5 ایده‌ جذاب برای تزئین کلاس درس

5 ایده‌ جذاب برای تزئین کلاس درس

به قلم: سمانه زارعی

پاییز آمد و مدرسه‌ها شروع شدند. برای اینکه انگیزه و شوق دانش‌آموزان برای شروع ایام تحصیل و درس خواندن بیشتر شود؛ لازم است هم از نظر روحی و روانی آنها را برای مدرسه آماده کنید و هم اینکه؛ فضایی مناسب برای درس خواندن آنها محیا کنید. بخش مهمی از تحصیل کودکان در مدرسه می‌گذرد و مطمئنا درس‌خواندن در کلاس‌هایی که دکوراسیون و چیدمان زیبا و کاربردی داشته باشد؛ روی یادگیری و تمرکز آنها موثر است. در این مطلب از چیدانه به ایده‌هایی برای تزئین و دکور کلاس درس، مخصوصا برای کودکان پرداخته‌ایم.

 

مبلمان اداری ارگو

1. برای تزئین کلاس یک موضوع انتخاب کنید.

شما می‌توانید برای دکوراسیون یک کلاس از یک تم یا موضوع استفاده کنید. مثلا برای موضوع سفر و گردشگری می‌توانید از المان‌هایی مانند نقشه‌ی جهان روی دیوار و یا چند کره‌ی جغرافیایی که در قفسه قرار دارد، استفاده کنید. همینطور برای یک کلاس دبیرستانی؛ با توجه به رشته‌ی دانش‌آموزان کلاس را با المان‌های مرتبط تزئین کنید. موضوع طبیعت هم می‌تواند ایده‌های زیادی برای تزئین کلاس به شما بدهد.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون اتاق کودک برای فصل مدرسه

 

2. تزئین در کلاس؛ طراحی یک ورودی جذاب!

برای دانش‌آموزان پیش‌دبستانی و ابتدایی از رنگ‌های متنوع برای تزئین در ورودی کلاس استفاده کنید. به طور مثال می‌توانید روی در کلاس، اسامی دانش‌آموزان را بر روی کاغذهای رنگی با طرح‌های مختلف بنویسید و بچسبانید.

 

3. تزئین کلاس با آثار هنری بچه‌ها

یکی از کارهایی که برای دانش‌آموزان هم جذاب است؛ تزئین کلاس با کمک بچه‌هاست. بخش‌هایی از دکور کلاس و دیوارها را خالی بگذارید و در اولین روز از بچه‌ها بخواهید، نقاشی و یا کاردستی با موضوع خاص و یا هرچیزی که مدنظرتان است انجام بدهند و آنها را به دیوار بچسبانید.

 

4. دکور دیوار فصل‌ها

اگر فضای کافی در کلاس دارید؛ بخشی از دیوار را برای نشان دادن فصل‌ها استفاده کنید. هم می‌توانید چهارفصل را به صورت برجسته با استفاده از مقوا، برگ و رنگ‌های مختلف اجرا کنید. و یا اینکه فصل پاییز را با برگ‌های خشک و مقوا نشان دهید و با تغییر فصل، تزئین دیوار را تغییر دهید.

 

5. جایی برای قرار دادن وسایل کلاس

فضایی را برای قرارگیری قفسه و نظم‌دهنده‌ها در نظر بگیرید. در بعضی از کلاس‌ها دانش‌آموزان فضایی مانند کمد و قفسه برای گذاشتن وسایل خود دارند. این فضاها می‌تواند به صورت رنگی طراحی شود. کیسه‌های پارچه‌ای که روی دیوار نصب می‌شوند، لیوان‌هایی که مداد رنگی‌ها در آن قرار دارند، قفسه‌هایی برای قرار دادن تجهیزاتی مانند میکروسکوپ، مولاژ انسان، کره جغرافیایی و..

کلام آخر:

اگر شما هم مدیر و یا معلم هستید می‌توانید از این ایده‌ها برای دکورراسیون کلاس استفاده کنید. مطمئنا دکوراسیون فضای درس در یادگیری و پرورش دانش‌آموزان تاثیر زیادی می‌گذارد.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه