کابینت نئوکلاسیک دو رنگ، کمی رنگ به آشپزخانه بپاشید

کابینت نئوکلاسیک دو رنگ، کمی رنگ به آشپزخانه بپاشید

به قلم: سمانه زارعی

یک ایده برای جذابتر شدن آشپزخانه نئوکلاسیک‌تان، انتخاب کابینت نئوکلاسیک دو رنگ است. مخصوصا اگر آشپزخانه بزرگی دارید، دستتان برای این ایده باز است. تناسب بین رنگ‌ها مهم‌ترین موضوع در انتخاب دو رنگ برای کابینت است. در این مطلب انواعی از کابینت نئوکلاسیک دو رنگ را ببینیم.

مبلمان اداری ارگو

انتخاب رنگ‌ها در کابینت نئوکلاسیک دو رنگ

مهم‌ترین مسئله در انتخاب دو رنگ برای کابینت نئوکلاسیک، تناسب و همخوانی آنهاست. به زبان ساده باید دو رنگ به هم بیایند! در انتخاب رنگ‌ها برای کابینت باید به موارد زیر توجه کرد:

  • سلیقه کارفرما: طراح باید دقت کند که کارفرما استفاده از دو رنگ در کابینت نئوکلاسیک را می‌پسندد.
  • مساحت آشپزخانه: وجود یک رنگ در آشپزخانه بزرگ ممکن است کسل کننده باشد. کابینت نئوکلاسیک دو رنگ را می‌توان برای آشپزخانه متوسط و کوچک هم به کار برد.
  • هماهنگی بین رنگ‌ها: شناخت رنگ‌ها و همخوانی بین آنها موضوع مهمی برای طراحی کابینت نئوکلاسیک دو رنگ است.

مطلب پیشنهادی: بهترین رنگ کابینت نئوکلاسیک

استفاده از رنگ‌های خاص در کابینت نئوکلاسیک

بعضی از انواع رنگ‌های خاص‌تر هم در کابینت نئوکلاسیک کاربرد دارد. این نوع رنگ‌ها مختص افراد جسور است. چون اغلب افراد به مد روز و یا نمونه‌های موجود در بازار توجه می‌کنند. و یا افرادی که قصد فروش خانه را دارند ترجیح می‌دهند از رنگ‌های پرطرفدار و متداول مثل؛ سفید، طوسی، نسکافه‌ای، کرمی و قهوه‌ای استفاده کنند به همین دلیل به انتخاب رنگ های خاص مثل؛ آبی، سبز، صورتی و یا زرد برای کابینت ریسک نمی‌کنند.

 

کابینت نئوکلاسیک سفید طوسی

یکی از پرطرفدارترین انواع کابینت آشپزخانه، کابینت نئوکلاسیک سفید طوسی است. در این مدل، کابینت‌های بالا به یک رنگ و کابینت‌های پایین رنگ دیگری دارند. و یا کابینت‌ها به رنگ طوسی و بخش‌های دیگری مانند جزیره و یا صفحه کابینت سفید رنگ هستند.

مطلب پیشنهادی: کابینت نئوکلاسیک طوسی، این بار به رنگی به غیر از سفید فکر کنید

 

کابینت نئوکلاسیک دو رنگ، قهوه ای و سفید

اگر انتخاب شما کابینت‌ نئوکلاسیک سفید است، برای قسمت‌هایی از کابینت‌ها از چوب و یا طرح چوب استفاده کنید. فضای روی کانتر، صفحه کابینت و یا همه کابینت‌های پایینی می‌توانند به رنگ قهوه‌ای باشند. قهوه‌ای رنگ گرمی است که سردی و یکنواختی رنگ سفید را متعادل می‌کند.

 

کابینت نئوکلاسیک سفید مشکی

شاید انتخاب رنگ مشکی برای کابینت کمی سخت باشد ولی وقتی کنار رنگ سفید قرار می‌گیرد تعادل خوبی ایجاد می‌کند. در این مدل از کابینت از رنگ مشکی می‌توان برای بعضی از قسمتهای کابینت نئوکلاسیک مانند جزیره استفاده کرد. بهتر است در کابینت نئوکلاسیک سفید مشکی، رنگ سفید بیشتر به کار برود.

 

کابینت نئوکلاسیک آبی قهوه‌ای

اگر فکر می‌کنید رنگ‌های سفید و طوسی تکراری هستند، ترکیب آبی و قهوه‌ای هم می‌تواند ایده خوبی باشد. پررنگ و کمرنگ بودن رنگ‌ها در کابینت نئوکلاسیک آبی قهوه‌ای مهم است. اگر هر دو رنگ را پررنگ انتخاب کنید ممکن است فضای آشپزخانه کمی دلگیر و گرفته شود.

کابینت نئوکلاسیک دو رنگ؛ آبی و سفید

کابینت نئوکلاسیک آبی سفید، برای یک خانه مینیمال انتخاب خوبی به نظر می‌رسد. فضایی آرام بخش برای آشپزی که تمیزی در آن حس می‌شود. در این مدل از کابینت نئوکلاسیک دو رنگ می‌توانید ردیفی از کابینت‌های بالایی را سفید در نظر بگیرید و کابینت‌های پایینی را آبی انتخاب کنید.

کابینت نئوکلاسیک دو رنگ؛ زرد و سفید

عاشق رنگ زرد هستید، ولی خب اگر همه جای آشپزخانه زرد باشد شاید کمی کسل کننده به نظر برسد. رنگ سفید در کنار رنگ زرد برای آشپزخانه نئوکلاسیک تناسب خوبی ایجاد می‌کند. رنگ زرد رنگی انرژی بخش است و ذهن شما را برای یک آشپزی جانانه آماده می‌کند.

کابینت نئوکلاسیک دو رنگ؛ سبز و سفید

یکی دیگر از انواع کابینت‌های نئوکلاسیک دو رنگ، کابینت سبز و سفید است. رنگ سبز حس آرامش و گرما را به فضای آشپزخانه می‌آورد. رنگ سفید در کنار رنگ سبز، روشنی و تمیزی را به آشپزخانه اضافه می‌کند. رنگ‌های مختلف کمرنگ و پررنگ سبز در کابینت‌ها قابل استفاده هستند. رنگ سبز روشن در کنار رنگ سفید ماندگارتر است و دیرتر از آن خسته خواهید شد.

 

کلام آخر:

کابینت نئوکلاسیک دورنگ به ایجاد تنوع و زیبایی در آشپزخانه کمک می‌کند. انتخاب دو رنگ متناسب با همدیگر در دکوراسیون کابینت نئوکلاسیک آشپزخانه اهمیت دارد. شاید بهتر است برای انتخاب دو رنگ کابینت با یک طراح داخلی مشورت کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه