Chidaneh.com placeholder image

دکوراسیون خانه 70 متری، طراحی مدرن و جوان‌پسند با سلیقه شایان!

به قلم: تحریریه چیدانه

زمانی که قرار است افراد از خانه والدین جدا شوند و برای دکوراسیون منزل خود برنامه ریزی کنند، ذوق و انگیزه بیشتر است. معمولا این اولین باری است که همه فضاهای خانه به سلیقه خودشان انتخاب و طراحی شود و می توانند آن را کاملا جوان پسند و خاص دیزاین کنند. در این مطلب از تور خانه‌گردی چیدانه به شهرهای شمال کشور سفر کرده ایم. دکوراسیون خانه 70 متری شایان پورمژده در رشت به سبک مدرن طراحی شده و نکات شنیدنی دارد، پس این دکوراسیون را از دست ندهید.

chidaneh ad banner

دکوراسیون خانه 70 متری

خانه شایان در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: 2 نفر
 • شغل صاحب خانه : دانشجو
 • موقعیت شهر: رشت/ محله: محله رشتیان
 • متراژ فضا : 70 متر مربع
 • سال ساخت : 1392
 • طبقه سوم
 • ملک اجاره ای
 • تعداد اتاق خواب : 2 خوابه
 • تعداد سرویس بهداشتی : یک عدد
 • سبک دکوراسیون : مدرن، مینیمال
 • رنگ های غالب : طوسی، مشکی، زرد
 • طراح: خودم و دوستم
 • مدت زمان طراحی داخلی: 5 ماه
 • هزینه دکوراسیون منزل: 25 تا 30 میلیون تومان

دکوراسیون خانه 70 متری شایان در رشت

دکوراسیون خانه خود را در 5 کلمه توصیف کنید؟

 ساده، خلوت، شیک، انرژی مثبت، راحت.

دلیل انتخاب این خانه برای شما چیست؟ چه مدت برای پیدا کردنش زمان سپری شد؟

 من و دوستم که هم خانه هستیم، در نظر داشتیم خانه ای انتخاب کنیم که کوچک و نقلی اما در عین حال خوش ساخت و تمیز باشد. متاسفانه امروزه به دلیل شرایط بد بازار، ساخت و ساز برای کسب سود بیشتر انجام می شود و در نتیجه متراژهای بالا برای خانه در موارد بیشتر در نظر گرفته می شود و این متراژ برای سازنده مقرون به صرفه تر است. این مسئله یکی از مشکلات ما برای پیدا کردن خانه مد نظرمان بود ولی خوشبختانه بعد از مدت 5 ماه گشت و گذار، این خانه را بازدید کردیم. این واحد با معیارهای ما مثل نورگیر بودن خانه، محله مناسب، متراژ، تمیزی و خوش ساخت بودن مطابقت داشت. اطلاعاتی از گذشته این خانه ندارم و البته بازسازی هم نشده است.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون منزل پر نور و دلباز شیوا در شیراز

داستان دکوراسیون خانه 70 متری شایان

داستان دکوراسیون خانه خود را تعریف کنید

درحقیقت زمانی که با دوستم تصمیم به اجاره خانه ای با هم گرفتیم، من بسیار هیجان زده بودم و با خود گفتم “باید اینجا رو جایی درست کنیم که دلمون میخواد، جایی که از بودن توش لذت ببریم،" چون افرادی امثال ما تا قبل از این زمان در خانه والدین مشغول زندگی هستیم و مشخصا خانه به سلیقه آنها طراحی شده است. پس این برای ما فرصتی بود که با همفکری و کنار هم گذاشتن ایده هایمان با هم خانه خودمان را چیدمان کنیم.

یک خانه که با خانه های دیگر فرق کند. با توجه به نیاز خودمان چیدمان شود و از وسایل و طراحی های کلیشه ای به دور باشد. یک خانه با سبک و سیاق کاراکتر خودمان داشته باشیم و برای ریسک کردن جرات کنیم تا رنگ هایی استفاده شود که شاید در خانه های دیگران بسیار کمتر به کار رفته باشد.

رنگ و طرح دکوراسیون خانه 70 متری

چرا این رنگ و سبک را برای چیدمان انتخاب کرده‌اید؟

این رنگ ها و این سبک جزو سبک هایی بود که هر دوی ما با آن احساس راحتی می کردیم و حس خوبی به ما منتقل می کرد. سبکی به دور از شلوغی و وسایل بی مصرف. ما خلوت بودن خانه را ترجیح می دادیم چون از نظر بصری به ما آرامش می داد و اگر دقت کنید در دکوراسیون نشیمن خانه، اکسسوری خاصی دیده نمی شود. در ارتباط با رنگ ها و ترکیب رنگی فقط باید بگویم که از قبل برنامه ریزی خاصی نشده بود. همه آنها در فروشگاه به صورت دلی و سلیقه ای انتخاب شد.

مطلب پیشنهادی: سکوت بصری در طراحی داخلی، چگونه از شلوغی اجتناب کنیم؟

نشیمن و آشپزخانه دکوراسیون خانه 70 متری

آیا برای دکوراسیون خانه روند خاصی را پیش گرفته‌اید؟

ما سعی کردیم از فضاهای داخلی منزل استفاده بهتر و بهینه تری انجام دهیم و وسایلی که ضرورتی برایمان نداشت، خریداری نشود! مثلا ما دلیلی برای خرید یک ست کامل مبلمان هفت نفره ندیدیم. چون صرفا فقط باعث می شد خانه با مبلمان پر شود و ظاهر زیبایی ایجاد نکند.

مورد دیگر این بود که با توجه به فضای داخلی نشیمن، به نظرمان خرید یک میز جلو مبلی صرفا خانه را شلوغ تر می کرد. از آنجایی که خانه کوچک است، فاصله بین مبلمان و میز غذاخوری هم کم است و ما برای پذیرایی و نوشیدن چای و قهوه سر میز غذاخوری می رویم. من مخالف میز جلو مبلی نیستم چه بسا بسیار هم آن را دوست دارم و به نظرم باعث زیبایی خانه می شود، اما با توجه به سبک دکوراسیون منزل، متراژ و کاربردش برای ما، وسیله واجد شرایطی به حساب نمی آمد.

اتاق کار دنج دکوراسیون خانه 70 متری

به نظر خودتان کدام ویژگی منزل شما حس خانه بودن به شما می‌دهد؟

شاید به اعتقاد بسیاری از افراد این سبک خانه ما، حس خانه بودن نداشته باشد و این افراد معتقد باشند در خانه برای خانه شدن باید از المان ها و رنگ های خاصی استفاده شود، اما به نظر من به جایی می توان خانه گفت که وقتی صاحب خانه وارد آن شود، احساس آرامش و راحتی کند. این حسی است که وقتی من از بیرون به داخل خانه کلید می اندازم و فضای داخلی را می بینم، پیدا می کنم.

داشتن فضای دنج در خانه برای من اهمیت بسیاری داشت.

میزتلویزیون دکوراسیون خانه 70 متری شایان در رشت

بزرگترین چالش یا دردسر در زمان طراحی داخلی منزل شما چه بوده است؟

متاسفانه دو سال پیش زمانی که خواستیم خانه را با سبک مورد نظرمان دیزاین کنیم، محدودیت های زیادی داشتیم و بسیاری از وسایلی که دوست داشتیم برای خانه بخریم، یا در بازار و اینترنت پیدا نبود یا قیمت بسیار بالایی داشت که برای ما مقرون به صرفه نبود، چون اصولا اقلام عامه پسندی به حساب نمی آمد و کمتر کسی از این سبک ها برای دکوراسیون منزل خود استفاده می کرد. مثلا ما سه ماه تمام به دنبال میز ناهارخوری با رنگ مورد نظر بودیم اما متاسفانه پیدا نمی کردیم و از آنجایی که یک فرد وسواسی هستم، نمی توانستم ریسک کنم تا نجار آن را برایم بسازد چون ترجیح می دهم محصول را آماده ببینم و انتخاب کنم. همینطور برای بقیه اجناس مثل فرش، صندلی، ساعت، مبل، میز تلویزیون و… وقت زیادی گذاشته شد.

آشپزخانه دکوراسیون شایان

برای آنکه با مشکل کمبود فضا کنار بیایید، از چه روشی استفاده کرده‌اید؟

در واقع ما اصلا فضای مناسبی برای میز غذاخوری نداشتیم و در نهایت مجبور شدیم اپن کوچک آشپزخانه ای که داشتیم را بر داریم و میز غذاخوری را جایگزینش کنیم که محل بسیار مناسبی برایش شد.

از طرف دیگر میز اپن آشپزخانه را به اتاق خواب منتقل کردیم تا هم از کمدهای آن به عنوان نگهداری لوازم آرایشی بهداشتی استفاده شود و هم قسمت روی آن به عنوان پاتختی و لوازم دکوری به کار رود.

مطلب پیشنهادی: آَشپزخانه نیمه اپن، 37 ایده جنجالی برای بستن اپن آشپزخانه شما

معمولا برای خرید وسایل چه فروشگاه، بازار یا محلی را انتخاب می‌کنید؟

من برای خریدهای منزل با توجه به نوع محصول، از تمام محلات چه بالای شهر چه پائین شهر و چه خرید اینترنتی استفاده می کنم.

صندلی توری فلزی

وسیله یا فضای مورد علاقه‌تان در خانه چیست؟

نشستن روی صندلی توری فلزی و اتاق نشیمن فضای مورد علاقه من هستند.

کدام فضا یا وسیله را کمتر از باقی قسمت‌ها دوست دارید؟

در حقیقت ما بیشتر تمرکز و انرژی مان را برای فضای نشیمن خانه گذاشتیم. چون اولین قسمتی از خانه که هم دید دارد و هم وارد آن می شویم، اتاق نشیمن است. پس برای ما هم دکوراسیون این قسمت اهمیت بیشتری داشت. اتاق خواب فضایی است که کمتر از قسمت های دیگر می پسندم چون هزینه و زمان زیادی را برای آن صرف نکردیم.

گیاه فیکوس الاستیکا

آخرین وسیله‌ای که برای خانه خریده‌اید، چیست و آن را از کجا تهیه کردید؟

گیاه فیکوس الاستیکا که در اتاق است را از از گل فروشی خواهرم تهیه کردم. در ضمن وسیله ای در خانه وجود ندارد که خودمان آن را ساخته باشیم.

مطلب پیشنهادی: گیاهان آپارتمانی؛ چگونه در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم؟

اگر قرار باشد، وسیله یا چیدمانی را در خانه تغییر دهید، چه چیزی را انتخاب می‌کنید؟

متاسفانه ما مالک این خانه نیستیم و احتمال زیاد امسال از این خانه می رویم، ولی در غیر این صورت بسیار دوست داشتیم دیوارهای خانه را رنگ آمیزی کنیم و کابینت ها و کفپوش را تغییر دهیم.

دکوراسیون نشیمن مدرن

دکوراسیون نشیمن مدرن

 • مبلمان: 4.5 میلیون تومان
 • میز تلویزیون: یک میلیون تومان
 • میز و صندلی غذاخوری: 1.2 میلیون تومان
 • لوستر: 500 هزار تومان
 • آباژور: 550 هزار تومان
 • لوازم دکوری: 2 میلیون تومان
 • فرش : 600 هزار تومان
 • گیاهان و گلدان ها: 500 هزار تومان

رنگ و طرح دکوراسیون خانه 70 متری شایان

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

 • یخچال: برند دوو، 3 میلیون تومان
 • ماشین لباسشویی: 3 میلیون تومان
 • مایکروفر: قدیمی و برای مادرم بود
 • لوستر: 500 هزار تومان
 • ظروف: 3 میلیون تومان

مبل نشیمن

گلدان خانگی

ابزار موسیقی اتاق دکوراسیون خانه 70 متری

میز کار دکوراسیون خانه 70 متری شایان

اتاق خواب دکوراسیون خانه 70 متری شایان

راهرو دکوراسیون خانه 70 متری

در انتها با تجربه‌هایی که به دست آوردید، توصیه شما به مخاطبان چیست؟

توصیه من به مخاطبان این است که “هیچ جا بهتر از خونه آدم برای احساس راحتی و آرامش داشتن نیست." پس برای انتخاب سبک و طراحی داخلی منزل خود وقت بسیاری بگذارید، بهترین راهنما برای ایده گرفتن و انتخاب سبک مورد علاقه تان استفاده از اینترنت و نمونه های مختلف است.

سعی کنید اقلام و محصولات خانه را به صورت خرد خرد و زمانی که واقعا از انتخاب خود رضایت دارید، تهیه کنید نه آن که مجبور شوید خریدها را به صورت کلی و در یک زمان مشخص و محدود انجام دهید. این فاصله انداختن در زمان خریدها و کم کم تکمیل کردن خانه، باعث می شود ایده ها و انتخاب بهتری در خریدهای بعدی داشته باشید. در آخر ممنونم از دوستانی که مطلب ما را مطالعه کردند.

عکاس: سهیل زندآذر

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه