دکوراسیون آشپزخانه عروس، نکته‌هایی برای طعم جدید زندگی!

دکوراسیون آشپزخانه عروس، نکته‌هایی برای طعم جدید زندگی!

به قلم: سمانه زارعی

بعد از دغدغه‌ی خرید وسایل آشپزخانه عروس، نوبت به چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه عروس می‌رسد. یک آشپزخانه منظم و در عین حال زیبا، حس خوبی برای شروع یک زندگی مشترک است. مخصوصا اگر آقا یا خانم خانه، اهل آشپزی و پخن غذاهای متنوع باشند. در این مطلب راجع به نکته‌های لازم برای دکوراسیون آشپزخانه عروس صحبت خواهیم کرد.

اسکای اسکرپر

دکوراسیون آشپزخانه عروس، از کجا شروع کنیم؟

یکی از کارهای هیجان‌انگیز قبل از عروسی، چیدمان دکوراسیون آشپزخانه عروس است. چیدمان جذاب و کاربردی وسایل کمی حوصله، خلاقیت و ذوق می‌خواهد. مخصوصا اگر آشپزخانه کوچک باشد، آشنایی با اصول دکوراسیون بسیار کمک‌کننده خواهد بود. برای شروع چیدمان، اولین نکته؛ ابعاد و مساحت آشپزخانه است. اگر آشپزخانه بزرگ باشد، خیالتان بابت تهیه وسایل و چیدمان آنها راحت‌تر است. ولی اگر قرار است راجع به دکوراسیون آشپزخانه کوچک تصمیم بگیرید، لازم است وسایل اضافی و غیرضروری را فاکتور بگیرید.

جدیدترین چیدمان آشپزخانه عروس

قبل از هرچیزی این نکته را فراموش نکنید که آشپزخانه به خودی خود فضایی پر از وسیله است، پس اول به فکر چیدمان وسایل اصلی و ضروری باشید. از شلوغ کردن فضا در دکوراسیون آشپزخانه عروس بپرهیزید. کابینت‌ها، سینک ظرفشویی، اجاق گاز، یخچال، ماشین لباسشویی و ظرفشویی از اصلی‌ترین عناصر آشپزخانه هستند که در ابتدا باید جانمایی آنها مشخص شود.

 

چیدمان داخل کابینت آشپزخانه عروس

بعد از اینکه وسایل اصلی جای خود را پیدا کردند. حالا باید وسایل زیادی مانند ظروف آشپزخانه و موادغذایی را داخل کابینت‌ها جادهید. اغلب افرادی که به تازگی ازدواج کرده‌اند، این توصیه را دارند که از خرید وسایل اضافی اجتناب کنید. چیدمان داخل کابینت آشپزخانه عروس باید طوری باشد که دسترسی به وسایل را راحت کند. اگر کابینت‌ها پر از وسیله و شلوغ باشند، برداشتن و گذاشتن وسایل سخت می‌شود و از طرفی آشپزخانه نظم لازم را نخواهد داشت. نظم دهنده‌های داخل کابینت، به چیدمان وسایل و مواد غذایی کمک زیادی می‌کنند به طوری که هم وسایل دم دست قرار می‌گیرند و هم کابینت‌ها منظم‌تر می‌شوند.

خلاقیت تزیین آشپزخانه

دیگر دوره تزئینات شلوغ آشچزخانه عروس گذشته است. اگر می‌خواهید آشپزخانه عروس را تزیین کنید، از وسایل تزئینی ساده استفاده کنید. تزئینات آشپزخانه نباید جلوی فعالیت آشپزی را بگیرد. مثلا قرار نیست روی صفحه کابینت چندین گلدان دهید، و زمان آشپزی برای ظروف، جا نداشته باشید. یک گلدان کوچک  مقاوم به شرایط آشپزخانه، انتخاب خوبی برای تزیین آشپزخانه خواهد بود.

 

دکوراسیون آشپزخانه عروس لاکچری

برای دکوراسیون آشپزخانه عروس لاکچری، لازم است نکته‌هایی را رعایت کنید تا به نتیجه دلخواهتان برسید. برای داشتن یک دکوراسیون آشپزخانه لوکس عروس، نکته‌های زیر به شما کمک می‌کنند:

  • سادگی و نظم را رعایت کنید.
  • به تنالیته‌های رنگی توجه کنید؛ تنوع رنگی زیاد و یا یکرنگ بودن هر دو باعث باعث کاهش جذابیت فضا می‌شوند.
  • با توجه به اینکه دکوراسیون آشپزخانه با وسایل سفید است یا سیلور، پرده، فرش و رنگ وسایل دیگر را انتخاب کنید.
  • اگر آشپزخانه عروس بزرگ است، به فکر یک میز صبحانه خوری برای قرار دادن در آشپزخانه باشید.
  • استفاده از رنگ سفید، هم برای فضای خانه نوعروس مناسب است و هم باعث دلباز و بزرگ شدن فضای آشپزخانه می‌شود.
  • برای لوکس شدن دکوراسیون آشپزخانه عروس، کابینت نئوکلاسیک سفید انتخاب خوبی است.
  • از وسایل چندمنظوره برای استفاده بهینه از فضا استفاده کنید.

 

کلام آخر:

برای دکوراسیون آشپزخانه عروس به نکته هایی که در این مطلب گفته شد توجه کنید. یک آشپزخانه ساده و با امکانات کافی، شروع یک زندگی مشترک را زیباتر می‌کند.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه