visibility 8812 today 1400/6/13

عناصر فنگ شویی؛ ایجاد آرامش و نظم در محیط

عناصر فنگ شویی: پنج عنصر در فنگ‌شویی وجود دارد: آتش، آب، خاک، فلز، و چوب. این پنج عنصر به طور مستقل و در کنار هم کار می‌کنند تا آرامش را حفظ و انرژی را به فضا بازگردانند.

عناصر فنگ شویی
چوب در فنگشویی

عنصر چوب در فنگ شویی

چوب یکی از عناصر فنگ شویی است. از چوب برای ایجاد قدرت خلاقیت و پرورش درونی استفاده می‌شود. چوب هم‌چنین بیان‌گر جنبه‌هایی هم‌چون تولد، توان، انعطاف‌پذیری، و ادراک است. حتما باید تعادل و هماهنگی درستی در استفاده از چوب در فضا وجود داشته باشد چراکه استفاده بیش از اندازه از آن در فضا حسی از خودسری، انعطاف‌ناپذیری، و عدم تعادل را به وجود می‌آورد. کمبود چوب در خانه نبود خلاقیت، دلسردی، و افسردگی را به وجود می‌آورد. از چوب در کنار گیاهان، کاغذ، مبلمان، و پارچه استفاده کنید.

عنصر آتش در فنگ شویی

عنصر آتش در فنگ شویی

یکی دیگر عناصر فنگ شویی آتش است. آتش توانایی رهبری و اشتیاق را افزایش می‌دهد. در خانه از آتش برای تقویت بیان‌گری، الهام، و جسارت استفاده می‌شود. در استفاده از آتش تعادل را باید حفظ کرد. استفاده بیش از حد از آن خوب نیست و می‌تواند نشان‌دهنده عصبانیت، پرخاش‌گری، کج‌خلقی، و رفتار فکرنشده باشد. کمبود آتش ایجادکننده سردی عواطف، بی‌هدفی، گنگی، و بی‌ارزشی است. برای ایجاد آتش در خانه چند شمع و چراغ‌های پرنور به آن اضافه کنید و از نور طبیعی خورشید بیش‌ترین بهره را ببرید. علاوه بر این، وسایل الکترونیکی، تصاویر چاپی حیوانات، رنگ‌های تند مانند قرمز، صورتی، و یا ارغوانی به‌عنوان یک عنصر آتش‌زا شناخته می‌شوند. 

عنصر خاک در فنگ شویی

عنصر خاک در فنگ شویی

خاک بر توانایی جسمانی و نظم ما تاثیر می‌گذارد و در عین حال حسی از تعادل و پایداری را ایجاد می‌کند. استفاده زیاد از خاک در خانه حسی از ملال، تنبلی، و خشکی را ایجاد می‌کند. کمبود عنصر خاک در خانه معمولا به نامنظمی، در هم ریختگی، و عدم تمرکز منجر می‌شود. با استفاده از رنگ‌هایی مانند سبز، قهوه‌ای، و خاکی عنصر خاک را به فضای خود اضافه کنید. تصاویر منظره و اشکالی به شکل مستطیل و مربع نیز این عنصر را وارد خانه می‌کنند.

عنصر فلز در فنگ شویی

عنصر فلز در فنگ شویی

فلز یکی دیگر از عناصر فنگ شویی است که بر وضوح ذهن و منطق تاثیر می‌گذارد. فلز بر روی توانایی‌های مربوط به سازماندهی، تمرکز، عدالت، و تحلیل اثرگذار است. استفاده زیاد از فلز به پر حرفی، افکار انتقادی، و صحبت کردن بدون تفکر منجر می‌شود. کمبود عنصر فلز معمولا به سکون، احتیاط‌ کاری، و عدم تمرکز منجر می‌شود. با استفاده از اشکال مدور و بیضی این عنصر را به خانه خود اضافه کنید. هر چیزی که از فلز ساخته شده است مانند آهن، آلومینیوم، طلا، و نقره، یا سنگ‌ها و صخره‌ها، و نیز رنگ‌هایی هم‌چون سفید، خاکستری، نقره‌ای، و نیلی نمادی از عنصر فلز در فضای خانه هستند.

عنصر آب در فنگ شویی

عنصر آب در فنگ شویی

عنصر آب مسئول معنویت و احساسات است. تعادل در استفاده از عنصر آب الهام، خرد، و بینش را به فضای خانه وارد می‌کند، در حالی که استفاده زیاد از عنصر آب حسی از عدم تعادل روحی را به وجود می‌آورد. کمبود عنصر آب به تنهایی، افسردگی، و استرس منجر می‌شود. با اضافه کردن رنگ‌مایه‌های سیاه و تیره مانند آبی، سبز، و بنفش عنصر آب در فنگ شویی را به خانه خود بیاورید. سطوح بازتابی مانند آینه‌ها، اشکال بدون شکل یا غیر هندسی و هر شی مرتبط با آب مانند آکواریوم و فواره نماینده عنصر آب در فضای خانه هستند.

عناصر فنگ شویی در خانه

آرامش و نظم با عناصر فنگ شویی در خانه

چگونه با استفاده از عناصر فنگ‌ شویی آرامش و نظم را در خانه ایجاد کنیم؟

بر اساس مکتب فنگ شویی حضور بودا در خانه سریعا آرامش ایجاد می‌کند. معمولا پیشنهاد می‌شود که از تصویری از بودا در خانه خود استفاده کنید. عطردرمانی یکی دیگر از عناصر آرامش‌بخش فنگ‌شویی است. استفاده روزانه از اسانس زیتون به ایجاد آرامش، انرژی، و تمیزی خانه کمک می‌کند و نیز فضایی عاطفی را به وجود می‌آورد. هنر نیز در فنگ‌شویی از اهمیت زیادی برخوردار است و گفته می‌شود که انرژی خانه و دفتر کار را افزایش می‌دهد. فقط از این‌که اثر هنری مورد نظر با فضای شما تناسب دارد مطمئن شوید.

برای مثال اتاق خواب یا حمام باید دارای اثر هنری‌ای باشند که آرامش‌بخش باشد، چیزی مانند تصویری از طبیعت. اتاق‌های خانواده و دفترهای کار باید دارای آثار هنری انرژی‌بخش باشند که دارای رنگ‌های روشن و تصاویر متنوع است. لحن اثر هنری باید با لحن اتاق یکی باشد. شمع‌ها نماینده عنصر آتش هستند و در هر خانه‌ای باید وجود داشته باشند. هم‌چنین می‌توان از یک فواره در خانه استفاده کرد. فواره نماینده عنصر آب است و فضایی آرامش‌بخش را در خانه ایجاد می‌کند.

بامبو یکی از مهم‌ترین عناصر فنگ‌ شویی است. نه تنها زیباست بلکه نماینده عنصر خاک و نمادی از شانس خوب است. استفاده از گیاهان نیز توصیه می‌شود و گفته می‌شود گیاهان در خانه فضایی خردمندانه ایجاد می‌کنند.

عناصر فنگشویی

نظر شما درباره ی این مکتب چیست؟ آیا دوست دارید آموزه های فنگ شویی را در خانه خود پیاده کنید؟ ما مشتاق شنیدن نظرات شما در قسمت دیدگاه ها هستیم.

منبع: freshome | ترجمه  و گردآوری توسط تحریریه چیدانه

مژگان احمدی
نویسنده: مژگان احمدی

عضو تحریریه چیدانه| یه مهندس نرم افزار که به دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت بسیار علاقه منده. تا حالا در زمینه های برنامه نویسی، طراحی سایت و سئو، تولید محتوا و رپورتاژ آگهی فعال بودم. به جز این کار مدلسازی معماری و رندر هم انجام میدم. در حال حاضر افتخار همکاری با تحریریه چیدانه رو دارم و کارم تولید محتوای سئو شده و نوشتن رپورتاژ آگهیه.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
 فنگ شویی نشیمن؛ این اصول را رعایت کنید

فنگ شویی نشیمن؛ این اصول را رعایت کنید

فنگ شویی حیاط خانه؛ 10 ایده انرژی بخش

فنگ شویی حیاط خانه؛ 10 ایده انرژی بخش

فنگ شویی برای دکوراسیون داخلی شادی بخش

فنگ شویی برای دکوراسیون داخلی شادی بخش

کسب و کارها پیشنهادی
گروه محصولات چوبی آوان certificate
گروه محصولات چوبی آوان

گروه محصولات چوبی آوان

 بهکار چوب certificate
 بهکار چوب

بهکار چوب

چمن مصنوعی اطلس چمن گستر certificate
چمن مصنوعی اطلس چمن گستر

چمن مصنوعی اطلس چمن گستر

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent