Chidaneh.com placeholder image

دکوراسیون برنامه ماه عسل رمضان 95

به قلم: تحریریه چیدانه

برنامه ماه عسل چند سالی است که در ماه مبارک رمضان با مهمان های جنجالی اش گرما بخش خانه های ایرانی در ساعات نزدیک افطار است. البته دکوراسیون برنامه ماه عسل هم در جنجال آفرینی در این سال ها کم از مهمانان و موضوعات برنامه اش نداشته است. استودیو امسال ماه عسل ساختمانی است حوالی سعادت آباد که فضای بزرگ و مناسبی را برای دکور منحصر به فرد این برنامه فراهم کرده است. با هم توضیحات بیشتری را از زبان پیمان قانع طراح صحنه برنامه ماه عسل می خوانیم. با چیدانه همراه باشید.

دکوراسیون برنامه ماه عسل رمضان 95

سرویس خواب بالسا

پیمان قانع طراح دکور برنامه «ماه عسل» گفت: ساخت دکور «ماه عسل» را از چند هفته گذشته آغاز کردیم و تا اولین روزی که برنامه بروی آنتن برود، دکور تکمیل شد و حضور احسان علیخانی دکور را تست زدیم تا کم و کاستی‌هایش را جبران کنیم.
دکور امسال، متحرک است و شکل و شمایل آن به نسبت سالهای قبل متفاوت است، چراکه ذات «ماه عسل» حرکت را در خود دارد و نمی‌توان منکر این موضوع شد. حال تحرک و استفاده از سازه‌های هیدرولیکی در دکور امسال شکلی دیگر دارد و در راستای کمک به برنامه است. برای مثال در سال‌های قبل درِ ورودی استودیو باز می‌شد و احسان علیخانی به داخل استودیو می‌رفت و بعد از پایان برنامه نیز از آن خارج می‌شد، اما در مورد دکور امسال کاملا برعکس است. 


 

متحرک بودن دکور برنامه و سیال و شناور آن را می توانید از مقایسه عکس بالا و عکس قبلی به خوبی احساس کنید.
نکته جالب توجه این است که حتی بخشی در دکور امسال‌ وجود دارد که مخاطب تا به حال آنرا ندیده و حتی انتظار دیدنش را هم ندارد!
 

پیمان قانع در ادامه اظهار داشت،تجربه هر ساله به من ثابت کرده است که مردم منتظر دیدن دکور در «ماه عسل» نیستند و بیشتر منتظر عنصری خلاقانه و جدید که تجربه بصری تازه ای را برایشان فراهم کند، هستند. امیدوارم با دیدن دکور امسال بتوانیم رضایتشان را جلب کنیم. 

دکوراسیون برنامه ماه عسل رمضان 95

در طراحی دکوراسیون ماه عسل، هر سال در کنار فون مشکی از تک رنگ‌ها استفاده می‌کنیم. با توجه به اینکه بسیاری افراد نقدهایی به ما وارد می‌کنند، ترجیح‌ می‌دهیم تا کمتر به سمت سیاه نمایی رویم. باید بگویم تئاتر هم که می‌روید در یک فضای سیاهی قرار می‌گیرید و این رنگ در فرم هنری تعریف مخصوص به خود دارد و ما برای نشان دادن خلا موجود، رنگ سیاه را به کار بردیم، منتهی نه به دنبال این هستیم که سیاه نمایی کنیم و نه اینکه غمگین باشیم.

دکوراسیون برنامه ماه عسل رمضان 95

فضای تک رنگ داریم که فون مشکی نیز در فضای کلی برنامه حاکم است. در اصل باید بگویم که ماه عسل دکور ندارد، بلکه طراحی صحنه است و شکل و شمایل طراحی صحنه دارد. فضای کلی استودیو‌ی امسال خیلی بزرگ است و قطعا اگر در این فضا بخواهید دکوری یکدست سفید بزنید، کار ساده‌ای نیست و هزینه ده برابر خواهد داشت. از طرفی اسپانسر برنامه به دکور مرتبط نیست و ما با بی پولی سازمان مجبوریم تا خود را با شرایط موجود وفق دهیم. سعی داریم تا با خلاقیت‌مان کاری کنیم که مخاطب را راضی نگه داریم.

دکوراسیون برنامه ماه عسل رمضان 95

صحبت هایی از طراح برنامه ماه عسل را که خواندید مربوط به قبل از رو نمایی از دکور صحنه بود و تا امروز  احتمالا شما بعضی از قسمت های این برنامه را دیده اید.به نظر من دکور برنامه ماه عسل امسال حسی از اعماق اقیانوس دارد و تجربه یک ماهی در اعماق آبی آرام بخش بی کران و البته سیال آب ها را به من القا می کند. تمرکز فضا مثل هر سال بر نقطه کانونی محل نشتن شرکت کنندگان معطوف شده و صندلی های سفید صحنه توجه ها را کاملا به خود جلب می کنند تا طراحی منحصر به فرد  صندلی ها و خطوط خوشنویسی شده روی پارچه روی آنها به خوبی خونمایی کند!

برای ارتباط با برنامه ماه عسل راه های ارتباطی زیر از طرف این برنامه فراهم شده است.

www.maheasal.tv
instagram.com/maheasaltv
Telegram.me/maheasaltv
 

منبع: ladin | گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه