visibility 7540 today 1397/8/27

دکوراسیون منزل نو عروس، خانه شاد سونیا و حمیدرضا

 

فضاهای مسکونی: خانه رویاهای خود را از زمان کودکی تجسم می کرد. خانه ای با طراوت و آرام که روزهای زیبایی را در آن زندگی می کردم. در این مطلب از تور خانه گردی دکوراسیون منزل سونیا و حمیدرضا در شیراز را ببینید که با سلیقه و دقت زیادی آن را برای خود طراحی کرده اند:

blog post

خانه شاد سونیا و حمیدرضا

خانه سونیا و حمیدرضا در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: 2 نفر
 • تحصیلات خانم خانه: لیسانس حقوق/ شغل همسر: طراح و مجری دکوراسیون
 • موقعیت شهر: شیراز/ محله: خیابان زرهی
 • متراژ فضا: 100 متر مربع
 • سال ساخت: 1389
 • طبقه: پنجم
 • ملک استیجاری
 • تعداد اتاق خواب: 2 خوابه
 • تعداد سرویس: یک حمام و یک دستشویی
 • سبک دکوراسیون: تلفیقی
 • رنگ های غالب: طوسی و زرد
 • ویژگی برجسته طراحی: شاد و صمیمی بودن
 • طراح: سونیا طایی و حمیدرضا چهره بخش
 • مدت زمان طراحی داخلی و خرید وسایل: حدود یک ماه
 • هزینه دکوراسیون داخلی: حدود 50 میلیون تومان
 •  عکس و فیلم: فروزان رحمانی 

blog post

مبلمان زرد پذیرایی

سبک مدرن و وینتیج، سبک تلفیقی خانه سونیا 

من عاشق دکوراسیون و طراحی داخلی هستم. در درجه اول زیبایی و خاص بودن برای ما مهم بود. در این دوران و در اطراف خود من تازه عروس هایی را می بینم که دکوراسیون خانه خود را طراحی نکرده اند ولی برای ما داشتن چیدمان زیبا مهم بود. من سبک مدرن و وینتیج را دوست دارم و سعی کردم دکوراسیون خانه را بر اساس این سبک انتخاب کنم و خوشبختانه در زمان تهیه جهیزیه توانستم وسایلی با این تم تهیه کنم. به نظر من سبک مدرن در خانه احساس راحتی و شادی بیشتری به همراه دارد. زمانی که جهیزیه ام را تهیه می کردم، دوست داشتم دکوراسیون منزل لوکس و تجملاتی نباشد.

blog post

خانه خانم سونیا طایی

من رنگ چوب طبیعی را دوست دارم نه اینکه رنگ مصنوعی تیره داشته باشد. مبلمان خانه هم از جنس چوب طبیعی ساخته شده است. خانه ما عادی و معمولی است و معماری داخلی یا طراحی در مورد فضای داخلی انجام نداده ایم. تنها رنگ دیوار و کاغذ دیواری برای اجزای داخلی انجام شد. ما سعی داشتیم با طراحی دکوراسیون زیبایی خانه را نشان دهیم.

مطلب مرتبط: معجزه حضور چوب در دکوراسیون داخلی منزل!

blog post

خانه خانم سونیا طایی

رنگ طوسی به عنوان رنگ خنثی را به راحتی می توان با رنگ های دیگر ترکیب کرد. ولی چون طوسی به تنهایی سرد و بی روح است نیاز به رنگ گرم و شاد کننده ای برای ایجاد تضاد رنگی دارد. بین دو رنگ سبز و زرد دودل بودم و به دلیل اینکه رنگ زرد خیلی به دلم می نشیند، آن را در ترکیب رنگی با طوسی به دکوراسیون منزل آوردم.

blog post

خانه خانم سونیا طایی

اتاق خواب: فضای مورد علاقه 

من فضای اتاق خواب را دوست دارم. برای ما هم آرامش دارد و هم طراوت! رنگ سبز و ترکیب بندی طرح گل روی روتختی طراوت و دلنشینی فضا را برای ما افزایش داده است.

blog post

خانه خانم سونیا طایی

خرید وسایل از اینترنت!

شاید باور نکنید ولی من نصف جهیزیه ام را از اینستاگرام خریدم مثل آباژور و روتختی! اعتماد کردم و دست به کار شدم. سرویس خواب را اینترنتی و از پیج اینستاگرام مبلمان تخت طاووس گرفتم و حدود 2.8 میلیون تومان هزینه داشت. روتختی را من در برندهای معروف یا قیمت بالایی دیده بودم ولی در صفحه اینستاگرام توانستم آن را با قیمت 300 هزار تومان بخرم.

blog post

خانه خانم سونیا طایی

مبلمان راحتی و میز ناهارخوری را از خیابان وصال در شیراز خریدم که جمعا قیمتی حدود 5 میلیون تومان داشتند. جوان های امروزی مبلمان را به شکلی نمی خرند که عمر طولانی داشته باشد و دوست دارند در مدت کوتاه آنها را تعویض کنند.

blog post

خانه خانم سونیا طایی

کارهای خدماتی را به چه اهالی فنی سپردید؟

کنسول، میز تلویزیون و میز جلو مبلی از جنس چوب طبیعی است و  فروشگاه آرت شیز در خیابان ستارخان شیراز آن را ساخته است. این وسایل از چوب طبیعی است و هیچ گونه رنگ یا روکشی ندارد. کاغذ دیواری نیز از فروشگاه آرت شیز تهیه شده است. کاغذ دیواری پشت کنسول یکی از نقاشی های ونگوگ است. به نظر من خیلی مهم است که کاغذ دیواری جنس خوب داشته باشد چون بعضی از کاغذ دیواری های چینی که ارزان قیمت هم هستند دکوراسیون فضا را نامناسب می کند!

مشابه میز کنسول، جلو مبلی و میز عسلی را می توانید از فروشگاه نشیمن یا دی دریم تهیه کنید!

blog post

مبلمان زرد پذیرایی

توصیه سونیا: هزینه مناسب و دکوراسیون ایده آل

من موفق شدم به خواسته هایم برسم و هزینه آنچنانی هم نکردم. پیامی که من به خانم های تازه عروس برای خرید جهیزیه دارم این است که با متوسط مبلغی که برای خرید یعنی بین 30-40 میلیون تومان در نظر گرفته می شود، می توان دکوراسیون خانه خوبی داشت. تنها کافی است دقت، سلیقه و فکر زیادی برای خرید وسایل خرج کنند! همانطور که من سعی کردم با قیمت مناسب دکوراسیون زیبایی خلق کنم. برای مثال طرح کاغذ دیواری خودش اثر هنری است و جایی برای نصب تابلو نمی گذارد.

blog post

خانه خانم سونیا طایی

نقش گیاهان در خانه شما چگونه است؟

"گیاه عالیه!". حضور گیاهان خانگی در فضای داخلی منزل روحیه می دهد، به عنوان موجود زنده زمانی که به آنها رسیدگی کنید و نگاه شان کنید، آرامش می گیرید. من با گیاهانم حرف می زنم. شاید باورتان نشود دیشب خواب دیدم گلدان پوتوس ام خشک شده است، صبح که از خواب بیدار شدم و سری به آن زدم دیدم سطح خاکش خشک شده است! گیاهانی مثل بامبو، پوتوس و کاج مطبق دارم و در برنامه دارم تا گیاهان آپارتمانی بیشتری داشته باشم.

در این مطلب می توانید نحوه نگهداری گیاهان را آموزش ببینید: گیاهان آپارتمانی من، زندگی سبز پگاه در تهران!

blog post

خانه خانم سونیا طایی

سخنی متفاوت: معجزه کتاب را فراموش نکنید!

ما 3 تا 4 ماه بیشتر نیست که در این خانه زندگی می کنیم. داخل کمد دیواری پر از کتاب است و هنوز فرصت نکرده ام کتابخانه بگیرم و از نبود کتاب در فضای داخلی خانه ناراحتم. به نظر من حضور کتاب در دکوراسیون شخصیت و خصوصیات افراد خانه را نشان می دهد و نشان می دهد که افراد اهل مطالعه ای هستند. کتاب در خانه مانند گیاه بوده و وجودش واجب و ضروری است!

blog post

مبلمان مدرن ناهارخوری

دکوراسیون غذاخوری سبز و زرد

فضای غذاخوری که طبق معمول اکثر خانه ای ایرانی در کنار آشپزخانه قرار دارد، تردد را به این فضا راحت تر می کند. میز ناهارخوری از جنس چوب ساخته شده است و روکش صندلی ها از جنس مخمل و به رنگ سبز و زرد دیده می شود. پایه های چوبی صندلی هم نشانی از علاقه افراد خانه به عنصر چوب و زنده بودن آن دارد.

"در مورد آشپزخانه هم باید بگویم که فضای آن برایم خیلی مهم بود چون بیشترین ساعت روز را در آن می گذرانم و می خواستم فضایی باشد که آن را دوست داشته باشم. ظروف و وسایلم را به شکلی انتخاب کرده ام که همه به من می گویند فرق ظروفی که استفاده می کنی با ظروف دکوری مشخص نیست!"

blog post

خانه خانم سونیا طایی

دکوراسیون اتاق خواب محبوب سونیا و حمیدرضا

دکوراسیون مورد علاقه خانم و آقای خانه برای آرامش بیشتر ترکیب رنگی سفید و سبز-آبی دارد. طرح پارچه های استفاده شده در دکوراسیون اتاق خواب به شکل گلدار است که در شادابی فضا نقش مهمی دارد. میز آرایش و تخت خواب سفید رنگ چوبی طرح وینتیج قدیمی را نشان می دهد

blog post

خانه خانم سونیا طایی

دکوراسیون اتاق مهمان، خلوت دنج

تخت یکنفره، میز آرایش، کمد کوچک از جنس ام دی اف و با طرح چوب از اجرای اصلی این فضا است.

"اتاق مهمان در واقع اتاقی است که سرویس خواب دوران مجردی خودم را در آن قرار داده ام و فضایی است برای اینکه در آن خلوت کنم. خلوت دنجی که بتوانم در آن سنتور بزنم و اگر مهمانی به خانه ما آمد در آن احساس راحتی و آرامش کند."

blog post

خانه خانم سونیا طایی

دکوراسیون نشیمن خانه سونیا و حمیدرضا

دکوراسیون نشیمن ترکیب رنگی طوسی و زرد را نشان می دهد. استفاده از کوسن های طرح دار برای تکمیل و دلنشینی فضا به چشم می آید. پرده های ساده و از جنس حریر نور را به اندازه مناسب فیلتر می کند و مانع از ورود نور خورشید به فضای داخلی نمی شود.

blog post

خانه خانم سونیا طایی

یکی از ویژگی های اصلی دکوراسیون نشیمن پتوی دستبافت و قلاب بافی شده ای است که روی مبلمان راحتی می بینید.

مطلب مرتبط: تزیینات منزل دست ساز، قلاب بافی های زهرا در خانه!

ویدئوی زیر را از دست ندهید! دکوراسیون خانه زوج مهمان نواز شیرازی شما را با ایده های جدیدی همراه می کند.

 

برای دیدن تصاویر بیشتر خانه شیراز به پروفایل عکاس مراجعه کنید. ما منتظر تصاویر خانه زیبای شما برای سوژه بعدی تور خانه گردی چیدانه هستیم تصاویر آن را ارسال کنید 09388547140 تلگرام ما!

نویسنده: صدف حقیقت | عکاس: فروزان رحمانی | تحریریه چیدانه

نویسنده:

کارشناسی ارشد طراحی محیط زیست- دانشگاه تهران معماری داخلی- پردیس هنرهای زیبا عضو تیم تحریریه چیدانه و مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
دکوراسیون منزل عروس، 11 چیدمان منتخب چیدانه!

دکوراسیون منزل عروس، 11 چیدمان منتخب چیدانه!

خونه رنگی رنگی، خوشحال ترین دکوراسیون در شیراز!

خونه رنگی رنگی، خوشحال ترین دکوراسیون در شیراز!

دکوراسیون منزل نو عروس، خانه شاد سونیا و حمیدرضا

دکوراسیون منزل نو عروس، خانه شاد سونیا و حمیدرضا

کسب و کارها پیشنهادی
گروه طراحی داخلی رمودکو certificate
گروه طراحی داخلی رمودکو

گروه طراحی داخلی رمودکو

فرش شاهکار مشهد certificate
فرش شاهکار مشهد

فرش شاهکار مشهد

آتلیه معماری مهرآذین طرح certificate
آتلیه معماری مهرآذین طرح

آتلیه معماری مهرآذین طرح

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent