visibility 19977 today 1395/9/3

دکوراسیون خانه رزیتا در مشهد، درخشش کلاسیک های طلایی!

فضاهای مسکونی: در این مورد از تور خانه گردی به منزل خانم رزیتا هنرور در شهر مشهد رفتیم. خانه ای صمیمی و به سبک کلاسیک که خانواده با تجربه در آن زندگی می کنند.

blog post

طراحی نشیمن به سبک کلاسیک

تور خانه گردی مشهد

 • تعداد افراد ساکن: 3 نفر
 • شغل خانم خانه : خانه دار
 • موقعیت شهر: مشهد/ محله: بلوار خیام
 • متراژ فضا: 150 متر
 • ساختمان 20 سال ساخت
 • ملک شخصی
 • تعداد اتاق خواب: 3
 • تعداد سرویس: یک حمام و یک دستشویی
 • سبک دکوراسیون: کلاسیک
 • رنگ غالب: طلایی
 • ویژگی برجسته طراحی: رنگ روشن در دکوراسیون و جایگاه ویژه رنگ طلایی
 • طراح: خانم رزیتا هنرور
 • این خانه در طول زمان و با تغییر شکل و تغییر دکوراسیون به طراحی فعلی رسیده است.
 • عکاس: معین صالحی

blog post

منزل طلایی خانم هنرور

چه نکاتی در طراحی مد نظر بوده و به چه دلیل؟

فضای دکوراسیون خانه باز باشد و رفت و آمد در آن به راحتی انجام شود. به نظر من برای اینکه در داخل خانه احساس راحتی بیشتری کنیم و نگران برخورد با وسایل نباشیم، باید چیدمان وسایل به گونه ای باشد که فضای وسیع تری در بین آنها برای گذر وجود داشته باشد.

چه سبک و رویکردی را در طراحی دوست دارید و چه چیزهایی را دوست ندارید؟

به سبک کلاسیک علاقه دارم ولی در عین حال به مبلمان بزرگی که با فضای خانه مطابقت ندارد، علاقمند نیستم. به دلیل اینکه اهل نگهداری و جمع کردن وسایل قدیمی و سنتی نیستم، تمایلی نداشتم در دکوراسیون خانه سبک سنتی را اجرا کنم، فضای داخلی خانه نباید شلوغ باشد. من سعی کردم با زمانه پیش بروم و از وسایل و مبلمانی که مد روز است در طراحی داخلی خانه استفاده کنم. به نظر من رنگ های روشن نقش مهمی در بزرگ جلوه دادن فضای داخلی ایفا می کنند.

blog post

منزل طلایی خانم هنرور

فضای مورد علاقه شما کجاست؟

فضای نشیمن و اتاق خواب را دوست دارم.

هرکدام از وسایل خانه تان را از کجا تهیه کرده اید؟

لوازم آشپزخانه و ظروف پذیرایی از برند خانه و آشپزخانه و فروشگاه پروما تهیه شده است. مبلمان که مربوط به 30 سال پیش است در مبلمان دقت مشهد بازسازی شد. 8 سال رویه مبلمان و ناهارخوری با هزینه 1/5 میلیون تومان تعویض شد.

کارهای خدماتی و تاسیساتی را به چه اهالی فنی سپردید؟

همه کارها را خودمان انجام دادیم و کاغذ دیواری را همسرم نصب کرد.

blog post

دکوراسیون کلاسیک منزل خانم هنرور در مشهد

در این فرآیند چه تجربیاتی داشتید که از آنها درس گرفتید و دوست دارید به دیگران نیز منتقل کنید؟

تزیینات داخلی، وسایل و رنگ های درون خانه باید با هم هماهنگ بوده و همخوانی داشته باشند. وسایل بزرگ برای فضای کوچک مناسب نیست و باید لوازم و وسایلی که انتخاب می شوند با فضا مطابقت داشته باشند. استفاده از رنگ های روشن فضا را بزرگتر و روشن تر می کند.

تابلو، ساعت، قاب و دیوارکوب ها را نباید در ارتفاع بالا نصب کرد. به نظر من اگر تزیینات دیواری در ارتفاعی پایین تر از حد معمول یعنی کمتر از یک دوم ارتفاع دیوار نصب شود تا به زیبایی دکوراسیون منزل کمک کند.

نقش گیاهان در خانه چگونه است؟

من تجربه خوبی از نگهداری گیاهان در خانه ندارم چون به دلیل مشکل شته هایی که بوجود آمده بودند، محیط خانه آلوده شد. اگر تراس یا بالکن داشته باشم، حتما تعداد زیادی گیاه نگهداری می کنم.

blog post

آشپزخانه کلاسیک منزل خانم هنرور در مشهد

دکوراسیون آشپزخانه

در خانه کلاسیک خانم هنرور، سبک دکوراسیون آشپزخانه هم تابع کل خانه است. کابینت های چوبی به رنگ قهوه ای تیره، وقار و زیبایی خاصی را به دکوراسیون چوبی و کلاسیک آشپزخانه می آورند. زمانی که این فضا را می بینید برایتان جالب است که چطور سبک کلاسیک حتی زمانی که بازسازی انجام نشده است، می تواند جذابیت خود را حفظ کند.

blog post

منزل طلایی خانم هنرور

دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب مورد علاقه خانم هنرور نشانی از سادگی را همراه دارد. تجمل و زرق و برق جایگاه چندانی در این فضا ندارد و حس خوب و آرامش در دکوراسیون اتاق خواب موج می زند. تخت خواب ساده و میزهای پاتختی کوچک و سفید رنگ کنار سرویس خواب، در کنار پرده کرمی رنگ اجزای اصلی اتاق خواب را تشکیل می دهند.

blog post

طراحی نشیمن کلاسیک

دکوراسیون نشیمن

با اولین نگاهی که به دکوراسیون نشیمن خانه مشهد بیندازید، وحدت و هماهنگی فضای داخلی خانه توجه شما را جلب می کند. استفاده از رنگ هایی مانند قهوه ای روشن و کرم در کنار رنگ طلایی ماهیت کلی فضا را می سازند و به دلیل اینکه دکوراسیون نشیمن صمیمی و خودمانی تر است از ترکیب رنگی نارنجی و زرد هم در باقی رتگ های دکوراسیون نیز استفاده شده است. تابلوی دیواری با قاب طلایی رنگ، دیوارکوب طلایی در کنار تلویزیون، ظروف پذیرایی روی میز جلو مبلی به سبک کلاسیک و لوستر کریستالی جزو اکسسوری و لوازم دکوری دکوراسیون نشیمن است.

blog post

لوازم دکوری بر دیوارهای نشیمن

دکوراسیون پذیرایی

به جرات می توان گفت هویت اصلی خانه خانم هنرور در دکوراسیون پذیرایی هویدا است. مبلمان استیل با چوب و دسته هایی به رنگ کرم و با چوب های تزیین شده نقش اصلی را در این فضا ایفا می کنند. فرش ایرانی در کنار مبلمان کلاسیک و میزهایی با سنگ مرمر ترکیب بسیار فکر شده ای است و علاوه بر ظرافت و شکوهی که ایجاد می کند، تکمیل کننده سبک کلاسیک طلایی رنگ است.

blog post

منزل طلایی خانم هنرور

تابلوهایی با قاب طلایی نقاشی های معروف و به سبک قدیمی را نمایش می دهند. کفپوش سرامیک و به رنگ قهوه ای روشن نیز هماهنگ با ترکیب رنگی فضای داخلی خانه است. دیواری با دیوارپوش کاغذ دیواری، در روشنایی آباژوری که نورپردازی دکوراسیون پذیرایی را تکمیل می کند، نشانه هایی از سبک دکوراسیون کلاسیک است.

بوفه طلایی رنگ، آینه و کنسول به سبک کلاسیک، پیانوی چوبی زیبا و لوسترهایی طلایی از دیگر عناصر دکوراسیون داخلی خانه مشهد هستند که با یک نگاه هر بیننده ای را متوجه ویژگی های سلیقه ای افراد ساکن خانه می کند.

در ویدئویی که مشاهده می کنید، خانه مشهد به زبان گفتار خانم رزیتا هنرور به خوبی و کامل توصیف شده است. این ویدئو را از دست ندهید.

 

اگر فکر می کنید دکوراسیون منزل شما برای معرفی تور خانه گردی چیدانه مناسب است، همین لحظه گوشی خود را بردارید و به تلگرام چیدانه 09388547140 نمونه عکس های فضای داخلی منزل خود را ارسال کنید. 

نویسنده: صدف حقیقت | عکاس: معین صالحی | تحریریه چیدانه 

نویسنده:

کارشناسی ارشد طراحی محیط زیست- دانشگاه تهران معماری داخلی- پردیس هنرهای زیبا عضو تیم تحریریه چیدانه و مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
خانه های لوکس، لاکچری ترین تورهای خانه گردی چیدانه!

خانه های لوکس، لاکچری ترین تورهای خانه گردی چیدانه!

پربازدیدترین عکس های دکوراسیون ایرانی در خرداد 96

پربازدیدترین عکس های دکوراسیون ایرانی در خرداد 96

مدل چیدمان منزل، 11 خانه ایرانی به سبک کلاسیک!

مدل چیدمان منزل، 11 خانه ایرانی به سبک کلاسیک!

کسب و کارها پیشنهادی
تولید کننده انواع ورق های کابینت ANG certificate
تولید کننده انواع ورق های کابینت ANG

تولید کننده انواع ورق های کابینت ANG

مبلمان چوبی هنر خم چوب certificate
مبلمان چوبی هنر خم چوب

مبلمان چوبی هنر خم چوب

شرکت توکا certificate
شرکت توکا

شرکت توکا

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent