تبلیغات
E سیب F چوب و هنر F فارست
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

25 آبان 1395

گلخانه بیلوبا در اکباتان، گلخانه‌ای که با عشق بنا شد!

مرکز خرید و فروشگاه: بسیاری از ما امروزه گیاهان مختلفی را در خانه‌هایمان نگهداری می‌کنیم که علاوه بر ارزش دکوراتیوی که در دکوراسیون خانه‌ ما بر عهده دارند، به خانه‌ی ما روح و طراوت می‌بخشند. گیاهان به عنوان موجودات زنده‌ای که در باغچه یا گلدان‌های خانه‌ی ما رشد می‌کنند، نقش تأثیرگزاری در حس و حال بخشیدن به فضای خانه‌ی ما برعهده دارند. این موجودات زنده در برخی موارد به دلیل عدم وجود دانش کافی ما و یا عدم توجه به شرایط مطلوب برای زندگی‌شان، پس از مدتی خشک و پژمرده می‌شوند و موجب تأثر و پشیمانی در ما می‌شوند. با چیدانه همراه باشید تا با فضایی جدید از خانه گیاهان آشنا شوید:

نگهداری از گیاهان و مراقبت از آن‌ها در خانه، تنها محدود به آبیاری روزانه آن‌ها نمی‌شود. می‌بایست پیش از خرید یک گیاه، شرایط محیطی را که قرار است گیاه در آن رشد و پروش نماید، سنجیده شود و بر اساس شرایط آن، گیاهی متناسب با آن شرایط تهیه شود.

این نکات را آقای شهروز حکیمی، پدید آورنده و صاحب گلخانه‌ی بیلوبا به مشتریانش گوشزد می‌کند. گلخانه‌ای متفاوت در جوار ساختمان‌های مدرن شهرک اکباتان که با تلاش و کوشش هشت ساله‌، میزبان مشتریانی است که با عشق به این گیاهان زیبا به آن قدم می‌گذارند.

گلخانه بیلوبا: همه چیز از عشق شروع شد

آقای شهروز حکیمی از کودکی علاقه‌ی بسیاری به گل‌ها و گیاهان داشته است. این علاقه همگام با مطالعه و کوشش‌های بسیاری که از کودکی داشته، ایده‌ی شکل گیری این گلخانه را بوجود می‌آورد. تصاویر اولیه‌ی این فضا، حکایت از سختی‌های بسیاری دارد که برای بوجود آمدن آن کشیده شده است. صاحب این گلخانه که در رشته‌ی گیاه پزشکی نیز تحصیل نموده‌است، دانش وسیعی در حوزه‌ی پرورش و نگهداری گیاهان دارد. او همچنان برای این منظور هر روزه، مطالعه و آزمایش می‌کند و دائماً به فکر رشد و گسترش این گلخانه و بهینه تر نمودن آن دارد.

نام این گلخانه نیز برگرفته از نام گیاهی کهن و باستانی است. بیلوبا نام اولین گیاهی است که رشد کرده و تبدیل به درخت شده است. گلدانی از این گیاه نیز به عنوان اولین گیاه کشت شده در این گلخانه نگهداری می‌شود.

با این مطلب می توانید گلخانه های خانگی زیبا را به دکوراسیون منزل بیاورید!

گلخانه بیلوبا: این گل ها خدمات پس از فروش دارند

اگر قصد داشته باشید که برای خانه‌، یا محل کارتان از بیلوبا گیاهی تهیه کنید، ابتدا از شما در مورد شرایط فضای خانه یا محل کارتان و کاربردی که این گیاه در فضای زندگی شما دارد، پرسیده می‌شود. به طور مثال اینکه شما قصد دارید از این گیاه ، در کنار پنجره استفاده کنید و یا اینکه آن را روی میز کارتان نگهداری کنید.

میزان نورگیری خانه‌تان، شماره‌ی طبقه و حتی منطقه‌ی قرارگیری گیاهان در فضا، اهمیت دارند. اینها همه فاکتورهایی هستند که در گلخانه بیلوبا به آن اهمیت می‌دهند و باتوجه به این فاکتورها به شما گلی سفارش می‌شود.
در بیلوبا از بهترین و با کیفیت‌ترین خاک برای گلدان‌ها استفاده می‌شود، هرگیاه در گلخانه بیلوبا از روز اول تحت نظارت تخصصی رشد و پرورش می‌یابد تا به مرحله‌ی فروش برسد.

قطعا برایتان مفید است بدانید چگونه در منزل کود خانگی بسازید!

همچنین هرگیاهی که از بیلوبا خریداری می‌شود، مورد ضمانت قرار می‌گیرد و هرگونه تغییرات و تصحیحاتی در مورد گلدان‌ها و گل‌ها، توسط بیلوبا انجام می‌شود. به عبارتی گیاهان بیلوبا، مناسب فضا و محل نگهداری مشتریانش طراحی می‌شوند. حتی رنگ و فرم‌های این گیاهان نیز با مشاوره‌های تخصصی کارشناسان دکوراسیون این گلخانه، بر اساس طراحی داخلی یا فضای خارجی مشتری، انتخاب و ارائه می‌شوند.

در بیلوبا کارشناسان فروش ، علم کامل نسبت به نحوه‌ی رشد و توسعه و مراقبت گیاهان دارند و با راهنمایی ‌های تخصصی، مشتریان را نیز نسبت به ویژگی و خواص و نحوه‌ی نگهداری گیاهانشان آگاه می‌کنند.

گلخانه بیلوبا: بطری های سرشار از زندگی

یکی از جذاب‌ترین و منحصر به فردترین محصولات این گلخانه، بطری‌های دربسته‌ای است که گیاهی در آن زندگی و رشد می‌کند. این نوع روش کشت و رشد گیاهان را اصطلاحاً تراریوم می‌خوانند.

تراریوم محیط دربسته‌ای است که با درنظر گرفتن شرایط و ویژگی‌های خاص یک نوع گیاه و رشد و پرورش آن بر اساس شرایط و اصولی به خصوص، گیاهی درون آن محیط بدون نیاز چندانی به مراقبت و آبیاری می‌تواند براساس چرخه‌ی رطوبت و دریافت انرژی رشد نماید. این نوع از گیاهان به دلیل نیاز کم به آبیاری و نور خورشید، در محیط‌های آپارتمانی یا اداری ، طرفداران بسیاری یافته‌اند.

ما به شما می گوییم که چگونه یک تراریوم بسازید!

اما شاخصه‌ی اصلی تراریوم‌های بیلوبا، در ظرف‌هایی است که در آن‌ها، پرورش داده‌ می‌شوند. بطری‌های دور ریختنی در هر ابعاد و اندازه‌ای، از تنگ‌های بزرگ روسی تا شیشه‌های کوچک نوشابه‌ها، طی یک فرآیندی در بیلوبا، شستشو ، آماده سازی و تبدیل به خانه‌هایی دربسته برای گیاهانی زیبا می‌شوند. در گوشه و کنار این گلخانه‌ی زیبا، انواع اقسام بطری‌هایی دیده می‌شوند که می‌توانند تا مدت‌ها بدون مراقبت یا نگهداری به‌ خصوصی، رشد و گسترش بیابند.

گلخانه بیلوبا: کیفیت در هر شرایط

گلخانه‌ی بیلوبا، با استفاده از باکیفیت ترین مواد، از خاک و خاک برگ و گلدان تا بسته‌بندی و ارائه و ارسال، سعی در ارائه ی محصولاتی با بالاترین سطح کیفیت دارد. این کیفیت بیش از هر موضوعی، مورد توجه این گلخانه‌است. ۸ سال کوشش و تلاش برای حفظ و توسعه‌ی فضایی سبز و دلنشین در گوشه‌ای دنج از شهری پر هیاهو، از بیلوبا، عنوانی را شکل داده است که برای مشتریانی که از سراسر ایران دارد، تداعی کیفیت بالا و اهمیت به تمام جزئیات دارد.

فضای تمیز و مرتب با دکوراسیونی ساده اما شیک، پر از گیاهانی زیبا و پر طراوت، فضایی دلنشین را بوجود آورده که با برخورد گرم و صمیمانه‌ی صاحبان و کارکنانش، خاطره‌ای خوش را همراه مشتریانش می‌کند. حسی خوشایند که به همراه گیاهانش به خانه‌های مردم می‌رود.

درون شهرها پر است از خلاقیت های نهفته، به بخش کار با اهالی فن چیدانه سری بزنید تا با ایده های جدیدی از کار و خلاقیت ها آشنا شوید.

نویسنده و عکاس: عرفان شریف نژاد | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: صدف حقیقت

کارشناسی ارشد طراحی محیط زیست- دانشگاه تهران معماری داخلی- پردیس هنرهای زیبا عضو تیم تحریریه چیدانه و مجله منزل

نشان کردن
  • 5395 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 25 آبان 1395

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
فنگ شویی ژاله معروف فنگ شویی ژاله معروف
8 نمونه کار

تلفن: 09125301995
دکورهای خانگی مسترچوبی دکورهای خانگی مسترچوبی
118 نمونه کار

تلفن: 02155448540
کمجا مدرن تخت کمجا مدرن تخت
19 نمونه کار

تلفن: 02177181178
گروه طراحی فرحی گروه طراحی فرحی
13 نمونه کار

تلفن: 09122023302
گالری فرش کیمیا گالری فرش کیمیا
8 نمونه کار

تلفن: 02126641563
تزیینات سهیل تزیینات سهیل
4 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۸۸۵۳۴۲۸۰
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173