ویترین کابینت کلاسیک، 12 ایده برای تکمیل زیبایی آشپزخانه کلاسیک

ویترین کابینت کلاسیک، 12 ایده برای تکمیل زیبایی آشپزخانه کلاسیک

به قلم: سمانه زارعی

ویژگی‌های ظاهری کابینت کلاسیک آن را از سبک‌های دیگر کابینت متمایز می‌کند. ویترین کابینت کلاسیک جایی برای قرار دادن اکسسوری‌های آشپزخانه و یا ظروف زیبایی است که دوست دارید دیده شود. در این مطلب نمونه‌هایی از انواع ویترین کابینت کلاسیک را ببینید.

مبلمان اداری راحتیران

 

زیبایی آشپزخانه با ویترین کابینت کلاسیک

ویترین  کابینت کلاسیک یکی از ویژگی‌های آن است. در گذشته آشپزخانه‌ها ویترین خاصی نداشتند. ولی با ورود کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک به ایران، ویترین جزوی از دکوراسیون آشپزخانه برای نمایش زیبایی شد. اگر عاشق وسایل تزئینی هستید و در خانه جایی برای قرار دادن بوفه ندارید، ویترین کابینت کلاسیک یک فضای کوچک برای قرار دادن ظروف زیبا خواهد بود. کابینت کلاسیک به خودی خود مانند یک اثر هنری در خانه می‌درخشد. ویترین کابینت کلاسیک زیبایی آن را چند برابر می‌کند.

ویترین کابینت کلاسیک چیست؟

ویترین‌ جایی برای نمایش اشیا تزئینی و ظروف است که در فضای پذیرایی و نشیمن به شکل بوفه و کمد‌های شیشه‌ای است و در آشپزخانه کابینت‌هایی شیشه‌ای و یا شلق و قفسه‌های باز هستند. ویترین بخشی از تزئینات کابینت کلاسیک است که به شکل در دار و یا بدون در و به شکل شلف برای قرار دادن وسایل دکوری و ظروف زیبا در نظر گرفته شده است. با توجه به اینکه آشپزخانه‌های امروزی به صورت باز طراحی می‌شوند، ویترین‌های کابینت کلاسیک، شکل ظاهری بیرون آشپزخانه را که در بخش‌های نشیمن و پذیرایی دیده می‌شوند، زیباتر می‌کنند و جداره‌ای بین پذیرایی و آشپزخانه هستند. یکی دیگر از مزیت‌های ویترین کابینت کلاسیک؛ بزرگ و دلباز نشان دادن فضای آشپزخانه است. حتی در کابینت کلاسیک ساده هم می‌توان از ویترین‌های ساده با تزئینات کمتر استفاده کرد.

انواع ویترین‌های کابینت کلاسیک

هرچه آشپزخانه بزرگتر باشد، دست طراح برای طراحی ویترین کابینت کلاسیک بازتر است.  ایده‌های زیادی برای طراحی ویترین وجود دارد که در ادامه تصاویری از انواع مختلف آنها را خواهید دید.

  • ویترین‌های بدون در، در قسمت‌ کابینت‌های بالایی حاشیه آشپزخانه طراحی می‌شوند.
  • ویترین‌های شیشه‌اس که به شکل مشبک طراحی شده‌اند.
  • ویترین‌های روی جزیره کابینت کلاسیک آشپزخانه که با ستون‌های جزیره تلفیق شده‌اند.
  • ویترین‌های دو طرف هود آشپزخانه که با طراحی فرم بالای هود همخوانی دارند.
  • یک ردیف ویترین شیشه‌ای در بالای کابینت‌ها در نظر گرفته شود.

نورپردازی ویترین کابینت کلاسیک

نورپردازی ویترین کابینت، زیبایی آن را چند برابر می‌کند. نور داخل ویترین، باعث بهتر دیده شدن ظروف و وسایل داخل ویترین می‌شود. نورپردازی ویترین کابینت به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. یک لامپ کوچک در بالای ویترین و یا استفاده از روشنایی خطی دو روش متداول برای روشن کردن فضای داخل ویترین هستند. برای نورپردازی ویترین کابینت کلاسیک می‌توان از سنسورهای لمسی و یا حرکتی استفاده کرد، به طوری که با حرکت به سمت کابینت، و یا لمس کابینت نور داخل ویترین روشن می‌شود.

 

کلام آخر:

ویترین کابینت کلاسیک زیبایی آن را چند برابر می‌کند. ویترین هم برای کابینت کلاسیک و هم نئوکلاسیک و حتی برای کابینت مدرن هم کاربرد دارد. در این مطلب نمونه‌هایی از انواع ویترین کابینت کلاسیک را ببینید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه