فرش های ترند 1403؛ جلوه‌ای زیبا در دکوراسیون داخلی خانه

فرش های ترند 1403؛ جلوه‌ای زیبا در دکوراسیون داخلی خانه

به قلم: شقایق امیرحسینی

فرش های ترند 1403

با توجه به اینکه ترند امسال در انتخاب المان‌های مختلف دکوراتیو کمی از سبک مینیمال و ساده فاصله گرفته است، باید گفت این موضوع در رابطه با انتخاب فرش کمی متفاوت است. فرش ترند 1403 برای دکوراسیون همچنان در رده فرش‌هایی با رنگ خنثی مانند بژ، طوسی روشن، سفید است. فرش روشن با رنگ خنثی زیبایی و وقار بسیار خاصی به فضای خانه می‌دهد.

نوژا دیزاین

فرش های ترند 1403

فرش ذوالانواری

به لحاظ سبک نیز، فرش‌های وینتیج (Vintage) یکی از سبک‌هایی است که شما را به گذشته می‌برد. زمانی که از قالی برای پوشش خانه‌ها استفاده می‌شد. این فرش‌ها تقریبا همان طرح را دارند و با نگاه کردن به آن‌ها تصور می‌شود که گویی بخشی از فرش کهنه است و نیاز به رفو دارد. درحالی‌که، اینطور نیست و این سبک جدید در تولید فرش ماشینی است.

آیا انتخاب فرش برای دکوراسیون داخلی بخش‌های مختلف خانه متفاوت است؟

فرش های ترند 1403

بله، البته که انتخاب فرش مناسب با آشپزخانه با فرش مخصوص پذیرایی و اتاق خواب کاملا متفاوت است. اولین نکته، ابعاد فرش است که می‌تواند دلیل اصلی این تفاوت باشد. عامل بعدی، نوع و طرح آن است که می‌تواند این تفاوت را ایجاد کند. در ادامه سعی می‌کنیم فرش مورد استفاده در این فضاها را به صورت مجزا توضیح دهیم.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون اتاق خواب سفید سورمه ای، جلوه‌ای نوین از زیبایی

فرش های ترند 1403 برای پذیرایی

پذیرایی فضایی است که با وسایل مختلفی می‌تواند تزیین و پر شود. از کتابخانه، مبلمان، تلویزیون، میز، مجسمه گرفته تا گلدان و مانند آن! اما، فرش در جایگاه خود بسیار ویژه است و در واقع، نقطه کانونی فضای پذیرایی به حساب می‌آید. استفاده از فرش های ترند 1403 برای پذیرایی انواع مختلفی از فرش‌ها را در بر می‌گیرد مه تقریبا در سال‌های گذشته نیز متداول بوده‌اند. اما، امسال بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته‌اند.

فرش های ترند 1403 برای پذیرایی

فرش‌های حاوی طرح و نقش بزرگ که درست شبیه به فرش‌های متداول در سال‌های بسیار گذشته حدود دهه 30 است. این فرش‌ها کم کم جایگزین فرش‌هایی با رنگ خنثی که طرح ساده‌ای دارند خواهد شد. البته، انتخاب آن کاملا سلیقه‌ای است. اگر می‌خواهید خانه شما مثل یک باغ گل به نظر برسد و انرژی خوبی در آن وجود داشته باشد، می‌توانید از فرش‌های طرح‌دار استفاده کنید.

فرش وینتیج

انتخاب فرش‌های تهیه شده از مواد دوستدار طبیعت و پایدار یکی دیگر از ترندهای 1403 برای فرش خانه به ویژه پذیرایی است. این فرش‌ها معمولا از مواد قابل بازیافت تهیه شده‌اند تا هرچه بیشتر به سلامت طبیعت کمک کنند.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون داخلی به سبک ژاپنی؛ عمیق، دوستدار طبیعت و مینیمال

فرش های ترند 1403 برای آشپزخانه

انتخاب فرش های ترند 1403 برای آشپزخانه می‌تواند ترکیبی از طرح‌های بانمک، شکل‌های نامنظم و در ابعاد کوچک باشد. امسال، بیشتر در رده فرش‌های 700 شانه مانور داده شده است که می‌توانید آشپزخانه خود را با فرشی که رنگ خنثی داشته باشد، به لحاظ ابعاد کوچک باشد و به لحاظ شکل کمی دفرمه باشد را انتخاب کنید.

فرش ترند اشپزخانه 1403

اگر آشپزخانه شما ابعاد کوچکی دارد، می‌توانید آن را با فرشی گرد و کوچک با رنگبندی زیبا و شکیل پر کنید. سعی کنید فرشی را انتخاب کنید که مطابق با سایر رنگ‌های استفاده شده در آشپزخانه شما بوده و همخوانی خوبی داشته باشد. انتخاب فرش‌های طرح‌دار و برجسته بافت خوبی به فضای آشپزخانه می‌دهد.

فرش های ترند 1403 برای اشپزخانه

می‌توانید از فرش‌های گرد کوچکی که لبه‌های آن با گلوله‌هایی تزیین شده است، استفاده کنید. البته، این نکته را مد نظر قرار دهید که اگر بچه خردسال یا حیوان خانگی در خانه داشته باشید، انتخاب این فرش برای شما مناسب نیست. ممکن است فرزند خردسال شما گلوله‌ها را بکند و قورت بدهد که عواقب خطرناکی خواهد داشت. حیوانات خانگی نیز ممکن است گلوله‌ها را مثل توپ بازی خود تصور کنند و همه را جدا کنند.

فرش های ترند 1403

انتخاب بعدی شما می‌تواند فرشی از جنس پلی استر باشد که بافت ضخیم و برجسته‌ای دارد و هنگامی که روی آن راه می‌روید، به خوبی بتوانید بافت و برجستگی‌های فرش را حس کنید. این فرش‌ها لغزنده نبوده و برای آشپزخانه بسیار مناسب هستند. حتی در برابر شستشوی مداوم نیز مقاوم هستند.

بیشتر بخوانید: نگاهی بر معماری برج آزادی، نماد صلابت، آزادی و مدرنیته ایرانی

فرش های ترند 1403 برای اتاق خواب

فرش های ترند 1403 برای اتاق خواب

اگر آن دسته از افرادی هستید که علاقه دارید فضای اتاق شما با استفاده از یک فرش زیبا و نقلی پوشانده شود تا حس گرما، لطافت و آرامش را به اتاق شما بیاورد، می‌توانید از فرش های ترند 1403 استفاده کنید. ترند امسال برای فرش اتاق خواب نیز بیشتر به سمت فرش‌های ناموزون با بافت برجسته و اشکال هندسی نامتقارن پیش رفته است. البته، می‌توانید در صورت لزوم و بر اساس علاقه از ست همان فرشی که برای پذیرایی تهیه کردید، نیز استفاده کنید.

فرش های ترند 1403 طرح دار (Carpet Pattern Trends)

بهترین فرش های ترند 1403 برای فرش خانه در دکوراسیون داخلی فرش طرح دار (Carpet Pattern Trends) است که شامل موارد زیر هستند.

فرش طرحدار

  • فرش با طرحی از اشکال هندسی
  •  فرشی با طرح راه راه به ویژه راه افقی که باعث بزرگنمایی فضا شود.
  • طرح وینتیج
  •  طرح آبستره که بیشتر بازی با رنگ‌ها در خلال طرح است، انرژی منحصربه‌فردی را به خانه شما می‌آورد.
  • طرح Damask که گزینه خوبی برای یک دکوراسیون رسمی و سنتی است که زیبایی بی‌نظیری به خانه شما می‌بخشد.
  • طرح بوهیمیان که یکی از المان‌های بسیار چشمگیر در دکوراسیون داخلی این روزها است. این طرح خیلی شیک و خاص است و جلوه خوبی به فضا می‌بخشد.
  • طرح برجسته که یکی از طرح‌ها ترند و کاربردی امسال است و استایل خوبی به فضای خانه شما می‌دهد.

چه فرش‌هایی ترند نیستند؟

فرش های ترند

در بین انواع فرش‌های طرح‌دار، بافت دار و مانند آن برخی از فرش‌ها دیگر متداول نیستند و از آن‌ها در تزیین و دکوراسیون بندی خانه استفاده نمی‌شود. این فرش‌ها شامل موارد زیر هستند.

  •  فرش طرحدار تک رنگ: این رنگ‌ها فاقد شور و نشاط بوده و در بین فرش‌های ترند 1403 جایگاهی ندارد.
  • فرش‌هایی با طرح و خطوط انتزاعی نیز از مد افتاده است و فرش‌هایی با طرح‌های خطی جایگزین شده است.

کلام آخر

آنچه فرش های ترند 1403 را از سایر سال‌ها متمایز می‌کند، استفاده از ترکیبی از فرش‌ها است. هم برای علاقه‌مندان به فرش‌های شاد و جذاب حق انتخاب وجود دارد و هم برای علاقه‌مندان به فرش‌هایی با رنگ خنثی و همیشگی! انتخاب هر کدام سلیقه‌ای است. اما، در این میان، انتخاب فرش پر انرژی و رنگی با طرح‌های برجسته و بزرگ بیشتر در دکوراسیون آشپزخانه استفاده می‌شود و برای پذیرایی بیشتر انتخاب فرش به سمت رنگ‌های خنثی و به صورت ترکیب چند رنگ است.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه