Chidaneh.com placeholder image

دکوراسیون کلاسیک، خانه بانوی تهرانی در بازنشستگی!

به قلم: تحریریه چیدانه

فضاهای مسکونی: دستان هنرمندش همه وسایل را لمس کرده بود و حتی ذره ای کوچک از هنر خود را بر روی آنها باقی گذاشته بود. دکوراسیون خانه هنری نارمک را دنبال کنید که در آن بانو نصرالله زاده با هنر بی دریغ خود زیبایی را به گوشه گوشه آن وارد کرده است.

شیما خراسانی
جوشش هنر در خانه خانم نصر
شیما خراسانی

تابلو فرش ریحان

خانه نارمک در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: یک نفر
 • شغل صاحب خانه: کارمند بازنشسته
 • موقعیت شهر: تهران/ محله: نارمک
 • متراژ فضا: 150 متر
 • سال ساخت: 1370
 • طبقه: دوم
 • ملک شخصی
 • تعداد اتاق خواب: 3 خوابه
 • تعداد سرویس بهداشتی: یک حمام و یک دستشویی مهمان
 • سبک دکوراسیون: کلاسیک/ مدرن
 • رنگ های غالب: رنگ های روشن مثل کرم و سفید
 • ویژگی برجسته طراحی: کارهای هنری صاحب خانه
 • طراح: خانم نصرالله زاده
 • بازسازی کف
 • مدت زمان طراحی داخلی: در طول زمان

شیما خراسانی
بشقاب دکوری در دکوراسیون کلاسیک
شیما خراسانی

سبک کلاسیک در بازنشستگی

بخاطر سن! اکثر افراد بالای 50 سال دوست دارند به سبک کلاسیک زندگی کنند. من اگر جوانتر بودم شاید این سبک را ترجیح نمی دادم و حالا به دلیل نوع معاشرت و تجربه هایی که کسب کرده ام دکوراسیون به سبک کلاسیک را انتخاب کرده ام. این سبک را دوست دارم و به نظرم قشنگی خود را زمانی نشان می دهد که به خوبی طراحی و دکوراسیون شده باشد.

استفاده از رنگ های تند در دکوراسیون منزل نیازمند فضاهای بزرگتر است و در فضای کوچک با رنگ های ملایم و یا پرده روشن فضا را می توان آرامتر کرد. اگر کمی زمینه هنری داشته باشید می توانید سبک مدرن و سبک کلاسیک را با هم هماهنگ کنید.

شیما خراسانی
طراحی غذاخوری به سبک کلاسیک
شیما خراسانی

تمام کارها و هر چیزی که بر روی دیوار می بینید، کارهای هنری، نقاشی پارچه، سفال، فلز و … را خودم انجام می دهم. می توانم بگویم به جز میز و صندلی 90% کارها را خودم انجام می دهم. من عاشق هنر هستم و گاهی در نیمه شب هم که ایده ای به ذهنم برسد، آن را پیاده می کنم. همیشه بطور شخصی و سلیقه ای کار کرده ام و هرگز هنر خود را نفروخته ام چون دلم نمی آید!

شیما خراسانی
جوشش هنر در خانه خانم نصر
شیما خراسانی

از کلاس اول دبستان شاگرد اول نقاشی و هنر بودم و ذاتا عاشق هنر هستم و پدر و مادری هنرمند دارم. همیشه دوست داشتم از هر چیزی که در دسترسم هست، یک وسیله ای بسازم. بیکار نمی نشینم و احساس خوبی از این روند دارم. از 5، 6 سال پیش  نقاشی ویترای را شروع کردم و به مرور زمان کارهای هنری خانه ام بیشتر شد. یک شعر روی دیوار نوشته ام که فقط رنگ طلایی است و نه چیزی بیشتر.

شیما خراسانی
جوشش هنر در خانه خانم نصر
شیما خراسانی

دیوار یادگاری در دکوراسیون نشیمن وجود دارد. حدود 6 سال پیش به دنبال کاغذ دیواری با طرح روزنامه بودم و آن زمان نتوانستم این طرح را پیدا کنم. با خودم فکر کردم این دیوار را به دیواری تبدیل می کنم که افراد مهمان به منزلم روی آن یادگاری بنویسند.

شیما خراسانی
ظروف دکوری دیواری
شیما خراسانی

فضای مورد علاقه: دیواری از بشقاب ها 

من قسمت پذیرایی و دیواری که بشقاب های مختلف روی دیوار نصب شده است را دوست دارم.

شیما خراسانی
جوشش هنر در خانه خانم نصر
شیما خراسانی

مبلمان کلاسیک را از فروشگاهی در تهران خریدم. 

مبلمان و بوفه از فروشگاه مبلمان صادقی خریداری شده که از جنس چوب بلوط است. مبلمان 6 سال پیش8.5 میلیون تومان هزینه داشت. چون مدنظر داشتم مبلمان مادام العمر باشد و نیاز به تغییر مکرر نداشته باشد، هزینه نسبتا زیادی بابت آن پرداخت کردم. فرش را از خانه پدری ام آوردم.

شیما خراسانی
جوشش هنر در خانه خانم نصر
شیما خراسانی

من اعتقاد دارم با داشتن پول و سلیقه می توان دکوراسیون خوبی انجام داد و در مورد خودم می توانم بگویم چه مبلمان 2 میلیونی بخرم چه 200 میلیون طراحی خانه را به راحتی انجام می دهم. من معتقدم هر فردی با کارهای خودش زندگی را ساده می کند.

شیما خراسانی
تابلو دکوری به سبک ایرانی
شیما خراسانی

کارهای خدماتی: نصب ایده های خودم 

من تنها کفپوش خانه را تغییر دادم. خودم آن را تهیه کردم و فقط کسی برای نصب آنها به خانه آمد. دیوار آجری دکوراسیون نشیمن با ایده خودم طراحی کردم و آجر قفقازی در آن نصب شده است.

شیما خراسانی
جوشش هنر در خانه خانم نصر
شیما خراسانی

توصیه بانوی هنرمند: آرامش در هنر و سادگی است.

در طراحی دکوراسیون منزل از نظر من ساده بودن مهم است. رنگ دیوار روشن را می توان با هر رنگ یا سبکی ترکیب و هماهنگ کرد. استفاده از رنگ های متنوع در دکوراسیون، نیازمند فضای بزرگ است تا بتوان با رنگ ها بازی کرد. پیشنهاد من این است که سادگی در زندگی وجود داشته باشد و در دکوراسیون خانه از رنگ ملایم استفاده کنید تا ترکیب رنگی ساده تر انجام شود. اگر دیوار خانه من رنگ دیگری داشت شاید بشقاب ها به این شکل نمایش داده نمی شدند.

شیما خراسانی
جوشش هنر در خانه خانم نصر
شیما خراسانی

توصیه دیگری که من دارم این است که هیچگاه بیکار ننشینید! با بیکاری افراد زود فرسوده می شوند. به نظر من هر کسی می تواند کار هنری انجام دهد فقط کافی است دقت بیشتر داشته باشد.  با هنر می توانی به زندگی نگاه بهاری داشته باشی. من زمانی که روی بشقاب جدیدی کار کرده ام و آن را به دیوار نصب کرده ام، یک هفته نگاهش می کنم. “هنر آدم رو زندگی نگه میداره و به آدم آرامش میده."

شیما خراسانی
جوشش هنر در خانه خانم نصر
شیما خراسانی

نقش گیاهان در خانه شما چگونه است؟

حضور گیاهان آپارتمانی در فضا زیبایی به همراه دارد. من تعدادی گلدان در خانه دارم و سالهاست از آنها نگهداری می کنم. یکی از این گیاهان درختچه بنجامین است. سلامت گیاهان در درجه اول به نور خوبی که من در خانه دارم وابسته است. آبیاری مرتب و منظم انجام می دهم و گاهی هم تغذیه انجام می دهم.

شیما خراسانی
جوشش هنر در خانه خانم نصر
شیما خراسانی

دکوراسیون آشپزخانه سفید و پر نور

دکوراسیون آشپزخانه نارمک با کابینت سفید فضایی روشن و دلباز بوجود آورده است. میز و صندلی ناهار خوری ساده و سفید رنگ با رومیزی تک رنگ طوسی-کرم ادامه دهنده روشنی انتخاب رنگ است.

شیما خراسانی
جوشش هنر در خانه خانم نصر
شیما خراسانی

در پشت دیوار آجری گیاه پوتوس و آگلونما روحی تازه به فضا بخشیده است. در ورودی آشپزخانه دیوار یادگاری که داستان آن را از صاحب خانه شنیدید، به چشم می خورد.

شیما خراسانی
جوشش هنر در خانه خانم نصر
شیما خراسانی

دکوراسیون نشیمن: مدرن و راحت

دیوار آجری مرز بین نشیمن و آشپزخانه بوده که انتخابی هوشمندانه و مناسب برای این نوع از تفکیک فضاست. در دکوراسیون نشیمن به سبک مدرن، مبلمان راحتی مدرن به رنگ کرم فضایی دنج و گرم برای تماشای تلویزیون و گپ و گفت های دوستانه و خانوادگی خلف کرده است. کوسن هایی با طرح های سنتی و هندی چهره ای متفاوت به فضا بخشیده است. میز جلومبلی چوبی و مربعی هم در کنار مبلمان مدرن این بزم را کامل می کند! از لوازم دکوری نشیمن هم غافل نشوید.

شیما خراسانی
جوشش هنر در خانه خانم نصر
شیما خراسانی

دکوراسیون اتاق کار هنری

اتاق کار یا شاید بتوان اتاق هنر خانه بانو نصرالله زاده جایی است که همه کارهای هنری از آنجا متولد می شوند. جایی که هنر و عشق موج می زند و خلاقیت و استعداد در هر گوشه آن به چشم می خورد. تابلو و هنرهای دستی گوناگون را در این فضا می توانید به وضوح ببینید.

شیما خراسانی
جوشش هنر در خانه خانم نصر
شیما خراسانی

دکوراسیون پذیرایی به سبک کلاسیک خالص

پشت دیوار یادگاری فضای پذیرایی وجود دارد. سبک کلاسیک در دکوراسیون پذیرایی در قالب مبلمان کلاسیک، کنسول، بوفه با تزیینات ویژه و همچنین لوازم دکوری آنتیک و خاص ظاهر شده است. همچنین رنگ غالب فضا با تنالیته قهوه ای و کرم، نشانی از وقار سبک کلاسیک است. حضور گیاهان خانگی در فضای نشیمن شادابی و روح تازه ای به آن بخشیده است.

ویدئوی زیر را از دست ندهید. خانه نصرالله زاده در مورد هنر خود توضیح می دهند و کلیت فضای داخلی خانه نارمک به خوبی نشان داده شده است

برای دیدن تصاویر بیشتر خانه نارمک به پروفایل عکاس سری بزنید. اگر دکوراسیون منزل شما هم ایده های نابی برای مخاطبان به همراه دارد، عکسهایی از فضاهای داخلی را به 09388547140 تلگرام چیدانه ارسال کنید.

 نویسنده: صدف حقیقت | عکاس: شیما خراسانی | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه