Chidaneh.com placeholder image

رنگ قرمز برای اتاق خواب مناسب است یا نه؟

به قلم: مژگان احمدی

رنگ در دکوراسیون: من آدم سحرخیزی نیستم اما از هر راهی برای زود بیدار شدن و داشتن انگیزه برای شروع یک روز استقبال می کنم. رنگ قرمز روشن و برجسته یک رنگ توجه‌برانگیز است و به همین دلیل رنگ بسیار خوبی برای کسانی است که برای از خواب بلند شدن و انرژی داشتن به کمک نیاز دارند. البته به یاد داشته باشید که رنگ قرمز فشار خون را کمی بالا می برد و استرس و اضطراب را افزایش می دهد، به همین دلیل برای کسانی که به یک اتاق خواب آرام و دل‌پذیر علاقه دارند رنگ قرمز رنگ مناسبی نیست. البته قرمزهای تیره‌تر رنگ‌های خیلی گرمی نیستند و بنابراین برای کسانی که دنبال تاثیرات آرامش‌بخش رنگ در اتاق خواب هستند رنگ‌های مناسبی اند.
اگر به رنگ قرمز علاقه دارید این مطلب را بخوانید. در این مطلب ما به شما 8 اتاق خواب طراحی شده با رنگ قرمز را معرفی میکنیم و در کنار آن نکاتی را در مورد استفاده از رنگ قرمز برای اتاق خواب‌ به شما می گوییم.

رنگ قرمز برای اتاق خواب
رنگ قرمز برای اتاق خواب

من عاشق دیوارهایی با رنگ‌های قدرتمند هستم، به‌خصوص اگر این رنگ‌ها در بافت‌ها، مبلمان، و اشیای تزئینی دیگر اتاق به کار رفته باشند. این قرمز تیره زیبایی خاصی به این اتاق خواب داده است و دیوار سفید موجود در این اتاق باعث جلوه بیش‌تر این دیوارهای بافت‌دار قرمز شده‌اند.

اسکای اسکرپر

مطلب مرتبط: تم رنگ قرمز، از قرمز یلدا تا قرمز کریسمس

رنگ قرمز برای اتاق خواب
رنگ قرمز

اگر علاقه‌ای به استفاده بیش از حد از رنگ قرمز ندارید می توانید آن را با سفید تلطیف کنید. با این روش می توانید زیبایی خاصی به اتاق خواب خود بدهید و طراحی آن را یک‌پارچه کنید. استفاده از نوارهای قرمز در کنار رنگ سفید ایده بسیار خوبی است.

رنگ قرمز برای اتاق خواب
رنگ قرمز برای اتاق خواب

هم‌چنین برای ایجاد جذابیت‌ بیش‌تر می توانید از کاغذدیواری های زیبا و متنوع استفاده کنید که هم نصب آن‌ها راحت است و هم به‌سادگی می توانید آن‌ها را تغییر دهید. این کار علاوه‌بر این‌که جلوه زیبایی به اتاق خواب شما می دهد، هزینه چندان زیادی هم ندارد.

رنگ قرمز برای اتاق خواب
رنگ قرمز برای اتاق خواب

در اتاق بالا استفاده هوشمندانه‌ای از دو رنگ شده است. درست است که این دو رنگ هر دو بسیار تیره و قدرتمند هستند، اما از آن‌جایی که در چرخه رنگ در کنار هم هستند هماهنگی و هارمونی فوق‌العاده‌ای در اتاق پدید آورده‌اند.

مطلب مرتبط: رنگ قرمز در دکوراسیون منزل، چرا؟

رنگ قرمز برای اتاق خواب
رنگ قرمز برای اتاق خواب

اگر عاشق رنگ قرمز هستید اما نگران این مسئله هستید که دیوارهای اتاق شما بیش از حد برجسته و یک‌نواخت باشند، می توانید از بافت‌ها یا اشیای تزئینی در آن‌ها استفاده کنید. می توانید از سایه‌های رنگی مختلف در اتاق استفاده کنید؛ فقط پالت‌های دیگر اتاق را روشن و خنثی نگه دارید تا بافت‌ها تم اصلی اتاق باشند و رقیب دیگری در اتاق نداشته باشند.

رنگ قرمز برای اتاق خواب
رنگ قرمز برای اتاق خواب

می توانید از موکت یا فرش قرمز برای کف اتاق خواب خود استفاده کنید. می توانید از دو یا سه بافت و الگوی متفاوت در فضا استفاده کنید و اصلا نگران قاطی شدن پالت‌های رنگی قرمز برای اتاق خواب‌ نباشید. تا زمانی که از یک رنگ به‌عنوان تم اصلی- در این‌جا قرمز- استفاده می کنید، مشکلی در کار شما پیش نخواهد آمد.

رنگ قرمز برای اتاق خواب
رنگ قرمز برای اتاق خواب

در این عکس یک رنگ قرمز ملایم‌تر را می بینید که کمی رنگ آبی خنک در خود دارد. اگر می خواهید اتاق خواب شما فضای آرامش‌بخش‌تری داشته باشد این رنگ قرمز برای اتاق خواب‌ سایه بسیار خوبی است.

رنگ قرمز برای اتاق خواب
رنگ قرمز برای اتاق خواب

از تاثیر بصری قرمز استفاده کنید و این رنگ را در عناصر معماری و یا اشیای تزئینی دیگر به‌کار گیرید. اتاقی که در این عکس می بینید نمونه درخشانی از استفاده از یک رنگ تیره در چند قسمت اتاق است و باعث شده تا هارمونی و هماهنگی فوق‌العاده‌ای در فضا ایجاد شود. قرمز کلاسیک رنگ بسیار زیبایی است. استفاده از این رنگ در اتاق خواب ساده است و گرچه رنگ قدرتمندی است اما اتاق را شلوغ نمی کند و تاثیر بصری بر عناصر دیگر موجود در اتاق نمی گذارد.

به ما بگویید: آیا از رنگ قرمز برای اتاق خواب خود استفاده کرده‌اید؟ لطفا تصاویر زیبای خود را با چیدانه به اشتراک بگذارید.

گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه | منبع

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
Tarane در تاریخ 20 اسفند 1392
خیلی مطلب جالبی بود. خسته نباشید اما به نظر من استفاده زیاد از رنگ قرمز در اتاق خواب اصلا مناسب نیست. از نظر روانشناسی استفاده زیاد از رنگ های تند در اتاق خواب، به خصوص اتاق خواب کودک تشنج و تنش در فضا را افزایش می بخشد و با عث خستگی زودرس می گردد زیرا آرامش را صلب می کند. به همین دلیل به نظر من استفاده از این رنگ ها تنها به مقدار کم و روی یک دیوار یا بخشی از آن مناسب است.
rose در تاریخ 05 فروردین 1393
من هم با خانم ترانه موافقم به نظر من هم استفاده خیلی خیلی کم از رنگ قرمز روح تازه ای به اتاق ها می دهد مثلا یک تابلو، استیکر و یا آباژور

ثبت دیدگاه