Chidaneh.com placeholder image

کدام مدل شومینه مناسب دکوراسیون منزل شماست؟

به قلم: تحریریه چیدانه

شومینه: در هر خانه‌ای می‌توان یک شومینه زیبا و کارآمد، از سنتی تا مدرن، از سوخت چوب تا سوخت الکل و هر چیزی دیگر- با هر توان مالی و با کمی فکر و نوآوری ساخت. در این مطلب انواع مدل های زیبای شومینه را به شما نشان می دهیم تا از آنها ایده بگیرید.

سرویس خواب بالسا

این شومینه ساده زیبا بهترین چیزی است که می‌توان در دیواری که در آن قفسه‌های توکار وجود دارد ساخت. کاشی‌های افقی به کار رفته بر روی دیوار شومینه شبیه قفسه‌ها هستند و از این طریق هماهنگی در فضا ایجاد شده است.

برای داشتن یک شومینه زیبا می توانید از اهالی فن ساخت شومینه در چیدانه کمک بگیرید.

شومینه‌‌ای بدون قاب و معلق

چنین شومینه‌ای چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. از این شومینه می‌توان برای جدا کردن قسمت‌های مختلف یک فضای بزرگ استفاده کرد. هم‌چنین این شومینه خود یک عنصر معمارانه زیبا در فضا است و کاشی‌های به‌کارفته در دیوار آن به فضا بافت هدیه کرده است.

شومینه‌ای باریک و زیبا که نقطه کانونی این اتاق است. باریک بودن و کم ارتفاع بودن این شومینه باعث شده است تا فضایی مناسب در بالای آن برای منبت‌کاری و برجسته‌کاری فراهم شود.
نکته: اگر می‌خواهید از چوب در پیرامون شومینه استفاده کنید سعی کنید آن را 15 سانتی‌متر بالاتر از شومینه قرار دهید. البته اکثر پیمان‌کاران حداقل 30 سانتی‌متر را پیشنهاد می‌کنند.

شومینه دوطرفه در این خانه سنتی به معنی زیبایی مضاعف است. مالکان این خانه با قرار دادن شومینه در دیوار خارجی این امکان را به وجود آوردند تا پاسیوی سرپوشیده و اتاق نشیمن تبدیل به نقطه کانونی شوند. برای چنین شومینه‌هایی باید از سوخت گاز استفاده کرد.
 

چوب و آتش در کنار هم یادآور بهشت است. به دلیل خطر آتش گرفتن چوب در بالای شومینه از کاشی‌هایی با طرح چوب استفاده شده است و از این طریق هماهنگی زیبایی میان صندلی‌های چوبی و شومینه به وجود آمده است.
 

چه کسی می‌گوید که شومینه باید حتما مستطیل یا چهارگوش باشد؟ سنگ، بتن، و دیگر مصالح این امکان را برای طراحان به وجود آورده‌اند تا شومینه‌ها را به هر شکلی که می‌خواهند طراحی کنند. شکل ذوزنقه‌ای این شومینه بسیار نامتعارف است اما در این اتاق به خوبی به چشم می‌آید.

این شومینه باریک که در نزدیکی کف اتاق قرار گرفته است بیان‌گر طراحی مینی‌مالیستی است. شومینه‌های گازی این امکان را به طراحان می‌دهند تا شومینه‌هایی عریض‌تر و پهن‌تر طراحی کنند. اگر نمی‌خواهید از گاز استفاده کنید ژلاتین می‌تواند سوخت جایگزین مناسبی باشد.

شومینه‌ای با طاقچه‌ای از جنس سنگ آهک و آتشدانی جناقی. در این شومینه تمام عناصر طراحی کلاسیک به کار فته است.

می‌توان چنین طاقچه‌ای را با مواد مصنوعی نیز ساخت. این طاقچه را می‌توان از بازار مصالح ساختمانی خریداری کرد و بر روی شومینه نصب کرد. البته معمولا پس از نصب این‌گونه طاقچه‌ها شکافی بین شومینه و طاقچه باقی می‌ماند که آن را باید با کاشی پر کرد.

به ما بگویید: آیا در این روزهای پاییزی که کم کم هوا رو به سردی می رود تصمیم به اضافه کردن یک شومینه در خانه خود یا تعویض شومینه فعلی دارید؟

مطالب بیشتر: با این شومینه های زیبا زمستان را سر کنید …

تغییر چهره انواع شومینه برای استقبال از فصل سرما

انواع شومینه و روش ساخت آنها

شومینه و تلویزیون دو نقطه کانونی در یک فضا
 

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه