراحی داخلی خانه به طور کامل کار خودش است. در ادامه با چیدانه همراه باشید تا جزییات طراحی این دکوراسیون به سبک کلاسیک اروپایی را بیشتر بررسی کنیم.

blog post

تقسیم بندی فضای نشیمن با مبل

پشت میز شیشه‌ای مربع‌شکلی که در گوشه‌ای از فضای پذیرایی خانه قرار دارد، می‌نشینیم. دلبسته فضاهای کلاسیک اروپایی است و این را می‌توان در ساختار طراحی داخلی خانه‌اش نیز دید. تقریبا رد عمده‌ای از فضا‌سازی ایرانی در اینجا نمی‌بینیم؛ جز فرش ایرانی دستبافی که نقش‌های خطه کویر در آن دیده می‌شود.

blog post

میز غذاخوری شیشه ای در دکوراسیون منزل

سالن اصلی دکوراسیون آپارتمان کلاسیک یاسمن در شیراز

در انتخاب پرده‌ها برایش نور مهم بوده است. پرده‌ها را چندان ضخیم انتخاب نکرده و بیشتر حریم و نور را مد نظر داشته است. خانه بزرگ است و دست خانم خانه برای طراحی باز بوده است. می‌توان گفت سالن اصلی خانه به سه قسمت تقسیم شده است:

1. فضای غذاخوری در دکوراسیون آپارتمان یاسمن

فضای غذاخوری نیم‌دایره با همان میز مربع‌ شیشه‌ای وسطش. او می‌گوید: «هنگام خرید برای این قسمت، این میز تنها گزینه‌ای بود که یافتم.» اگر‌چه به نظر می‌رسد هارمونی ندارد اما دنج دلنشین و زلال است. 

blog post

دکوراسیون تلفیقی کلاسیک و مدرن در شیراز

2. دکوراسیون نشیمن کلاسیک در آپارتمان یاسمن

تعریف ساده این فضا کلاسیک است. شومینه را خانم سامی دوست دارد. شومینه زیبایی است که کنار دیوار نشیمن آرام و بی‌صدا می‌سوزد. در طراحی این فضا از چند قطعه تزیینی کوچک بهره برده ولی سادگی را ترجیح داده است. به نظرم وی هیچ علاقه‌ای به شلوغ بودن فضا ندارد. تمام اجزای محیط جا برای نفس کشیدن دارند و هیچ چیزی را به زور کنار چیز دیگری قرار نداده ‌است. 

blog post

خانه یاسمن سامی در شیراز

3. فضایی برای دیدن تلویزیون در دکوراسیون منزل یاسمن

در اینجا کمی مبلمان تیره‌تر است، دیوار پشت تلویزیون اگرچه تیره است و طرح کاغذدیواری دارد اما به نظر می‌رسد رنگ شده باشد؛ با دست رنگ شده است. علاقه فراوان خانم سامی به رنگ‌ها را می‌توان به خوبی در میان کلامش احساس کرد: «من عاشق رنگ‌ها هستم.»

مطلب پیشنهادی: طراحی دیوار پشت ال سی دی با ایده های دکوراتیو

blog post

دکور اتاق نشیمن با تابلوهای کوچک

روی دیوار روی قاب بشقاب‌ها، نقاشی از فضای کلاسیک زندگی قرن 18 اروپا را می‌بینیم. خانم سامی می‌گوید: «در این خانه مهم‌ترین چیزی که ایرانی است، سماور بسیار قدیمی مادربزرگ است. بسیار تلاش کردم که در این فضا آن را بگنجانم اما امکانش نبود. خوب خواستیم ببینیمش اما ایشان فراموش کردند، ما نیز دیگر اصراری نکردیم.»

blog post

رنگ خاکستری در دکوراسیون داخلی

شاید بهتر است بگوییم سالن اصلی سه قسمت نبوده، بلکه چهار قسمت بوده است. یک قسمت خاص در فضای سالن اصلی و همه خانه بود که اگرچه جدا نبود ولی همواره حضور داشت.

blog post

طراحی ورودی خانه

خانم سامی به گل علاقه دارد، تقریبا در تمام فضای خانه رد گل‌ها را می‌توان دید؛ بشقاب‌های روی دیوار، گل‌های روی لیوان‌های چای، فنجان‌های قهوه، نقش‌های روی گلدان‌های بلور، کاغذ‌دیواری‌ها و... تقریبا این  گل‌ها همه‌جا حضور دارد.

blog post

تزیین سرویس بهداشتی با گل و شمع

سرویس بهداشتی آپارتمان یاسمن به سبک کلاسیک اروپایی

سرویس بهداشتی خانه هم از هجوم گل‌ها مصون نمانده است. شاید در این فضا به کار بردن گل‌ها کمی تکراری باشد اما نوع به کارگیری‌شان زیباست. با دقت به آینه درون عکس نگاه کنید تا نوارهای قرمز کاشی را ببینید، این نوع گل همه‌جا حضور دارد. 

blog post

آشپزخانه مدرن سفید

آشپزخانه مدرن خانه کلاسیک یاسمن

آشپزخانه دیگر مدرن است؛ رنگ‌بندی، نوع چینش و شکل کابینت‌ها، صندلی‌ها و... .

blog post

مبل ال پذیرایی

تقریبا تمام لیوان‌ها، ماگ‌ها، بشقاب‌ها، در هارمونی ملایم با جان طراحی کلی خانه و همچنین سفید و هماهنگ با فضای آشپزخانه گل را همراه خود دارند. فضای کوچکی نیز در قسمت نیم‌دایره سالن اصلی قرار گرفته که روی طبقات آن مجموعه‌ای از فنجان‌ها و ظروف فانتزی وجود دارد؛ اینجا هم تقریبا همه‌چیز گل دارد. گل ها در تناسب با دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک اروپایی قرار دارند.

blog post

خانه یاسمن سامی در شیراز

روی دیوار سالن به نقاشی برمی‌خوریم؛ نقش قرقاولی که با ظرافت طراحی شده است. یاسمن سامی می‌گوید، مدت‌هاست که نقاشی هم می‌کند اما اکنون تنها همین تابلو در این خانه مانده است.

از او می‌پرسم چرا بیشتر به کار و آموخته‌هایش نمی‌پردازد و چندان تمایلی برای این کار از خودش نشان نمی‌دهد و در پاسخ می‌شنویم که  علاقه‌ای به طراحی به عنوان یک حرفه ندارد. او دوست دارد هنگام کار دستش برای آفرینش باز باشد و محدودیت‌های کاری برایش جالب نیست. می‌گوید: «ممکن است در آینده کارهایی با همین وسعت را در حد یکی، دو مورد انجام دهم.»

blog post

لوازم دکوری منزل

صحبت رسمی ما کم‌کم تمام می‌شود، به گپی دوستانه‌تر با مهندس محبی می‌نشنیم تا خانم سهرابی، همکارمان همراه خانم سامی بقیه نماها را ببیند و عکس‌هایی بردارد. فنجان نسکافه‌ای برای پذیرایی روی میز من گذاشته‌اند. فنجانم را برمی‌دارم قاشق کوچک آن را نگاه می‌کنم: «این هم گل دارد... .»

[[nid:52113 view_mode=col1]]

برای دیدن ایده های مرتبط و جذاب دکوراسیونی می توانید مجله منزل را تهیه کرده و از دیدن و خواندن درباره ی چنین دکوراسیون های زیبا و دوست داشتنی لذت ببرید.

منبع: مجله منزل | نویسنده: سعید داورپناه | عکس: سارا سهرابی

نویسنده:

دبیر اجرایی مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
آپارتمان یاسمن در شیراز، دکوراسیونی به سبک کلاسیک اروپایی!

آپارتمان یاسمن در شیراز، دکوراسیونی به سبک کلاسیک اروپایی!

معماری داخلی ایرانی در 10 خانه با سبک های هیجان انگیز!

معماری داخلی ایرانی در 10 خانه با سبک های هیجان انگیز!

16 دکوراسیون آشپزخانه کوچک در دل خانه های ایرانی!

16 دکوراسیون آشپزخانه کوچک در دل خانه های ایرانی!

کسب و کارها پیشنهادی
بلومیس certificate
بلومیس

بلومیس

طراحی فضای سبز و روف گاردن رستاک certificate
طراحی فضای سبز و روف گاردن رستاک

طراحی فضای سبز و روف گاردن رستاک

صنایع چوبی آرشیوود certificate
صنایع چوبی آرشیوود

صنایع چوبی آرشیوود

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent