تبلیغات
چوب و هنر E E رومانته F فارست
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

6 مرداد 1395

گالری هنری را به دکوراسیون منزل خود بیاورید!

ترفندهای دکوراسیون: تقریبا همه ی ما در خانه های خود عکس های خاطره انگیزی از گذشته و یا اشیای ارزشمندی را که از پدربزرگ و مادربزرگ به ما رسیده است داریم، و آن ها را در قفسه ها و گنجه ها و انباری ها محبوس کرده ایم. در کنار این ها شاید شما جزو آن دسته افرادی باشید که به دیدن گالری های هنری علاقه ی زیادی دارند، اما به علت مشغله های امروزی فرصت بازدید از گالری ها و نمایشگاه های آثار هنری را ندارند. پس امروز را با چیدانه همراه باشید تا بتوانید گالری آثار هنری را به دکوراسیون خانه ی خود اضافه کنید و ما با ارائه ی چند راهکار، یکی از اتاق های خانه ی تان را به محلی آرام برای دور شدن از هیاهوی زندگی و سفر به آرامش گذشته و همچنین دیدن آثار هنری تبدیل کنیم.

1- آثار گالری هنری خود را در اتاقی مناسب به نمایش بگذارید

اولین قدم برای ایجاد حس آرامش، انتخاب اتاق مناسب است. ترجیحا از اتاق های منتهی به فضای سبز استفاده کنید. این امر باعث می شود که رنگ سبز گیاهان و سبزه ها، احساسی تازه به شما القا کنند. همچنین از اتاق دارای نورگیر غیرمستقیم استفاده کنید. زیرا نور مستقیم خورشید در طول روز به مرور زمان باعث فرسوده شدن عکس ها و آثار شما خواهد شد.

گالری آثار هنری درخانه

2- رنگ های روشن و یکدست برای دیوارهای اتاق گالری هنری

رنگ دیوارها مساله ی بسیار مهمی است که هم در انتقال احساس و هم در چگونگی نمایش آثار تاثیر بسزایی دارد. پیشنهاد می شود که از رنگ های روشن و یکدست استفاده کنید. معمولا رنگ سفید رنگ مناسبی برای نمایش انواع کارهاست.

گالری آثار هنری درخانه

اما گاهی هم به صورت استثنا پیش می آید که تم اصلی رنگ آثار هنری سفید و یا رنگ روشن است. در این صورت می توان از رنگ های تیره مانند سورمه ای نیز برای دیوارها استفاده کرد.

گالری آثار هنری درخانه

3- نورپردازی مناسب برای تبدیل اتاق استراحت به یک گالری آثار هنری

یکی دیگر از امکاناتی که در ایجاد حس فضای گالری به ما کمک می کند، نورپردازی مناسب است. این نورپردازی باید به شکلی باشد که نورهایی سفید و لایت، محدوده ی هر اثر را روشن کند و بازتاب نورها چشم بیننده را برای دیدن آثار اذیت نکند.

گالری آثار هنری درخانه

4- در گالری هنری خود، از وسایل و آثار شخصی استفاده کنید

اینجا خانه ی شماست. پس اولویت با وسایل و آثار هنری شخصی شما است. مثلا استفاده از وسایل قدیمی و عتیقه که از پیشینیان به شما رسیده است و کارکردی موزه ای دارند. و یا استفاده از عکس های قدیمی خودتان و خانواده تان، و همچنین آثاری هنری که خودتان خلق کرده اید.

گالری آثار هنری درخانه

5- برای گالری هنری خود دیوارهای اختصاصی داشته باشید

پیشنهاد ما این است که از 4 دیوار اتاق استراحت، یک دیوار را به عکس های قدیمی و خاطره انگیز خودتان اختصاص دهید، یک دیوار را به آثار و اشیای قدیمی و عتیقه که به شما به ارث رسیده است، یک دیوار را به نقاشی ها و آثار هنری خود یا دیگران و دیوار دیگر را به کتابخانه ای کوچک اختصاص دهید. این کار باعث می شود چیدمان مناسب تری صورت بگیرد و ذهن بیننده دچار آشفتگی نشود.

گالری آثار هنری درخانه

6- ابتدا آثار هنری با سایز بزرگ را نصب کنید

اگر آثار شما قابلیت نصب بر روی دیوار را داشته باشند، پیشنهاد می شود که ابتدا آثار بزرگ تر را در وسط و بالای دیوار نصب کنید و سایر آثار با توجه به آثار بزرگ بر روی دیوار چیده و نصب شوند. این کار باعث می شود تا کار بزرگ تر در نقطه ی کانونی و در مرکز سایر آثار قرار گرفته و چشم را به سمت خود هدایت کند.

مطلب پیشنهادی: ۸ چیدمان چشم نواز تابلوها در دکوراسیون منزل!

گالری آثار هنری درخانه

7- آرامش فضای گالری هنری خود را با شلوغی بیش از حد به هم نزنید

نگذارید آثار به صورت زیاد و شلخته در اتاق چیده شوند و آرامش تان را از بین ببرند. سادگی رمز اول زیبایی است. پس تام تلاش خود را بکنید تا در عین سادگی، زیبایی گالری هنری تان از بین نرود.

گالری آثار هنری درخانه

8- شلف برای چیدمان آثار حجم دار در گالری هنری خانگی 

برای چیدمانی مناسب و زیبا، می توانید از شلف های کوچک و مناسب و طراحی شده استفاده کنید و وسایل قدیمی یا مجسمه ها را بر روی آن ها قرار دهید.

گالری آثار هنری درخانه

9- پخش موسیقی بی کلام و آرام بخش در گالری هنری شخصی

موسیقی از عواملی ست که می توان برای تلطیف فضا و القای احساس آرامش بیشتر، از آن استفاده کرد. بنابراین پیشنهاد می شود بلندگوهای کوچکی را در قسمت هایی از اتاق که به چشم نمی آید تعبیه کنید و احساس زیبای خود را با موسیقی ملایم همراه کنید.

گالری آثار هنری درخانه

10- در فضای آرام گالری هنری خود، به مطالعه و استراحت بپردازید

بعد از این که اتاق استراحت ساده ی خود را به یک گالری هنری خاص و شخصی تبدیل کرده اید، در آرامش فضا و موسیقی، آثار را ببینید و بدون دغدغه به استراحت و مطالعه ی کتاب بپردازید.

حالا که این مطلب را با دقت و حوصله خوانده اید می توانید نظرات و پیشنهادات ارزشمندتان را در پایین همین صفحه در قسمت دیدگاه بنویسید. و یا در صورت داشتن سؤال، به بخش مشاوره دکوراسیون رفته و از همکارانمان کمک و مشورت بگیرید.

نویسنده: معین قوی | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: معین قوی

- دبیر بخش عکاسان وبسایت چیدانه و مجله منزل - نویسنده و کارشناس تولید محتوا در وبسایت چیدانه - عضو تحریریه مجله منزل - کارشناس حفاظت و مرمت بناهای تاریخی معماری زبانی برای بیان تاریخ است که از طریق این زبان بین المللی، مرزهای تاریخ شکسته می شوند. و ما روایت گران این بخش از تاریخ هستیم...

نشان کردن
  • 1943 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 6 مرداد 1395

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
وودو هوم وودو هوم
16 نمونه کار

تلفن: ٠٢١٢٢٢٢١٩۵٠
مبلمان ماجان مبلمان ماجان
14 نمونه کار

تلفن: 021۶۶۱۹۳۶۷۸
میز ناهار خوری چلکا میز ناهار خوری چلکا
9 نمونه کار

تلفن: 02177498709
مبلمان روشنی مبلمان روشنی
کمتر از 2 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۷۶۲۶۲۷۷۷
سبز نماد طراح توسعه سبز نماد طراح توسعه
17 نمونه کار

تلفن: 02188925876
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173