جزیره کابینت نئوکلاسیک چیست؟ با کاربردهای آن آشنا شوید.

جزیره کابینت نئوکلاسیک چیست؟ با کاربردهای آن آشنا شوید.

به قلم: سمانه زارعی

جای جزیره کابینت نئوکلاسیک در یک آشپزخانه نئوکلاسیک است. آشپزخانه‌ای که افراد زیادی آن را می‌پسندند. در مورد کابینت‌ نئوکلاسیک قبلا صحبت کرده‌ایم، امروز قرار است راجع به جزیره کابینت نئوکلاسیک بیشتر بدانیم و نمونه‌هایی از این مدل جزیره را در این مطلب ببینیم.

تابلو فرش ریحان

 

جزیره کابینت نئوکلاسیک چیست؟

چندین سال است که جزیره پا به آشپزخانه‌های ایرانی گذاشته است و این روزها افراد تمایل دارند در تغییر دکوراسیون آشپزخانه آن را به کار ببرند. در انواع کابینت نئوکلاسیک جدید، جزیره هم جزوی از طراحی فضا است. جزیره آشپزخانه، مانند یک میز وسط آشپزخانه قرار می‌گیرد و به هیچ دیواری متصل نیست و زیبایی و جلوه خاصی به آشپزخانه نئوکلاسیک می‌دهد. جزیره آشپزخانه طبق سبک و طرحی که کابینت‌ها و دکوراسیون آشپزخانه دارد، طراحی می‌شود تا همخوانی لازم با اجزای دیگر را داشته باشد.

کاربردهای جزیره کابینت نئوکلاسیک

جزیره کابینت نئوکلاسیک از جدیدترین مدل کابینت جزیره‌ای است. جزیره نئوکلاسیک کاربردهای مختلفی در آشپزخانه دارد:

 • جزیره مانند سطح کابینت‌های دیگر، فضایی برای قرار دادن وسایل و ظروف در حین آشپزی است.
 • با قرار دادن چند صندلی کانتر نئوکلاسیک در یک طرف جزیره می‌توان از آن به عنوان میز صبحانه خوری و نهارخوری استفاده کرد.
 • جزیره کابینت نئوکلاسیک فضاهایی برای قرار دادن وسایل خانه دارد. در واقع تعدادی از کابینت‌های آشپزخانه در جزیره طراحی می‌شوند.
 • جزیره کابینت نئوکلاسیک باعث ایجاد و زیبایی جذابیت در آشپزخانه می‌شود.
 • می‌توانید از جزیره آشپزخانه به عنوان جدا کننده فضای نشیمن از آشپزخانه استفاده کنید. از طرفی هم جزیره کمی جلوی دید از فضاهای دیگر به آشپزخانه را می‌گیرد.
 • جزیره کابینت نئوکلاسیک می‌تواند جایی برای قرارگیری شیر ظرفشویی و یا حتی اجاق گاز باشد.

مطلب پیشنهادی: آشپزخانه بدون اپن، 19 مدل طراحی آشپزخانه و پذیرایی یکسره

 

ویژگی‌های جزیره کابینت نئوکلاسیک

جزیره سبک نئوکلاسیک، ویژگی‌ها و جزئیاتی دارند که آنها را از جزیره‌های مدرن و یا کلاسیک متمایز می‌کند. طرح و نقش به کار رفته در این جزیره ساده‌تر از جزیره کابینت کلاسیک است. ابزرا و یراق به کار رفته در جزیره کابینت نئوکلاسیک باید کیفیت خوبی داشته باشند و مدل‌هایی خیلی ساده و یا پر زرق و برق نباشد. خطوط منحنی و صاف که با کمی رنگ طلایی و یا نقره‌ای تزئین شده‌اند زیبایی جزیره نئوکلاسیک را چند برابر می‌کند. استفاده از صفحه کابینت باکیفیت، زیبایی کابینت در جزیره نئوکلاسیک را بیشتر می‌کند ولی اگر از مواد بی کیفیت استفاده شود، خراب شدن و رنگ پریدگی زود هنگام، زیبایی فضای آشپزخانه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

ابعاد و اندازه جزیره کابینت نئوکلاسیک

اندازه جزیره در آشپزخانه نئوکلاسیک به موارد مختلفی بستگی دارد؛ یکی از مهم‌ترین عوامل آن مساحت آشپزخانه و کاربردآن است، ممکن است جزیره فقط به عنوان یک میز کوچک صبحانه خوری باشد و یا به عنوان یک کانتر بزرگ و جادار که چند کاربردی است و به جز جایی برای غذاخوری، کابینت‌های مختلفی برای قرار دادن وسایل و یا  قرارگیری اجاق گاز روی آن مد نظر باشد. در طراحی جزیره موارد زیر را مدنظر قرار دهید:

 • تناسب ابعاد جزیره با مساحت آشپزخانه
 • نیاز به وجود کشو و کمد در جزیره
 • طراحی جزیره با ارتفاع استاندارد
 • توجه به کاربردهای جزیره
 • توجه به مسیر رفت و آمد افراد در آشپزخانه

 

 

صفحه کابینت در جزیره کابینت نئوکلاسیک

مهم است که از یک صفحه کابینت با کیفیت در جزیره کابینت نئوکلاسیک استفاده شود. چون همانطور که گفتیم این کانتر، کاربردهای مختلفی دارد که با به کار بردن صفحه کابینت با کیفیت، طول عمر آن بیشتر خواهد بود. برای صفحه کابینت جزیره از سنگ‌های طبیعی مانند مرمر و یا سنگ مصنوعی با کیفیت استفاده می‌شود. رنگ صفحه کابینت در جزیره با توجه به کاتالوگ رنگ کابینت نئوکلاسیک انتخاب می‌شود. به همین دلیل اغلب رنگ‌های سفید، طوسی و مشکی که با اغلب رنگ‌های کابینت‌ها همخوانی دارد، برای جزیره آشپزخانه به کار می‌رود.

مطلب پیشنهادی: بهترین رنگ کابینت نئوکلاسیک

 

ظرفشویی در جزیره کابینت نئوکلاسیک

یکی از کاربردهای جزیره کابینت نئوکلاسیک، جایی برای قرار گرفتن سینک ظرفشویی است. در این صورت لازم است از صفحه کابینت مقاوم به آب استفاده شود. این مدل از جزیره در آشپزخانه‌های بزرگ کاربرد زیادی دارد. در این ایده طراحی، فضایی برای قرار گرفتن تجهیزات ظرفشویی زیر کانتر در نظر گرفته می‌شود. در تعبیه شیر ظرفشویی در جزیره تناسب بین رنگ و جنس دستگیره‌های کابینت در جزیره و همچنین شیر ظرفشویی اهمیت دارد و بهتر است شبیه باشند.

 

اجاق گاز در جزیره کابینت نئوکلاسیک

جزیره آشپزخانه می‌تواند جایی برای آشپزی باشد. مدل‌هایی از جزیره کابینت نئوکلاسیک برای قرار گرفتن اجاق گاز در آن طراحی می‌شوند. در این مدل، جنس صفحه کابینت باید مقاوم به حرارت و همچنین چربی‌های حاصل از آشپزی باشد. در جزیره آشپزی، هود آشپزخانه بالای گاز قرار می‌گیرد، در نتیجه بهتر است این ایده برای آشپزخانه‌های بزرگ استفاده شود تا فضای آشپزخانه کوچک و دلگیر نشود.

 

 

کلام آخر:

در این مطلب راجع به جزیره کابینت نئوکلاسیک صحبت کردیم. این نوع جزیره متناسب با آشپزخانه نئوکلاسیک طراحی می‌شود. جزیره بخشی از آشپزخانه است که وجود آن بستگی به سلیقه کارفرما دارد.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه