visibility 14793 today 1395/10/4

دکوراسیون خانه مدرن، آپارتمان خاکستری لاله در گرگان!

فضاهای مسکونی: خانه های مدرن با داشتن دکوراسیون ساده و دلنشین طرفداران زیادی در بین افراد دارد. در تور خانه گردی به سراغ خانه مدرن لاله و همسرش در گرگان رفتیم که رنگ های سرد و خنثی در آن پادشاهی می کنند. با ما همراه باشید.

تور خانه لاله در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: 2 نفر
 • شغل خانم خانه: کارمند با تحصیلات رشته معماری/ شغل همسر: آزاد
 • موقعیت شهر: گرگان/ محله: شهرک تالار
 • متراژ فضا: 140 متر
 • سال ساخت: 1394
 • ملک استیجاری
 • تعداد اتاق خواب: 2 اتاق
 • تعداد سرویس بهداشتی: یک حمام و یک دستشویی
 • سبک دکوراسیون: مدرن
 • رنگ های غالب: رنگ های سرد، سفید تا خاکستری
 • ویژگی برجسته طراحی: مدرن بودن و اروپایی بودن که نقطه عطف در تمام انتخاب ها است.
 • طراح: لاله علیزاده
 • مدت زمان طراحی داخلی و خرید وسایل: حدود 6 ماه
 • هزینه دکوراسیون: حدود 70 میلیون
 • عکس و فیلم: سینا عزیزی

blog post

مبل ال نشیمن

چه نکاتی در طراحی مد نظر بوده و به چه دلیل؟

رنگ خاکستری و تنالیته رنگ سرد را دوست دارم و اصل انتخاب را بر این رنگ ها گذاشتم. از رنگ استیل و سیلور هم برای لوازم خانگی استفاده کردم. زمانی که طراحی دکوراسیون را انجام می دادم و برای جهیزیه وسایل را خریداری می کردم، دکوراسیون 2016 دارای رنگ های غالب مشکی تا سفید و با تنالیته خاکستری بود. من هم همین ترکیب رنگی را به دکوراسیون خانه آوردم. برای اینکه فضا خیلی سرد نباشد، از گیاهان برای اضافه کردن رنگ سبز استفاده کردم. رنگ های ملایم را هم دوست دارم و ترجیح میدادم حتی این گیاهان هم داخل فضا نباشند.

جالب است بدانید که قبلا خانه دیگری در گرگان را با تم رنگی مشابه معرفی کرده ایم: دکوراسیون برفی خانه هلامه، یک مدرن واقعی!

blog post

میز جلو مبلی سفید

چه سبک و رویکردی را در طراحی دوست دارید و چه چیزهایی را دوست ندارید؟

سبک کلاسیک را برای دکوراسیون منزل در حال حاضر نمی پسندم، ولی ممکن است در سن 50 سالگی به این سبک دکوراسیون روی بیاورم. اکنون به اقتضای سن دوست داریم دکوراسیون مدرن داشته باشیم. فرش ایرانی با طرح بته جقه، شکاری یا طرح ماهی را دوست نداشتم و برای اینکه فرش مدرن را پیدا کنم مانند تمام وسایل دیگر که به سختی انتخاب شد، فروشگاه و مغازه های زیادی را گشتم.

blog post

دکوراسیون منزل شخصی

مادرم برای جهیزیه می خواست تعدادی ظروف مسی به من بدهد ولی به دلیل سبک مدرن خانه، آنها را به فضای داخلی وارد نکردم. چون کلاسیک پسند نیستم یادگاری و وسایل قدیمی را از چشم ها پنهان کرده ام.

blog post

میز صبحانه خوری دو نفره

فضای مورد علاقه شما کجاست؟

در بالکن تعدادی گیاه آپارتمانی نگهداری می کنم که میز دو نفره کوچکی هم در این قسمت وجود دارد. این فضای دنج و لذت بخش را دوست دارم.

blog post

دکوراسیون ناهارخوری

هر کدام از وسایل خانه تان را از کجا تهیه کرده اید؟

ظروف آشپزخانه را از برند ایکیا تهیه کردم. برای خرید مبلمان به تهران آمدم و از محله یافت آباد، بازار برترین ها مبلمان و سرویس خواب را خریداری کردم. مبل ال 20 میلیون تومان، میل نیم ست 9 میلیون و سرویس خواب 4 میلیون تومان هزینه داشت. فرش های خانه را از فروشگاه فرش نو تهیه کردیم که در شهرهای مختلف شعبه دارد. فرش 2/5 متری 900 تومان و فرش 3 متری بیشتر از یک میلیون تومان خریداری شده است.

blog post

شلف آشپزخانه

کارهای خدماتی و تاسیساتی را به چه اهالی فنی سپردید؟

کارهای خدماتی را خودمان انجام دادیم. دیوارها را به رنگ سفید کردیم که برادرم کار نقاشی دیوار را انجام داده است. شلف کنار بالکن را هم همسرم نصب کرد.

blog post

دکوراسیون منزل شخصی

در این فرآیند چه تجربیاتی داشتید که از آنها درس گرفتید و دوست دارید به دیگران نیز منتقل کنید؟

تجربه ای که بدست آوردم این بود که من با وجود اینکه سلیقه متفاوتی دارم، وسایل و لوازمی را انتخاب می کنم که بعد از گذشت مدتی بیشتر در بازار دیده و در واقع مد می شود و فکر می کنم این قضیه به علت این است که عکس های زیادی از دکوراسیون منزل می بینم.

blog post

دکوراسیون منزل شخصی

توصیه من به افراد خصوصا عروس خانم ها این است که خانه های کوچک را با مبلمان کلاسیک و بزرگ و میز ناهارخوری 12 نفره پر نکنند! فضا اگر بازتر و مدرن باشد، جوان پسندتر است.

blog post

مبلمان ناهارخوری

نقش گیاهان در خانه چگونه است؟

رنگ سبز گیاهان گرم است. من با وجود اینکه تلفیق فضای گرم و سرد را دوست ندارم ولی برای اینکه چشم افرادی که منزل من می آیند به علت سردی فضا اذیت نشود، گیاهان خانگی را به فضای داخلی خانه وارد کردم. ما در ایران زندگی می کنیم و به دلیل فرهنگ مهمان داری، دوستان و آشنایان زیادی را به خانه خود دعوت می کنیم. گیاهان خانگی در بالکن هم نگهداری می شوند و به دلیل اینکه اروپایی پسند نیست تعداد زیادی از گلدان ها را به فضای داخلی نیاوردم.

blog post

دکوراسیون منزل شخصی

دو هفته اول که گیاهان را به خانه آورده بودم، دچار مشکل می شدند و بعد متوجه شدم نحوه آبیاری آنها دچار مشکل بوده است چون نور خوبی در فضای داخلی وجود دارد. تعدادی از گیاهان را از زیر گلدانی آبیاری می کنم و به دلیلی آب و هوای خشک منطقه زندگی ما غبارپاشی گیاهان هم انجام می شود. کاج مطبق، شفلرا، برگ هندوانه ای و انواع کاکتوس از گیاهانی است که دیده می شوند.

مطلب مرتبط: آبیاری گیاهان آپارتمانی، زیر گلدانی را غرق در آب کنید!

blog post

دیوارپوش آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه دارای دیوارپوش های کاشی کاری شده به رنگ های کرم و قهوه ای است که با ماهیت آشپزخانه هماهنگی خوبی دارد. کابینت مدرن سفید رنگ بدون دستگیره و تریینات اضافی کاملا گویای ویژگی سادگی در سبک مدرن است و با قرار گرفتن در کنار شلف های قهوه ای و دیوارپوش کرم و قهوه ای ترکیب رنگی مناسبی خلق کرده است.

blog post

دکوراسیون مبلمان ناهارخوری

پرده کرکره ساده و سفید رنگ نور را به خوبی فیلتر می کند، میز ناهارخوری در کنار آشپزخانه به رنگ سفید و با صندلی طوسی رنگ و با پارچه مخملی سادگی را به رخ می کشد. شلف های کنار پنجره با لوازم دکوری تزیین شده است و گیاهان آپارتمانی نیز فضا را روح بخشیده است. یک میز دو نفره هم کنار پنجره بالکن وجود دارد که به گفته خانم خانه فضای مورد علاقه اوست.

blog post

دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پذیرایی

با داشتن تم رنگی خاکستری و طوسی در دکوراسیون خانه لاله، فضای پذیرایی نیز به گونه ای طراحی شده است که رنگ اصلی طوسی در مبلمان نیم ست به چشم می خورد. مبل نیم ست شامل دو مبل تک و یک کاناپه دو نفره چسترفیلد است. میز جلو مبلی مربعی سفید و مدرن در این فضا، تضاد خوبی با فرش مدرن خاکستری رنگ دارد. کوسن با طرح ستاره ای و کوسن با پارچه خزدار سفید از ویژگی های خاص این فضا است.

خوب است بدانید مبلمان چسترفیلد برای کدام دکوراسیون مناسب است؟

blog post

مبل ال نشیمن

دکوراسیون نشیمن

دکوراسیون نشیمن تم رنگی تیره تری دارد. مبل راحتی به رنگ خاکستری تیره دارای میز جلو مبلی مربعی و شیشه ای است. کوسن با طرح ستاره هم در این مبل ال دیده می شود با این تفاوت که رنگ متفاوتی دارد. گیاه شفلرا در دکوراسیون نشیمن گرمی و دلنشینی فضا را دوچندان کرده است. پرده ساده و مدرن به رنگ سفید خالص پنجره ای را پوشش می دهد که رو به درختان زیبا باز می شود و نور خوبی را برای دکوراسیون نشیمن تامین می کند.

blog post

سرویس خواب طوسی

دکوراسیون اتاق خواب

سبک مدرن در دکوراسیون اتاق خواب نیز دنباله روی سبک دکوراسیون منزل است. سرویس خواب طوسی رنگ با رویه مخملی در ترکیب با روتختی و رو بالشتی هایی با طرح های سفید و مشکی زیبایی خاصی به فضا داده است. میز پاتختی و میز توالت با چارچوب ساده و سفید رنگ، پرده پارچه ای ساده و خاکستری رنگ از اجرای دیگری هستند که در دکوراسیون اتاق خواب لاله به چشم می خورند.

ویدئوی زیر کلیت فضای داخلی خانه لاله و همسرش در گرگان را نشان می دهد که ویژگی اصلی آن یعنی استفاده از رنگ های خنثی به خوبی در آن دیده می شود.

 

اگر شما هم مایل هستید دکوراسیون منزل زیبای خود را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید، تصاویر آن را به تلگرام چیدانه 09388547140 ارسال کنید تا در تور خانه گردی انتخاب ما باشید.

نویسنده: صدف حقیقت | عکاس: سینا عزیزی | تحریریه چیدانه 

نویسنده:

کارشناسی ارشد طراحی محیط زیست- دانشگاه تهران معماری داخلی- پردیس هنرهای زیبا عضو تیم تحریریه چیدانه و مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
دکوراسیون اتاق خواب ایرانی، 12 خانه منتخب چیدانه!

دکوراسیون اتاق خواب ایرانی، 12 خانه منتخب چیدانه!

رنگ خاکستری در دکوراسیون، خانه 80 متری عطیه و علی در تهران!

رنگ خاکستری در دکوراسیون، خانه 80 متری عطیه و علی در تهران!

طراحی داخلی آپارتمان مدرن، با چه ترکیب رنگی + ویدیو

طراحی داخلی آپارتمان مدرن، با چه ترکیب رنگی + ویدیو

کسب و کارها پیشنهادی
خانه هوشمند لینکپ certificate
خانه هوشمند لینکپ

خانه هوشمند لینکپ

طراحان دیمان certificate
طراحان دیمان

طراحان دیمان

باربیکیو، آتشدان و اجاق هیزمی هرمان _ اسپوتا certificate
باربیکیو، آتشدان و اجاق هیزمی هرمان _ اسپوتا

باربیکیو، آتشدان و اجاق هیزمی هرمان _ اسپوتا

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent