Chidaneh.com placeholder image

استفاده هوشمندانه از نظم دهنده ها در خانه

به قلم: تحریریه چیدانه

طبقه بندی و نظم دهی: ممکن است برای شما هم  پیش آمده باشد که برای پیدا کردن وسیله ای در کمدتان در میان انبوهی از وسایل سر درگم شده باشید،اغلب ما در این موارد از کمبود جا در کمدمان شکایت می کنیم در صورتی که با یک سازماندهی درست از کوچکترین فضاهاکاملا کافی هستند، با ایده‌هایی که در پایین برایتان نام برده‌ایم، می‌توانید در کم‌ترین جا بیش‌ترین وسایل را به بهترین شکل انبار کنید.

نوژا دیزاین

 

سرویس خواب بالسا

1. کمد دیواری بزرگ.

بخشی یا اتاقی از خانه که استفاده‌ای ندارد را به یک کمد دیواری بزرگ یا به اصطلاح انباری شیک و تروتمیز تبدیل کنید. با کمی‌تغییرات جزئی می‌توان یک کمد سازمان‌یافته و منظم ایجاد کرد. کمد، رگال، قفسه، جعبه، و … برای این اتاق تهیه و آن را به کمد لباس و کفش تبدیل کنید.

 

2. کابینت دست‌ساز.

در کابینت، قفسه یا کمدهای کوچک را می‌توانید یک تکه فوم، ابر، یا پارچه بچسبانید و انواع قبض‌ها و یادداشت‌های خود را روی آن پونز کنید.

 

3.جعبه های شفاف.

شفاف‌بودن جعبه‌ها کمک می‌کند تا محتویات داخل آن‌ها را به خوبی ببینید. این جعبه‌های کوتاه برای داخل کشو بسیار مناسب هستند و می‌توانید انواع زیورآلات یا خرده‌ریزه‌های خود را در آن نگهداری کنید. 

 

4.استفاده از برچسب.

وقتی روی جعبه یا بقچه‌های زیپ‌داری که در اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف در بازار موجود هستند را برچسب می‌زنید، می‌دانید هر کدام برای کدام عضو خانواده است یا داخل آن چه وسایلی نگهداری می‌شوند و بی‌دردسر مستقیم به سراغ همانی می‌روید که می‌خواهید. 

 

5. انبار روی دیوار.

به در اتاقی که به انباری تبدیل کرده‌اید، یا حتی در کمد دیواری بزرگ و عمیق خود می‌توانید یک آینه تمام‌قد نصب کنید. روی دیوارهای اتاق نیز می‌توانید چوب رختی یا میله‌های نگهدارنده نصب کنید و انواع کیف، کلاه، و دیگر وسایل خود را از آن‌ها آویزان کنید. 

 

6. اتاق انباری شیک.

اگر خانه شما فضای بزرگ و یک اتاق انباری داخل ساختمان دارد، می‌توانید با قفسه‌بندی‌های چوبی و انواع کشو و قفسه آن را به محل نگهداری لباس، کیف، و کفش تبدیل کرد. البته برای این کار باید کمی ‌دست‌ودل‌باز باشید تا بتوانید خوب هزینه کنید.  

 

7. کمد دیواری شیک و باکلاس.

یک بخش از طبقه‌های کمد را بردارید و فضای بازی ایجاد کنید تا بتوانید آینه دیواری یا چند قاب عکس زیبا داخل آن بگذارید. با این کار هر بار که کمد را باز می‌کنید از این‌که ‌این همه مرتب و تمیز است لذت خواهید برد. در ضمن، آینه کمک می‌کند لباسی که برمی‌دارید را همان جا امتحان کنید و اگر مناسب بود آن را بپوشید. 

 

8. آویز.

این‌که همه لباس‌ها را بخواهیم از چوب رختی آویزان کنیم جای زیادی اشغال می‌کند به همین دلیل، بهتر است آویزهای چوبی زیبا برای گوشه‌ای از کمد استفاده کنیم و مثلا انواع شلوارها یا روسری‌های خود را روی آن‌ها به صورت تاشده آویزان کنید.

 

9. جمع‌آوری در کشوی بزرگ.

لباس‌های کوچک و جمع‌وجور را می‌توانید در یک کشوی بلند و عریض به طور بسیار مرتب و سازمان‌یافته بچینید. برای این‌که بتوانید کشو را به دو بخش تقسیم کنید بهتر است از جداکننده‌های پارچه‌ای کمک بگیرید؛ به‌این ترتیب می‌توانید مثلا جوراب‌ها را از شلوارها جدا کنید. 

 

10. کمدهای تک در.

از کم‌ترین فضا می‌توانید بیش‌ترین استفاده را ببرید. کمدهایی که فقط یک در دارند را می‌توانید با طبقه‌بندی به محلی برای ذخیره تی‌شرت، سوئیشرت، شلوار جین تبدیل کنید. با کمک انواع جعبه‌ها و قفسه‌ها نیز می‌توانید استفاده مفیدتری از این فضا داشته باشید. 

 

11. قلاب‌های چسبی.

اگر نمی‌خواهید میخ به دیوار بکوبید می‌توانید از قلاب‌های پشت چسب‌دار استفاده کنید. این قلاب‌ها استفاده آسان و ارزان‌تری دارند. این قلاب ها اصولا برای نگهداری وسایل سبک مناسب هستند. 

 

12. لباس‌های فصلی.

پس از اتمام زمستان، ژاکت‌های حجیم، سوئیشرت‌ها، و پالتوهای بزرگ فضای زیادی را اشغال می‌کنند. می‌توانید آن‌ها را داخل جعبه‌های بزرگ تا کنید و در بالاترین بخش کمد که دور از دسترس است قرار دهید. کفش‌های زمستانی خود را نیز تمیز بشویید و خشک کنید و آن را در کنار پالتو و شال داخل جعبه جای دهد. در عوض، می‌توانید لباس و کفش‌های تابستانه خود را جای آن‌ها بگذارید. 

منبع: گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
avina در تاریخ 20 اسفند 1392
دیگاه های خوبی بود ولی با وجود خانه های آپارتمانی و کوچک امروزی ایده های دیگری بدهید.ممنونم

ثبت دیدگاه