جزیره کابینت کلاسیک، با این 15 ایده‌ بهترین طرح را انتخاب کنید.

جزیره کابینت کلاسیک، با این 15 ایده‌ بهترین طرح را انتخاب کنید.

به قلم: سمانه زارعی

کابینت کلاسیک نماینده‌ای از یک دکوراسیون لاکچری آشپزخانه است. جزیره کابینت کلاسیک، آن را تکمیل می‌کند. جزیره یکی از اجزای دکوراسیون آشپزخانه است که در چندین سال اخیر وارد آشپزخانه‌های ایرانی شده است. سبک طراحی جزیره آشپزخانه تابع سبک طراحی کابینت‌های دیگر و دکور آشپزخانه است. در این مطلب راجع به جزیره کابینت کلاسیک صحبت خواهیم کرد.

قالیشویی ادیب

 

درباره‌ی جزیره کابینت کلاسیک

جزیره‌ها یک میز یا کانتر هستند که در مرکز آشپزخانه تعبیه می‌شوند. از جزیره کابینت می‌توان به عنوان فضایی برای آشپزی، میز غذاخوری، قرارگیری سینک و یا اجاق گاز استفاده می‌شود. اغلب کابینت‌های کلاسیک در آشپزخانه‌های بزرگ اجرا می‌شوند، جزیره کابینت کلاسیک یک نقطه ارتباط دهنده بین فضاهای مختلف آشپزخانه است.

جزیره کابینت کلاسیک در آشپزخانه لاکچری

سبک دکوراسیون کلاسیک یک انتخاب عالی برای طراحی آشپزخانه لاکچری است. جزیره آشپزخانه لاکچری می‌تواند تزئینات و نقوش برجسته‌تری داشته باشد. همچنین ابعاد و اندازه جزیره آشپزخانه در لوکس به نظر رسیدن آن تاثیر دارد. بخشی از جزیره کابینت کلاسیک در آشپزخانه لاکچری می‌تواند به عنوان یک میز نهارخوری طراحی شود، به همراه صندلی‌هایی که زیبایی و جذابیت جزیره و دکور آشپزخانه را بیشتر می‌کنند. اگر می‌خواهید آشپزخانه لاکچری از نظر طرح و نقش کمی ساده‌تر باشد، می‌توانید از جزیره کابینت نئوکلاسیک هم استفاده کنید.

ویژگی‌های جزیره کابینت کلاسیک

همانطور که گفتیم، جزیره کابینت کلاسیک، تزئینات و طراحی شبیه به سبک دکوراسیون کلاسیک دارند. برخی از ویژگی‌های این مدل از جزیره عبارتند از:

  • نقوش و جزئیات در طراحی جزیره کلاسیک: مهم‌ترین ویژگی ظاهری جزیره کابینت کلاسیک که مانند شناسنامه‌ای برای آن است، پرداختن به جزئیات و طراحی نقوش مختلف در بدنه آن است. منبت‌کاری، استفاده از ستون در جزیره، استفاده از نقوش اسلیمی در طراحی جزیره، کاربرد رنگ‌های طلایی در بین تزئینات، استفاده از یراق آلات شیک و جذاب از جمله ویژگی‌های جزیره کابینت کلاسیک هستند.
  • رنگ در جزیره کابینت کلاسیک: رنگ‌های طبیعی و خنثی انتخاب مناسبی برای طراحی جزیره کابینت کلاسیک هستند. جزیره کابینت تمام چوب، به رنگ چوب طبیعی است. این رنگ گرما بخش آشپزخانه خواهد بود. همچنین رنگ‌های خنثی مانند سفید، طوسی، کرمی و قهوه‌ای از جمله رنگ‌های مناسب برای جزیره کابینت کلاسیک هستند.
  • کانتر جزیره کابینت کلاسیک: رنگ و جنس کانتر روی جزیره تاثیر زیادی در زیبایی و کارایی آن دارد. برای جزیره کلاسیک اغلب از سنگ مصنوعی با کیفیت و یا سنگ‌های کوارتز و گرانیت استفاده می‌شود. رنگ روشن کانتر جذابیت بیشتری به فضای آشپزخانه می‌دهد.
  • استفاده از متریال با کیفیت: یکی از ویژگی‌های سبک کلاسیک، به کار بردن متریال باکیفیت و بادوام است. جزیره کابینت کلاسیک هم از متریال بادوام ساخته می‌شوند. این موضوع باعث افزایش هزینه‌های کابینت کلاسیک می‌شود.
  • فضایی برای دکوری: جزیره کابینت کلاسیک به جز کاربردی که در وجود فضای کابینت‌ها، آشپزی و غذاخوری دارد، می‌تواند یک فضای ویترینی برای قرارگیری وسیل دکوری داشته باشد. ابعاد بزرگتر نسبت به انواع جزیره‌های دیگر، این کاربرد را امکان‌پذیرتر می‌کند.

 

زیباترین جزیره آشپزخانه کدام است؟

ممکن است تعریف زیبایی و جذابیت از نظر افراد مختلف متفاوت باشد. برخی افراد کابینت جزیره کلاسیک را می‌پسندند، بعضی‌ها نئوکلاسیک را انتخاب می‌کنند و گاهی هم افراد سراغ طرح‌های جزیره کابینت مدرن می‌روند. با توجه به ابعاد و مساحت آشپزخانه، سبک طراحی دکوراسیون آشپزخانه و سلیقه کارفرما، هریک از مدل‌های جزیره می‌توانند زیباترین جزیره آشپزخانه باشند. رعایت تناسب در ابعاد و رنگ‌ها و هماهنگی بخش‌های مختلف آشپزخانه، همچنین تناسب دکوراسیون نشیمن و آشپزخانه و.. همه در زیبایی آشپزخانه موثر هستند.

 

نورپردازی جزیره کابینت کلاسیک

وجود نور کافی در آشپزخانه بسیار مهم است. در دکوراسیون آشپزخانه پنجره‌دار ایرانی، با وجود نور کافی زیبایی دکوراسیون کلاسیک و جزیره کابینت کلاسیک چند برابر خواهد شد. ولی گاهی آشپزخانه از فضای نشیمن نور می‌گیرد، و یا آشپزخانه بدون پنجره است. در این صورت با نورپردازی مناسب جزیره، از کم شدن جذابیت آشپزخانه کلاسیک جلوگیری خواهد شد. استفاده از چراغ‌های آویز زیبا و متناسب با طرح جزیره کابینت بالای جزیره یکی از ایده‌های نورپردازی آشپزخانه و جزیره کابینت کلاسیک است.

 کلام آخر:    

جزیره کابینت کلاسیک یکی از انواع جزیره‌های پرطرفدار برای دکوراسیون آشپزخانه است. شما نمی‌توانید برای کابینت‌های مدرن آشپزخانه از جزیره کلاسیک استفاده کنید. برای یک انتخاب عالی و زیباتر شدن دکور آشپزخانه با یک طراح دکوراسیون داخلی مشورت کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه