Chidaneh.com placeholder image

چگونه یک فضای کار در اتاق خواب ایجاد کنیم؟

به قلم: مژگان احمدی

اگرچه طرفداران فنگ‌شویی احتمالا با این کار مخالف خواهند بود اما در واقع یک خانه کوچک اتاق خواب تنها اتاقی در خانه است که اجازه ورود یک فضای کار را در خود می‌دهد. برعکس آشپزخانه و فضای نشیمن، کاغذها و وسایل خصوصی در یک اتاق خواب همچنان خصوصی باقی می‌مانند و حواس پرتی در آن به حداقل می‌رسد. البته باید فضای کار را به گونه‌ای طراحی کرد که اختلالی در حس فضای استراحت ایجاد نشود. در این مطلب اتاق‌‌خواب‌هایی را به شما نشان می‌دهیم که در آن‌ها یک فضای کار به زیبایی طراحی شده‌ است. 

 

سرویس خواب بالسا

فضای کار در اتاق خواب: میز تحریر به جای پاتختی

میز تحریر جای یک میز کناری را در این اتاق گرفته است، اما این اتفاق به نرمی افتاده است و اصلا جدایی این دو فضا از هم حس نمی‌شود. حفظ‌ کردن سبک و سطوح با تخت‌خواب باعث شده است تا این دو فضا از نظر بصری یک‌پارچه و یک‌دست به نظر برسند و اثر هنری‌ای که در دیوار پشت میز نصب شده است تمرکز از روی کامپیوتر را برداشته است.

نکته: اگر از کامپیوتر در اتاق خواب خود استفاده می‌کنید از یک لپ‌تاپ استفاده کنید تا وقتی کاری با آن ندارید آن را از اتاق خارج کنید. این کار باعث می‌شود شب‌هنگام برای چک کردن ایمیل‌های خود وسوسه نشوید.

 

این چیدمان شبیه چیدمان قبلی است. استفاده از برد در پشت میز طراحی هوشمندانه این فضا را نشان می‌دهد.

اتاق‌خواب‌ها معمولا به‌گونه‌ای طراحی می‌شوند تا پنجره‌ها به سمت تخت‌خواب باشند که این مسئله محل قراردادن میز را کمی سخت می‌کند. برای حل این مسئله از میزهای تحریر کم‌ارتفاع استفاده کیند تا مانعی در برابر پنجره ایجاد نشود.

 

نکته کلیدی در این فضای کار استفاده از میز تحریر شیشه‌ای است که ترکیب خوبی با دیگر قسمت‌های اتاق خواب ایجاد کرده است. با وجود کوچک بودن اما این فضا بسیار کاربردی است.

 

فضای کار در اتاق خواب: فرورفتگی پنجره

قرارگرفتن پنجره در فرورفتگی اتاق محل بسیار خوبی برای قرار دادن میز تحریر فراهم کرده است. اگر توان مالی این کار را دارید حتما در بازسازی اتاق خواب خود از این طرح استفاده کنید تا کم‌ترین سطح ممکن در اتاق خواب اشغال شود.

 

اگر فضای دیوار شما محدود است از فضای عمودی استفاده کنید. قفسه‌های پیش‌ساخته که بتوان آن‌ها به رنگ دیوار درآورد کارایی فضای شما را به حداکثر می‌رساند.

 

فضای کار در اتاق خواب: استفاده از گوشه اتاق

اگر اتاق خواب شما دارای یک دیوار کامل نیست بهتر است از گوشه‌ها استفاده کنید. استفاده از این میز تحریر در گوشه اتاق واقعا ایده هوشمندانه‌ای است.

 

فضای کار در اتاق خواب: پارتیشن بندی خلاقانه

برای ایجاد یک مرز بین فضای کار و فضای خواب استفاده از یک پرده ایده بسیار خوب و کارآمدی است. در این اتاق از پرده حریر استفاده شده است تا نور از آن به درون فضای خواب نیز بتابد.

در پایان:

به ما بگویید: آیا شما نیز با مشکل نداشتن یک اتاق کار مجزا رو به رو هستید؟ راه حل های خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه