visibility 23785 today 1395/10/15

دکوراسیون خانه های ایرانی: منزل گرم مژگان در مشهد!

فضاهای مسکونی: داشتن فضای گرم و دلنشین برای هر کس اختصاصی است. دکوراسیون خانه مژگان کریمی و همسرش در مشهد فضایی دلچسب را به شما معرفی می کند که یادگارهای محبوب جایگاه خاصی دارند. سبک تلفیقی در فضای داخلی خانه مشهد را دنبال کنید:

blog post

خانه تلفیقی خانم کریمی در مشهد

تور خانه مژگان در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: 2 نفر
 • شغل خانم خانه: معمار/ شغل همسر: صنایع چوب
 • موقعیت شهر: مشهد/ محله: بلوار وکیل آباد
 • متراژ فضا: 108 متر
 • سال ساخت: 1392
 • طبقه: اول
 • ملک شخصی
 • تعداد اتاق خواب: 2 خوابه
 • تعداد سرویس بهداشتی: یک حمام و یک دستشویی
 • سبک دکوراسیون: تلفیقی
 • رنگ های غالب: کرم و قرمز
 • ویژگی برجسته طراحی: هماهنگی عناصری از معماری قدیمی در کنار عناصر مدرن و جدید
 • طراح: مژگان کریمی
 • مدت زمان طراحی داخلی: حدود 3 ماه
 • عکس و فیلم: معین صالحی

blog post

خانه تلفیقی خانم کریمی در مشهد

علت انتخاب سبک تلفیقی برای طراحی دکوراسیون منزل شما چه بوده است؟

من طراح و معمار هستم و نوع کار و شیوه خط کشیدنم به همین گونه است. در قالب سبک تلفیقی کار می کنم . چون به نظر من معماری مدرن را نمی توان نادیده گرفت و در عین حال معماری قدیم هم ارزشمند هست و نمی توان آن را از یاد برد.

من روی رنگ خاصی از وسایل تمرکز نمی کنم. با توجه به محدودیت های فضای داخلی خانه و نیاز به استفاده از رنگ های روشن، رنگ کرم را انتخاب کردم. در کنار آن رنگ زنده و هیجان انگیز مانند قرمز نیز در دکوراسیون خانه دیده می شود. من اعتقاد ندارم فقط یک یا دو رنگ در فضا وجود داشته باشد. رنگ های غالب را می توان با ترکیبی از رنگ های پس زمینه به کار برد. در خانه من رنگ آبی و سیاه به عنوان رنگ های پس زمینه حضور دارند.

blog post

دکوراسیون پذیرایی ایرانی

در مورد پرده باید بگویم که دوست نداشتم فضای خانه با پرده های ضخیم محاصره شود. اولین چیزی که در بسیاری از خانه ها می بینیم این است که در زیر پرده های حریر، پرده های ضخیمی نصب می شوند تا دید از خارج خانه به داخل بسته شود. من پنجره را به عنوان عنصر زیبایی شناختی می بینم و ترجیح می توانم در طول روز بتوانم پرده را کنار بزنم و فضای بیرون و نور را به داخل خانه بیاورم. در این حالت است که عمق خانه بیشتر می شود و فضای خانه بزرگتر به نظر می رسد.

blog post

آینه و کنسول چوبی

فضای مورد علاقه شما کجاست؟

قسمتی که گلدان ها کنار پنجره قرار دارند را دوست دارم. همچنین صندوقچه قدیمی که یادگاری از پدربزرگم است و روی آن آینه و شمعدان قرار دارند، برای من بسیار عزیز است.

blog post

خانه تلفیقی خانم کریمی در مشهد

هر کدام از وسایل خانه تان را از کجا تهیه کرده اید؟

فرش قرمز جلوی صندوقچه هدیه پدربزرگ همسرم است. رومیزی کوچک روی میز ناهارخوری هدیه دیگری از پدربزرگ همسرم هست. پشتی های کنار میز مبل هم یادگاری پدرم و آینه داخل نشیمن هم یادگار مادر بزرگ مادرم هست. در خانه ما یادگاری هایی که هدیه داده شده را کنار هم جمع کرده ایم و برای هر دوی ما ارزشمند و مهم هستند. این خانه به شکلی هم خانه یادگارهاست.

blog post

خانه تلفیقی خانم کریمی در مشهد

آن دسته از ظروف آشپزخانه که به سبک مدرن هستند از فروشگاه خانه و آشپزخانه تهیه شده اند. باقی ظروف سنتی از مغازه های سنتی خریداری شده اند. بشقاب هایی که طرح کبوتر دارند از مغازه ردای ایرانی در مشهد و تعداد دیگری از ظروف با تم سنتی و قدیمی از فروشگاه درخت در بلوار احمد آباد مشهد تهیه شدند.

blog post

میز آرایش چوبی

 • میز تلویزیون و صندلی ناهارخوری را خودمان ساختیم و قیمت وسایل چوبی که همسرم ساختند حدود 6 میلیون تومان شد.
 • مبل ها را خودم طراحی کردم و با قیمت حدود 5/5 میلیون تومان برای مان ساختند.
 • گلیم اتاق خواب را از فروشگاه پوست و گلیم از طرقبه با قیمت حدود 400 هزار تومان تهیه کردم.
 • پوست گاو، پرده های ریسه ای اتاق خواب، چراغ های کاغذی و تعدادی وسایل دیگر را هم از برند ایکیا خریدم.
 • تابلوهای داخلی فضای خانه نقاشی ها و اسکیس های کاری خودم هست و تعدادی تابلوی عکس را از یک عکاس خریدم. یک تابلوی پازل هم وجود دارد که آن را هم خودم درست کردم.


کارهای خدماتی و تاسیساتی را به چه اهالی فنی سپردید؟

وسایل چوبی را همسرم با همکاری دوستش آقای چنارانی در کارگاه ساخته اند.

blog post

میز جلو مبلی نشیمن

در این فرآیند چه تجربیاتی داشتید که از آنها درس گرفتید و دوست دارید به دیگران نیز منتقل کنید؟

زمانی که خانه ای را دکوراسیون و طراحی می کنید، لازم نیست از وسایل گران قیمت و پر هزینه استفاده کنید. من خیلی هزینه نکردم. به نظر من با ساختن وسایل می توان هزینه ها را کم کرد.

توصیه بعدی من این است که بهتر است نوع نگاه مان را تغییر بدهیم. بسیاری از وسایل داخل کمد و خانه های مادران مان جدید نیستند و شاید چندان هم جذاب نباشند ولی می توان کاربری جدید به آنها داد. برای مثال من پشتی هایی را از پدرم گرفتم و از آن به عنوان رومیزی در میز جلو مبلی استفاده کردم. بدون اینکه هزینه ای انجام دهم، به دکوراسیون زیبایی بخشید. باید بگویم که دکوراسیون زیبا و آرام هزینه هنگفتی نمی خواهد. بهتر است ما دیدمان را نسبت به وسایل عوض کنیم و به آنها کاربری جدید بدهیم.

blog post

خانه تلفیقی خانم کریمی در مشهد

نقش گیاهان در خانه چگونه است؟

رنگ سبز در دکوراسیون خانه به کمک گیاهان آپارتمانی اضافه شده است. گیاهانی مانند درختچه بنجامین، کاج مطبق، بامبو و کاکتوس های مختلف در فضای داخلی خانه وجود دارند. نگهداری و مراقبت از گیاهان را مادرم انجام می دهد و من خیلی دخالت ندارم.

blog post

دکوراسیون آشپزخانه چوبی

دکوراسیون آشپزخانه مشهد

تم رنگی فضای آشپزخانه به رنگ قهوه ای و کرم است؛ عناصر ایرانی در قالب فرش با نقش های سنتی و زنبیل حصیری روی یخچال در آشپزخانه به چشم می خورد و لوستر مدرن سادگی نورپردازی را حفظ می کند. مشاهده می کنید که لوازم خانگی آشپزخانه به رنگ نقره ای انتخاب شده اند.

blog post

طراحی اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب مژگان

جالب است بدانید که سبک تلفیقی در دکوراسیون اتاق خواب هم دیده می شود. فرش ایرانی و سنتی در ترکیب با سرویس خواب چوبی، کمدهای دیواری از جنس چوب از اجزای اصلی این فضا هستند. روتختی با رنگ های سفید و صورتی، لوستر ساده و سفید رنگ نشانی از سبک مدرن دارند. پرده های ریسه ای برای ورود نور در دکوراسیون اتاق خواب مژگان نیز حضور دارند.

blog post

دکوراسیون پذیرایی بزرگ

دکوراسیون نشیمن تلفیقی

با توجه به رنگ های اصلی دکوراسیون خانه، رنگ کرم و قرمز در دکوراسیون نشیمن به خوبی دیده می شود. رنگ کرم در قالب مبلمان راحتی از جنس مخمل، رنگ چوب میز و طرح فرش وجود دارد. رنگ قرمز هم در رومیزی سنتی که به گفته مژگان در واقع پشتی قدیمی است، به چشم می خورد. کوسن هایی با طرح سنتی در کنار حضور گیاهان سبز فضای دلنشینی را برای دکوراسیون نشیمن خلق کرده است.

blog post

میز غذاخوری چوبی

دکوراسیون غذاخوری

در کنار نشیمن، فضایی برای قرارگیری میز و صندلی ناهار خوری در نظر گرفته شده است.. در این قسمت کارهای چوبی ساخته شده دست آقای خانه دیده می شود و آن هم به رنگ قرمز و کرم! فرش در دکوراسیون غذاخوری به شکل پوست گاو خودنمایی می کند.

ویدئوی زیر را نماشا کنید تا با کلیت فضای دکوراسیون خانه مژگان و همسرش در مشهد بیشتر آشنا شوید و حرفهای گفته شده را با آن تطبیق دهید.

 

طراحی داخلی منزل شما حرف های زیادی برای گفتن دارد. گوشی خود را بردارید و تصاویری از فضای داخلی خود را برای ما تلگرام ۰۹۳۸۸۵۴۷۱۴۰ ارسال کنید تا در تور خانه گردی شما را معرفی کنیم. حتی یکی از فضاهای خانه که زیبا طراحی و بازسازی شده، در این قسمت جذابیت خواهد داشت.

نویسنده: صدف حقیقت | عکاس: معین صالحی |  تحریریه چیدانه 

نویسنده:

کارشناسی ارشد طراحی محیط زیست- دانشگاه تهران معماری داخلی- پردیس هنرهای زیبا عضو تیم تحریریه چیدانه و مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
شیک ترین خانه های مشهد، نگاهی به تورهای خانه گردی جذاب!

شیک ترین خانه های مشهد، نگاهی به تورهای خانه گردی جذاب!

بازسازی ساختمان ایرانی، قبل و بعد خانه 29 نقطه نظر

بازسازی ساختمان ایرانی، قبل و بعد خانه 29 نقطه نظر

دکوراسیون منزل عروس، 11 چیدمان منتخب چیدانه!

دکوراسیون منزل عروس، 11 چیدمان منتخب چیدانه!

کسب و کارها پیشنهادی
گروه معماری ARE certificate
گروه معماری ARE

گروه معماری ARE

گروه معماری دیمه certificate
گروه معماری دیمه

گروه معماری دیمه

سرامیک پالرمو certificate
سرامیک پالرمو

سرامیک پالرمو

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent