visibility 11216 today 1398/11/17

تاثیرات فنگ‌شویی، با 6 ترفند ساده در خانه!

برای همه ما دکوراسیون منزل بسیار مورد اهمیت است و برای داشتن یک چیدمان هماهنگ و زیبا از وسایل و رنگ‌هایی استفاده می‌کنیم که ترکیب‌بندی منحصربه‌فردی برای خانه خود داشته باشیم. انتظار همه‌ی ما از فضای خانه و هدف از یک دکوراسیون عالی ایجاد حس خوب و آرامش است به این منظور که ما به دنبال مکانی هستیم که زندگی ما را به سمت بهتر شدن هدایت کند. استفاده از اصول فنگ‌شویی در چیدمان خانه‌ یکی از راهکارهایی است که تأثیرات مثبتی در زندگی ما به جا می‌گذارد. فنگ‌شویی علاوه بر در نظر گرفتن زیبایی ظاهری فضای خانه، حال زندگی ما را بهتر می‌کند. 

در این مطلب با گروه فنگ‌شویی دکتر ژاله معروف همراه هستیم تا در مورد تأثیرات و رهاوردهای فنگ‌شویی صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

blog post

فنگ شويي سريع براي برگرداندن شادي به زندگي در مدت هفت روز

مختصری در مورد فنگ‌شویی

فنگ‌شویی به معنای باد (فنگ) و آب (شویی) است. فنگ‌شویی فلسفه‌ای است که اولین بار در چین و از آمیختگی علم و هنر ایجادشده. از این علم در دکوراسیون و چیدمان وسایل در فضاهای مسکونی، محل کار، باغ و. استفاده می‌شود تا تأثیر مثبتی بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به‌طورکلی ایجاد انرژی‌های مثبت در فضا بگذارد. یکی از هدف‌های مهم فنگ‌شویی ایجاد هماهنگی بین محیط و افراد آن فضا می‌باشد. در تئوری تائو، یین و یانگ دو اصل ضروری در فنگ‌شویی هستند که بیان‌کننده ضرورت وجود تعادل هستند؛ چراکه تمام اساس زندگی؛ خوبی، بدی، شادی، موفقیت، آرامش و... همگی در تعادل به نتیجه خواهند رسید.

برای اینکه در مورد فنگ‌شویی و تعریف آن بیشتر بدانید به مطلب فنگ‌شویی چیست؟ از ثروت تا سلامت روح! و همچنین می‌توانید به وب‌سایت فنگ‌شویی ژاله معروف سر بزنید.

فنگ شویی

با انجام این‌کارهای ساده، تأثیرات فنگ‌شویی را حس کنید!

هدف اصلی از فنگ‌شویی و استفاده آن در منزل به جریان انداختن انرژی مثبت در فضای خانه است. این انرژی مثبت به شما در داشتن آرامش، ارتباط مثبت با فرزندانتان، موفقیت در تحصیل و کار و روابط افراد خانواده کمک می‌کند. شما می‌توانید حتی باکارهای ساده و کوچک انرژی‌های مثبت را در خانه خود ایجاد کنید.

۱. پرهیز از بی‌نظمی و هرگونه انباشتگی

توصیه‌ فنگ شویی برای داشتن یک ذهن آرام و منظم این است که، تمام وسایلی که دیگر به آن احتیاج یا دوست ندارید را از فضای خانه خود خارج کنید زیرا این وسایل غیرقابل استفاده در فضای خانه انرژی منفی تولید می کند. 

blog post

فنگ شویی در محیط کار

۲. جریان نور و هوا در فضای خانه:

نور کافی و جریان هوا در خانه به ایجاد فضای مثبت در خانه کمک می‌کند. حتی‌الامکان از نور طبیعی در طی روز بهره ببرید و برای ایجاد جریان هوا گاهی پنجره‌ها را بازکنید. برای تصفیه‌ی هوای خانه می‌توانید از گیاهان تصفیه‌کننده هوا استفاده کنید.

blog post

فنگ شویی تحصیلی

blog post

فنگ شویی جهت موفقیت تحصیلی

3. استفاده از رنگ‌های مناسب:

استفاده از رنگ‌ها به داشتن هارمونی و توازن فضای خانه بسیار کمک می‌کند. در فنگ‌شویی هر یک از عناصر طبیعت که اصول پنجگانه آن (آب، آتش، زمین، فلز، چوب) را می‌سازد، هرکدام نماد رنگی مشخصی دارند.

  • رنگ‌های عنصر آتش: این رنگ‌ها انرژی زیادی دارند و شامل: رنگ قرمز، صورتی، نارنجی است.
  • رنگ‌های عنصر زمین: رنگ‌هایی که ثبات و حمایت را به ارمغان می‌آورند؛ زرد، بژ، خاکی، قهوه‌ای و ماسه‌ای از رنگ‌های عنصر زمین در فنگ‌شویی هستند.
  • رنگ‌های عنصر فلز: رنگ‌های این عنصر تمرکز و بهره‌وری را ایجاد می‌کنند و شامل سفید و خاکستری، طلایی و نقره‌ای می‌شود.
  • رنگ‌های عنصر آب: آرامش، راحتی و تازگی را به همراه دارند و نماد فراوانی و ثروت هستند. شامل رنگ‌های مشکی و آبی است.
  • رنگ‌های عنصر چوب: سلامت و زنده‌دلی و رشد از اثرات این رنگ‌ها هستند. رنگ‌ عنصر چوب در فنگ‌شویی انواع رنگ‌های سبز است.

blog post

انواع آینه ها و کاربرد آنها در فنگ شویی

۴. استفاده از آینه در دکوراسیون:

یکی از عناصری است که در فنگ‌شویی برای ایجاد فضایی شگفت‌انگیز در منزل پیشنهاد می‌شود که البته استفاده از آینه در فنگ‌شویی قوانین و اصول مختص به خودش را دارد.

فنگ شویی

۵. قواعد فنگ‌شویی در چیدمان مبلمان:

طبق اصول فنگ‌شویی چیدمان مبل در فضای خانه باید طوری باشد که جریان انرژی به‌راحتی در خانه صورت بگیرد. به‌طور مثال: پشت کاناپه بهتر است دیوار باشد. چیدمان مبل در اتاق نشیمن مشرف‌به در ورودی باشد تا افرادی که وارد خانه می‌شوند دیده شوند. اندازه‌ی مبل مورداستفاده باید متناسب با اندازه فضا باشد.

blog post

فنگ شویی در محیط کار

۶. استفاده از گیاهان در منزل:

گیاهان می‌توانند انرژی منفی یک محیط را به جریانی مثبت تبدیل کنند. فنگ‌شویی به شما توصیه می‌کند که روی میز کارتان گیاهی زنده داشته باشید. از فضاهای خالی خانه برای گذاشتن گلدان گیاه استفاده کنید. استفاده از گلدان در آشپزخانه را فراموش نکنید. استفاده از گیاهان در دکوراسیون تمرکز و بهره‌وری افراد را افزایش می‌دهد.

فنگ شویی

ره‌آوردهای فنگ‌شویی در منزل و محل کار

تمام توصیه‌های فنگ‌شویی برای دکوراسیون فضا، تأثیرات بسیار مثبتی بر زندگی ما دارد. همان‌طور که در ابتدا اشاره شد، مهم‌ترین تأثیر قواعد فنگ‌شویی جریان انرژی مثبت در خانه و ایجاد هماهنگی، هارمونی بین فضای زندگی و ساکنین خانه است.

فنگ‌شویی در منزل:

قواعد فنگ‌شویی را می‌توان با ایجاد تغییراتی در دکوراسیون منزل اجرا کرد. پس از این تغییرات خانه شما به مکانی پر از آرامش، آسایش و شادی تبدیل خواهد شد. فنگ‌شویی در منزل به شما کمک خواهد کرد که در همه‌ی زمینه‌ها مانند؛ روابط فرزند و والدین، روابط زن و شوهر، تحصیل، دوست داشتن فضای خانه، درآمد خانواده، جریان مهر و محبت بین اعضای خانواده، روابط خانوادگی و هدف‌گذاری برای آینده و. انرژی مثبتی جریان یابد و درنتیجه موفقیت و آرامش در خانه افزایش پیدا می‌کند.

blog post

فنگ شویی در محیط کار

فنگ‌شویی در محل کار:

همه ما ساعاتی زیادی از زندگی خود را در محل کار می‌گذرانیم، درنتیجه ایجاد فضایی مثبت و پر از انرژی در محل کار اهمیت دارد. شما با انجام تغییراتی در دکوراسیون محل کار خود می‌توانید انرژی مثبت را به جریان بیندازید.

قواعد فنگ‌شویی در محل کار باعث افزایش رقابت بین کارمندان شده و در پی آن منجر به بهره‌وری و سوددهی بالا می‌شود. در فضای کاری که جریان انرژی مثبت در آن حس شود کارمندان خسته نمی‌شوند و انگیزه‌ی خود را برای کار کردن از دست نمی‌دهند و همچنین روابط بین رئیس و کارمندان و بین کارمندان بهبود پیدا می‌کند.

blog post

فنگ شویی جهت موفقیت تحصیلی


حرف آخر: روش‌ها و سبک‌های متفاوتی برای طراحی دکوراسیون و چیدمان وسایل خانه وجود دارد. یکی از راه‌های ایجاد هماهنگی و هارمونی در منزل استفاده از علم فنگ‌شویی در دکوراسیون و معماری است.

ژاله معروف در پی تحقيقاتی بالغ‌بر ٣٥ سال توانسته است با توجه به فرهنگ ايرانی، اسلامی اصول و قوانينی را در اجرای فنگ‌شویی در دكوراسيون داخلي و معماري به كار ببرند كه باعث افزايش سطح كيفی زندگی شما در حوزه‌های كاری، مالی، ارتباطی و تحصيلی شود. قواعد و راه‌کارهای فنگ‌شویی متنوع و زیادی توسط دكتر ژاله معروف تدوین‌شده‌ که كاربرد آن‌ها در حوزه‌های مختلف زندگی متفاوت است، با مراجعه به وب‌سایت ژاله معروف می‌توانيد از این راه‌کارها مطلع شويد.

برای آگاهی و استفاده از تکنیک‌های منحصربه‌فرد فنگ‌شويی به روش استاد ژاله معروف در منزل و محيط كار كه به افزايش سطح كيفی زندگی و كار شما كمك می‌كند، با گروه فنگ‌شویی دکتر ژاله معروف در ارتباط باشید و به پروفایل فنگ‌شویی ژاله معروف سر بزنید.

مطالب پیشنهادی:

           
سمیه زارعی
نویسنده: سمیه زارعی

عضو تحریریه وب سایت چیدانه مهندس فضای سبز و طراح محیط و منظر

more_horiz
مطالب پیشنهادی
راه های جذب انرژی مثبت، دکوراسیون سال نو برای حال نو!

راه های جذب انرژی مثبت، دکوراسیون سال نو برای حال نو!

 فنگ شویی نشیمن؛ این اصول را رعایت کنید

فنگ شویی نشیمن؛ این اصول را رعایت کنید

عناصر و رنگ های فنگ شویی

عناصر و رنگ های فنگ شویی

کسب و کارها پیشنهادی
مبلمان جلیس certificate
مبلمان جلیس

مبلمان جلیس

مبلمان کمدو certificate
مبلمان کمدو

مبلمان کمدو

لوازم خانه و آشپزخانه فرزاد certificate
لوازم خانه و آشپزخانه فرزاد

لوازم خانه و آشپزخانه فرزاد

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent