دکوراسیون آشپزخانه با وسایل سفید

دکوراسیون آشپزخانه با وسایل سفید

به قلم: سمانه زارعی

یکی از دغدغه افراد در چیدمان وسایل آشپزخانه، انتخاب رنگ دکوراسیون آشپزخانه است. دکوراسیون آشپزخانه با وسایل سفید، موضوع این مطلب از چیدانه است. انتخاب دکوراسیون آشپزخانه با وسایل سفید به موارد مختلفی مانند مساحت آشپزخانه، رنگ وسایل دیگر، مدل و سبک کابینت و دکور آشپزخانه بستگی دارد. شاید با خواندن این مطلب از سردرگمی در انتخاب رنگ‌های دکوراسیون آشپزخانه رها شوید!

کارانا دکور

چرا دکوراسیون آشپزخانه با وسایل سفید؟

با اینکه در طی سال‌های اخیر، دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سیلور مد شده است، ولی بسیاری از افراد هنوز هم طرفدار رنگ سفید هستند. وسایل آشپزخانه سفید یا سیلور بخرم؟ یکی از سوالات اصلی افرادی است که می‌خواهند دکوراسیون آشپزخانه خود را از نو بسازند. هر یک از این رنگ‌ها مزایا و معایب خود را دارند. چند دلیل قانع‌کننده برای انتخاب دکوراسیون آشپزخانه با وسایل سفید وجود دارد:

  • رنگ سفید رنگ تمیزی است. لکه‌های روی وسایل سفید خیلی زود دیده می‌شوند و باعث می‌شود سریع آن را تمیز کنید.
  • وقتی اغلب وسایل آشپزخانه سفید رنگ هستند، فضای آشپزخانه بزرگ و دلباز به نظر می‌رسد.
  • رنگ سفید با انعکاس نور بیشتر، فضای آشپزخانه را پرنور و دلباز نشان می‌دهد. مخصوصا آشپزخانه‌هایی که نور طبیعی دریافت نمی‌کنند.
  • رنگ سفید از مد نمی‌افتد. تقریبا در همه دوران دکوراسیون آشپزخانه با وسایل سفید پرطرفدار بوده و هنوز هم است.
  • در اغلب سبک‌های دکوراسیون آشپزخانه، رنگ سفید کاربرد دارد. سفید هم در آشپزخانه کلاسیک و هم در آشپزخانه مدرن دیده می‌شود.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون آشپزخانه با وسایل سیلور مدرن و شیک

دکوراسیون آشپزخانه با وسایل برقی سفید

بعد از رنگ دیوارها، سقف و کابینت‌های آشپزخانه، رنگ وسایل برقی تاثیر زیادی در رنگ دکوراسیون آشپزخانه دارد. وسایلی مانند اجاق گاز، یخچال، مایکروفر و.. رنگ غالب وسایل آشپزخانه را تشکیل می‌دهند. یکی از مزیت‌های وسایل برقی سفید در آشپزخانه نسبت به وسایل استیل این است که جای انگشت روی این وسایل نمی‌ماند.

دکوراسیون آشپزخانه با یخچال سفید

یکی از وسایل بزرگی که به خوبی در آشپزخانه خودنمایی می‌کند، یخچال است. دکوراسیون آشپزخانه با یخچال سفید، راهنمایی برای خرید وسایل دیگر آشپزخانه است. بهتر است روی یخچال سفید آشپزخانه چیزی نچسبانید تا فضا منظم و تمیزتر به نظر برسد.

دکوراسیون آشپزخانه سفید طلایی

وقتی می‌گوییم دکوراسیون آشپزخانه سفید، قرار نیست همه وسایل سفید باشند. در این صورت باعث دلزدگی و احساس خستگی در افراد می‌شوند. دکوراسیون آشپزخانه سفید طلایی ایده خوبی برای افرادی است که به رنگ طلایی علاقه دارند. بعضی از قسمتهای آشپزخانه مانند، شیر ظرفشویی، بخش‌هایی از دیوار پشت سینک ظرفشویی، دستگیره‌های کابینت‌ها و.. از جاهایی هستند که می‌توانید رنگ طلایی را برای آنها انتخاب کنید.

 

مشکی یا نقره ای در دکوراسیون آشپزخانه با وسایل سفید

در دکوراسیون آشپزخانه با وسایل سفید می‌توانید از رنگ مشکی برای بعضی از کابینت‌ها و یا دیوارهای آشپزخانه استفاده کنید. این مدل دکور و چیدمان برای کسانی که سبک مدرن و شیک را می‌پسندند جذاب خواهد بود. همچنین دکواسیون آشپزخانه سفید نقره‌ای در آشپزخانه با وسایل سفید قابل اجرا است. در جزیره آشپزخانه، صفحه کابینت و یا جزئیاتی مانند دستگیره‌ کابینت‌ها می‌توانید از رنگ نقره‌ای استفاده کنید.

 

دکوراسیون آشپزخانه با وسایل سفید؛ برای کدام خانه؟

دکوراسیون آشپزخانه با وسایل سفید هم برای آشپزخانه کوچک مناسب است و هم انتخاب خوبی برای آشپزخانه‌های بزرگ است. وسایل سفید را هم می‌توان در آشپزخانه‌ای مدرن استفاده کرد و هم در آشپزخانه‌ای به سبک نئوکلاسیک و یا کلاسیک. برای انتخاب رنگ دکور آشپزخانه، مخصوصا در آشپزخانه های باز که ارتباط زیادی با نشیمن و پذیرایی دارند، به سبک دکوراسیون این بخش از منزل هم توجه کنید.

کلام آخر:

رنگ سفید، فضای آشپزخانه را دلباز و بزرگ می‌کند. در استفاده از رنگ‌ها به تناسبات رنگی بین وسایل توجه کنید. در این مطلب راجع به دکوراسیون آشپزخانه با وسایل سفید صحبت کردیم. قبل از انتخاب رنگ سفید، این مطلب را بخوانید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه