Chidaneh.com placeholder image

با خانه بدون پنجره خود چه کنیم؟

به قلم: تحریریه چیدانه

نشیمن: طراحی و دکوراسیون خانه های بدون پنجره ی شاید در نگاه اول چالش بزرگی به نظر برسد اما گاهی با چند ترفند حرفه ای می توانید این چالش بزرگ را تبدیل به نقطه ی عطف طراحی و دکوراسیون داخلی خود کنید، و از معضل دکوراسیون خود برای ایجاد دکوراسیون منحصر به فرد تر کمک بگیرید. پیش در مطلب ۱۱ ایده برای اتاق های بدون پنجره و نور طبیعی شما را با ایده های دکوراسیون خانه بدون پنجره آشنا کرده ایم امروز می خواهیم شما را با ایده های دیگری برای دکوراسیون خانه های بدون پنجره آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون خانه بدون پنجره

قالیشویی ادیب

قدم اول: انتخاب رنگ مناسب

وقتی خانه ی شما از نور طبیعی محروم است بنابراین باید از رنگ مناسب برای فضای دکوراسیون خود استفاده کنید. در دکوراسیون خانه بدون پنجره حتما توجه داشته باشید که از رنگ های روشن استفاده کنید تا فضای شما را بزرگ تر و روشن تر نشان دهد همچنین از  انتخاب کاغذ دیواری هایی با طرح و رنگ های شلوغ پرهیز کنید.

دکوراسیون خانه بدون پنجره با نورپردازی مناسب

قدم دوم: انتخاب نور پردازی مناسب

در دکوراسیون خانه بدون پنجره انتخاب نور مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. تعبیه کردن چند منبع نوری در جایی که در دید دیگران نیست باعث می‌شود تا نور به صورت غیرمستقیم وارد اتاق شده و این دقیقا همان حس و حالی است که پنجره‌ها در فضا ایجاد می‌کنند. پس منبع نور نقطه ای و نورپردازی مخفی را فراموش نکنید.

استفاده از پنجره مجازی در دکوراسیون خانه بدون پنجره

قدم سوم: استفاده از پنجره های مجازی

یکی از  ساده ترین ترفندها برای دکوراسیون خانه بدون پنجره ایجاد یک پنجره ی مجازی و القای حس پنجره به فضای داخلی تان است این کار به لحاظ روانی فضای دکوراسیون شما دلباز تر جلوه می دهد، حتی می توانید برای پشت این پنجره ی مجازی یک تصویر از طبیعت در نظر بگیرید و ظاهر دکوراسیون خود را متفاوت کنید.

استفاده از پنجره داخلی در دکوراسیون خانه بدون پنجره

قدم چهارم : استفاده از پنجره های داخلی

در دکوراسیون خانه بدون پنجره می توانید از دیوارهای شفاف استفاده کنید و یا با ایجاد یک پنجره ی داخلی به سادگی نور را از سایر فضاها به فضای داخلی خود بیاورید. این ایده یکی از ایده های پر کاربرد در دکوراسیون خانه های بدون پنجره است.

استفاده از درب های شفاف در دکوراسیون خانه بدون پنجره

قدم پنجم: استفاده از درب های شفاف

درست همانند بند قبل، در دکوراسیون خانه ی بدون پنجره به سادگی می توانید با کمک درب های شفاف نور طبیعی را مهمان دکوراسیون داخلی خود فقط کافی است درب های خود را از حالت غیر شفاف تبدیل به درب های شفاف کنید.

استفاده از آینه در دکوراسیون خانه بدون پنجره

قدم ششم: استفاده از آینه

با اضافه کردن آینه به یکی از دیوارهای فضای خود به سادگی می توانید چیزی شبیه به تاثیر پنجره را در دکوراسیون خانه بدون پنجره خود ایجاد کند. البته آینه نمی‌تواند باعث ورود نور طبیعی شود اما ایجاد حس عمق داشتن که حالت گرفته و کسل‌کننده اتاق را از بین می‌برد و نور موجود در فضای شما را چند برابر می کند، البته در هنگام نصب آینه توجه داشته باشید که آینه به سقف نزدیک نباشد و مقابل با یک منبع نوری قرار گیرد.  

حذف درب های اضافی در دکوراسیون خانه بدون پنجره

قدم هفتم: حذف درب های اضافی

یکی دیگر از ایده های دکوراسیون خانه بدون پنجره، تبدیل فضای داخلی به فضای پلان باز است. شما به سادگی می توانید با حذف درب های اضافی و یا باز کردن درب های داخلی نور طبیعی را از بخش های دیگر به دکوراسیون داخلی خود بیاورید .

استفاده از نورگیرها در دکوراسیون خانه بدون پنجره

قدم هشتم: استفاده از نورگیرها

اگر در حال بازسازی فضای داخلی تان هستید و امکان ایجاد پنجره را در فضای دکوراسیون خود ندارید به سادگی می توانید نورگیرها را جایگزین پنجره کنید و ظاهر ویژه ای به دکوراسیون خانه بدون پنجره ی خود ببخشید برای این منظور می توانید از متخصین این حوزه کمک بگیرید.

اگر فکر می کنید که برای دکوراسیون خانه بدون پنجره تان ایده های منحصر به فردی دارید از طریق دیدگاه های پایین همین صفحه با ما و سایر دوستداران چیدانه به اشتراک بگذارید.

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
mortazavi4465_36155 در تاریخ 24 آذر 1395
این پست به شدت جذاب و کارا است. امیدوارم طراحان داخلی حتما این تاپیک رو مطالعه کنن و بکار ببندن

ثبت دیدگاه