visibility 13546 today 1395/9/3

دکوراسیون ایرانی خانه سعادت آباد با قرمز و سبز دلنشین

فضاهای مسکونی: تجربه‌ی دلپذیر خانه‌های ایرانی در آپارتمان‌های مدرن، نیازمند ذوق و سلیقه و البته ممارست فراوان در کنار هم چیدن عناصر خانه‌های ایرانی در قالب مبلمان و وسایل مدرن امروزی است. خانم ساجدی صاحب و طراح این منزل زیبا، با دانش کافی از معماری و دکوراسیون ایرانی، به درستی از عهده‌ی هم‌نشینی این عناصر بر‌آمده اند. با ما همراه باشید تا گشتی در این خانه‌ی با صفا بزنیم:

blog post

خانه میدان سرو

نور خانه سعادت آباد در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: ۲ نفر
 • شغل خانم خانه: معمار، استاد دانشگاه
 • موقعیت شهر: تهران / محله: سعادت آباد
 • متراژ: با حیاط خلوت در حدود ۹۰ متر
 • مالکیت: استیجاری
 • تعداد اتاق : ۲ خواب
 • تعداد سرویس : یک حمام و یک دستشویی
 • سبک دکوراسیون: تلفیقی
 • رنگ‌های غالب: قرمز، سبز، گردویی
 • ویژگی برجسته: استفاده هوشمندانه از عناصر تزئینی سنتی ایرانی
 • طراح: سارا منصور ساجدی
 • مدت زمان طراحی داخلی: حدود ۲ ماه
 • عکاس: عرفان شریف نژاد

blog post

دکوراسیون خانه با رنگ قرمز و سبز

چه نکاتی در طراحی مد نظر بوده‌ و به چه دلیل؟

به نقوش و رنگ‌های سنتی ایرانی علاقه‌ی بسیار دارم. به نظرم هم نشینی رنگ‌های قرمز و سبز در نقوش ایرانی، به بهترین شکل ممکن استفاده شده است. در دوره‌ی دانشگاه نیز، پایان نامه ام را در موضوع معماری ایرانی و نقوش ایرانی ارائه دادم. سعی کردم در خانه‌ام نیز از این اصول استفاده کنم.

blog post

مبل ال در دکوراسیون پذیرایی

چه سبک و رویکردی را در طراحی دوست دارید و چه چیزهایی را دوست ندارید؟

دوست داشتم از سبک سنتی استفاده کنم و در عین حال علاقه داشتم از وسایلی در خانه استفاده کنم که به سبب جابجایی های احتمالی، بتوانند در هر خانه‌ای هم نشینی خوبی داشته باشند. از گرمی رنگ قرمز و آرامشی که در رنگ سبز وجود دارد و از روحی که در ابزار چوبی وجود دارد، لذت می‌برم. راحتی وسایل و کارایی آن‌ها نیز برایم اهمیت دارد. به سبک‌های کلاسیک غیر ایرانی علاقه‌ای ندارم .

مطلب پیشنهادی: رنگ قرمز در دکوراسیون منزل، چرا؟

blog post

مبلمان چوبی حیاط خلوت

فضای مورد علاقه‌ شما کجاست؟

تقسیم بندی فضا را به گونه‌ای در نظر گرفتم که تقریباً از همه‌ی فضاهای خانه بتوان به بهترین شکل استفاده کرد. حیاط خلوت را برای نوشیدن چای‌ و عصرانه و فضای نشیمن را برای زمانی که تلویزیون می‌بینیم دوست دارم . همچنین از فضای پذیرایی به خصوص وقتی نور آفتاب از میان پرده‌ی گل‌دار وارد خانه می‌شود، لذت می‌برم.

blog post

خانه میدان سرو

وسایل خانه را از کجا تهیه کرده‌اید؟

به دلیل کوتاهی سقف، کمبود فضای پذیرایی و نشیمن و همچنین رنگ بندی ای که مدنظرم بوده، انتخاب وسایل دشوار بود. به همین دلیل بسیاری از وسایل را تقریباً به صورت سفارشی تهیه کردیم. پشتی مبل‌ها را کوتاه‌تر انتخاب کردیم تا کوتاهی سقف را کمتر نمایان کند. مبل‌ها را از بازار مبل تهیه کردیم و از همان کد رنگ از جای دیگری، میز ناهار خوری را سفارش دادیم.
میز تلویزیونی که متشکل از باکس‌های قابل جابجایی است و ویترین کنار پذیرایی را از چوب‌کده خریداری کردیم. لوستر ها را هم به صورت اتفاقی از لوستر فروشی‌های ابتدای اتوبان مدرس به دلیل چوبی بودنشان تهیه کردیم.

کارهای خدماتی و تأسیساتی را به چه اهالی فنی سپردید؟ آیا از تجربه‌تان راضی هستید؟

بسیاری از تجهیزات و تأسیسات پیش از ورود ما به این خانه، آماده بودند و باقی را نیز به اتفاق همسرم نصب کردیم.

blog post

خانه میدان سرو

در این فرآیند چه تجربیاتی داشتید که از آن‌ها درس گرفتید و دوست دارید به دیگران نیز منتقل کنید؟

من از مدت‌ها پیش با چیدانه آشنایی دارم و مطالب آن را دنبال می‌کنم. بسیاری از وسایل این خانه و حتی کانتر آشپزخانه را به دلیل کمبود جا، به صورت قابل حمل انتخاب کردیم. به طور مثال اگر ویترین کنار پذیرایی را بچرخانیم، پشت آن آینه است. حتی کوسن‌های مبل ال روبروی تلویزیون نیز از سه رنگ و طرح متفاوت هستند، این کار باعث می‌شود که با تغییراتی کوچک، حس و حال خانه را بتوان عوض کرد.

blog post

شلف دیواری

نقش گیاهان در خانه چگونه است؟

من علاقه‌ی بسیاری به گیاهان دارم. بسیاری از گیاهانی که در حیاط خلوت وجود دارد را خودم پرورش داده‌ام. رنگ سبز به من آرامش خاصی می‌دهد و به همین دلیل حضور گیاهان را در خانه‌ام غنیمت می‌دانم. هر از گاهی جوانه‌ی گیاهان را در ظروف اناری ای که دارم می‌کارم تا ریشه دار شوند، بعد آن‌ها را در گلدان‌های حیاط خلوت می‌کارم. تقریباً این کار را به صورت دائم انجام می‌دهم و از داشتن گیاه در خانه لذت می‌برم.

این مطلب را از دست ندهید: تکثیر گیاهان آپارتمانی، روش های خانگی!

blog post

پرده سبز در دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

با الهام از خانه‌های ایرانی که پشت‌خانه را درخت‌های پر برگ می‌کاشتند تا نور فیلتر شده سبز در اتاق‌ها داشته باشند، پرده‌های اتاق خواب را تقریباً از رنگ سبز ملایمی انتخاب کردم تا آرامشی در فضای اتاق وجود داشته باشد. رو تختی را نیز از پارچه‌ای که نقوش زرد و سبز در آن‌ باشد ، انتخاب کردم. این هم‌نشینی در کنار جنس چوبی وسایل اتاق، حس خوبی به اتاق‌ بخشیده است.

blog post

خانه میدان سرو

در اتاق دیگر خانه که اتاق مطالعه نام گرفته نیز، میز تحریر درب داری وجود دارد که از رنگ چوبی گردویی است و در کنار کتابخانه‌ای از همین جنس، مشرف به حیاط خلوت خانه است.

blog post

مبل ال در دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون نشیمن

در فضای نشیمن، مبل ال شکل قرمز رنگی وجود دارد که روبروی تلویزیون قرار گرفته است. پارچه‌های کوسن‌ها نیز دو رو هستند، که از رنگ ‌های قرمز، سبز و یک طرح سنتی سبز-اکر تشکیل شده اند. فرش سنتی نشیمن که یادگار ارزشمندی است، فضای دو قسمت اصلی خانه را جدا نموده است. رنگ‌های قرمز و سبز گل‌های این فرش با رنگ‌های مبلمان خانه، هم نشینی بسیاری دارد.

blog post

دکوراسیون خانه با نقوش ایرانی

دکوراسیون پذیرایی

مهم‌ترین هم نشینی المان‌های سنتی خانه، در این قسمت است.مبل‌های سبز تیره ، با کوسن‌های گل‌دار قرمز که پارچه ‌ی پرده‌ی پشت آن نیز از همان رنگ است، در کنار ویترین چوبی و میز چوبی گردویی و فرش قرمز سنتی این قسمت، حس درخشانی از عناصر یک خانه‌ی ایرانی را در قالب یک آپارتمان امروزی بوجود آورده است. لوستر چوبی این قسمت نیز در کنار آینه و شمعدان نقره‌ای و درخت بنجامین این قسمت، زیبایی خاصی به آن بخشیده است. حتی ظروف خانه نیز تماما از نقوش سنتی و عموماً دست ساز هستند.

blog post

خانه میدان سرو

دکوراسیون غذاخوری

میز غذاخوری چوبی ای با پارچه‌های دقیقاً همانند پارچه‌ی مبل‌ها در کنار دیوار روبروی آشپزخانه قرار گرفته است. بالای این دیوار نیز تابلوی کاشی لاجوردی ای نیز وجود دارد که از جمعه بازار پارکینگ پروانه تهیه شده است.

blog post

میز و صندلی چوبی حیاط خلوت

حیاط خلوت خانه سعادت آباد

در این قسمت خانه، یک میز کوچک چهارنفره چوبی، در میان هیاهویی از گیاهان و گل‌های کوچک قرار گرفته که مشرف به پنجره‌های آشپزخانه و اتاق مطالعه است. فضای این قسمت صمیمیت خاصی دارد. 

ویدئوی زیر تصویری کلی از دکوراسیون منزل سعادت آباد به سبک تلفیقی است، مشاهده آن را را از دست ندهید.

 

برای مشاهده عکس های بیشتر خانه خانم ساجدی در سعادت آباد به پروفایل عکاس سری بزنید. دکوراسیون خانه دیدنی و طراحی شده شما در گزینه های بعدی تور خانه گردی چیدانه قرار دارد. منتظر عکس های شما هستیم تلگرام چیدانه 093885471410!

نویسنده و عکاس: عرفان شریف نژاد | تحریریه چیدانه

نویسنده:

کارشناسی ارشد طراحی محیط زیست- دانشگاه تهران معماری داخلی- پردیس هنرهای زیبا عضو تیم تحریریه چیدانه و مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
دکوراسیون پذیرایی، این 16 خانه ایرانی را از دست ندهید!

دکوراسیون پذیرایی، این 16 خانه ایرانی را از دست ندهید!

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی، خانه پر انرژی الهه و علی!

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی، خانه پر انرژی الهه و علی!

دکوراسیون خانه 60 متری، منزل کوچک فرزانه و امید

دکوراسیون خانه 60 متری، منزل کوچک فرزانه و امید

1399/11/15 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
پیراهن مبل باتیست certificate
پیراهن مبل باتیست

پیراهن مبل باتیست

شیشه جمع شو بالکنی آیسان certificate
شیشه جمع شو بالکنی آیسان

شیشه جمع شو بالکنی آیسان

سقف و سوله متحرک کیااسکای certificate
سقف و سوله متحرک کیااسکای

سقف و سوله متحرک کیااسکای

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent