7 ایده هوشمندانه برای دیزاین دیوار پذیرایی با نور مخفی

7 ایده هوشمندانه برای دیزاین دیوار پذیرایی با نور مخفی

ایده برای دیزاین دیوار پذیرایی با نور مخفی

نورپردازی یکی از اصول اساسی در تزیین خانه به ویژه بخش پذیرایی است که در سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی مانند سبک مینیمال، سبک آرت دکو، سبک بوهیمیان و مانند آن جایگاه و نوع مخصوصی دارد. استفاده از نور مخفی یکی از انواع نورپردازی است که امروزه بسیار متداول‌تر از گذشته شده و به لحاظ ابزاری نسبت به گذشته کمی متفاوت است. نورمخفی حس اسرار آمیزی به فضای خانه می‌دهد و جلوه بسیار چشمگیری دارد. سعی می‌کنیم در ادامه چندین ایده برای دیزاین دیوار پذیرایی با نور مخفی را بررسی کنیم.

سرویس خواب بالسا

اهمیت نورپردازی با نور مخفی در پذیرایی خانه

پذیرایی مرکز توجه مهمانان است. اگر خانه کوچکی داشته باشید که پذیرایی و نشیمن در هم ادغام شده باشد، در این صورت پذیرایی شما به مامنی برای جمع شدن اعضای خانواده نیز تبدیل خواهد شد. بنابراین، اهمیت نورپردازی در آن بیشتر خود را نشان خواهد داد. اگر به دنبال این هستید که حس خوبی به فضای پذیرایی بدهید، نور مخفی دقیقا همان چیزی است که باید در این فضا کار کنید.

نور مخفی در خانه

نور مخفی برای برجسته کردن ویژگی‌های استفاده شده در معماری گزینه مناسبی است و سایه‌ای که هنگام استفاده از لامپ ایجاد می‌شود را حذف می‌کند و زیبایی یکدستی به فضا می‌بخشد. به علاوه می‌تواند حسی صمیمی و در عین حال اسرارآمیز به فضا بدهد و به بزرگنمایی فضای خانه کمک کند. استفاده از نور مخفی در دکوراسیون داخلی یا حتی نمای یک بنا می‌تواند حس درامی را در سبک‌های مختلف ایجاد کند.

ایده برای دیزاین دیوار پذیرایی با نور مخفی

انتخاب نورپردازی درست اثر مستقیمی بر حس و حال و انرژی فضای پذیرایی می‌گذارد و می‌تواند آن را از فضایی خسته کننده به فضایی دلپذیر و شیک تبدیل کند. از طرفی باید گفت که فضای پذیرایی جایی است که با مبلمان و وسایل تزیینی مختلفی دکوربندی شده است. بنابراین، انتخاب نور مناسب برای هر فضا یک هنر است که باید فکر شده انتخاب شود.

چند ایده برای دیزاین دیوار پذیرایی با نور مخفی

ایده نور مخفی در تزیین پذیرایی

به کار بردن نور مخفی برای دکوراسیون داخلی مثل یک معجزه است. اما، قبل از اینکه عجولانه تصمیم بگیرید که سبک نورپردازی خاصی را برای تزیین پذیرایی با نور مخفی انتخاب کنید و ابزار مخصوص را خریداری کنید، ابتدا به کاربری فضا و اینکه آیا می‌خواهید فضای پذیرایی را به بخش‌های مختلفی تقسیم کنید یا خیر توجه کنید. به این طریق می‌توانید بهترین تصمیم را برای درنظر گرفتن چند ایده برای دیزاین دیوار پذیرایی با نور مخفی انتخاب کنید.

بیشتر بدانید: ایده‌های جذاب برای دکوراسیون پذیرایی با استفاده از مبل بنفش

نورپردازی لایه لایه

نور مخفی لایه لایه معمولا طیف‌های رنگی مختلفی به کار می‌برد و به آن نورپردازی بر اساس حس و حال هم گفته می‌شود. چرا که ممکن است در یک لایه از نور زرد، در یک لایه از نور سفید یا مهتابی و در لایه دیگر از نوری مسی رنگ استفاده کند که هر کدام حس متفاوتی به فضای پذیرایی می‌دهند.

نور مخفی لایه لایه

استفاده از نورمخفی لایه لایه المانی تزیینی است که نمی‌شود از آن گذشت! چرا که حسی از هارمونی، سازگاری و هماهنگی دارند. نور مخفی لایه لایه جذابیت بیشتری به فضا می‌دهد و در فضایی که قرار می‌گیرد که می‌تواند شامل سقف، دکوراسیون کنافی پشت تلویزیون، دور پنجره‌ها یا شومینه باشد حس اسرار آمیزی به آن فضا بدهد.

نورپردازی LED مخفی

ایده برای دیزاین دیوار پذیرایی با نور مخفی

با کمک نور مخفی ریسه‌ای LED در پذیرایی می‌توانید جذابیت بیشتری به فضا ببخشید تا مهمانان در این فضای توام با آرامش، اسرار آمیز و زیبا محو شوند و شبی رویایی را در کنار شما بگذرانند. می‌توانید به عنوان یک پیشنهاد در قسمت سقف کاذب، فرورفتگی‌ها، یا کف خانه از این نور مخفی استفاده کنید تا حس بسیار خاصی را به فضا بدهید. این ایده بکر می‌تواند به ویژه از غروب آفتاب به بعد جلوه بهتری به خانه بدهد.

استفاده از نور مخفی در  المان‌های دکوراتیو

همانطور که در بالا اشاره کردیم، پذیرایی مکانی است که معمولا در آن از المان‌های مختلفی برای چیدمان و دکوربندی استفاده می‌شود. یکی از آن‌ها معمولا تابلو‌های دیواری در سبک‌های مختلف است. می‌توانید در قیمت زیرین تابو و دورتادور آن را طبق سلیقه خود با نور مخفی تزیین کنید.

استفاده از نور مخفی در اطراف اینه

ایده دیگر، آینه است. این روزها در کنار آینه‌های دفرمه، استفاده از آینه‌هایی که روی دیوار نصب می‌شوند و بخشی از دیورا را پوشش داده و در واقع تزیین کننده دیوار هستند نیز بسیار متداول است. می‌توانید برای اینکه حس بهتر و رویایی در فضا پذیرایی ایجاد کنید، از نور مخفی در دورتادور آینه استفاده کنید. این ایده نیز جلوه خوبی به پذیرایی می‌دهد.

بیشتر بدانید: معرفی انواع دکوراسیون نشیمن؛ طراحی فضایی دلنشین برای دورهمی خانوادگی

استفاده از نور مخفی رنگی در نورپردازی دیوار پذیرایی

چند رنگ در نور مخفی

ترکیب چند رنگ تند در تزیین پذیرایی با نور مخفی سرزندگی و سازگاری خوبی به فضا می‌دهد و می‌تواند جلوه جوان پسندانه‌ای را به فضای خانه القا کند. البته، این نکته را در نظر بگیرید که انتخاب رنگ تند اجبار نیست و تنها یک پیشنهاد است. چرا که انتخاب رنگبندی کاملا سلیقه‌ای است. اما، اگر می‌خواهید از ترکیب رنگ‌های تند استفاده کنید، حتما مطمئن باشید که این تم رنگی را دوست دارید و در طولانی مدت از وجود آن خسته نمی‌شوید.

نور مخفی در Wall Art

نور مخفی در هنرهای دیواری

Wall Art یا هنر دیواری نوعی دکوربندی است که روی دیوارها استفاده می‌شود که انواع مختلفی دارد. اگر شما نیز از این دکوراسیون هنری در تزیین دیوار پذیرایی خود استفاده کرده‌اید، می‌توانید آن را با کمک نور مخفی تزیین کنید. به این شیوه فضای خانه خود را هم از سادگی خارج می‌کنید و هم جلوه بی نظیری به فضا می‌دهید و با یک ترفند ساده زیبایی می‌آفرینید. هنرهای دیواری حس و حال شما و مهمانان را عوض می‌کنند و باعث می‌شوند که دلتان نخواهد خانه را ترک کنید!

 

استفاده از نور مخفی در کتابخانه

اگر پذیرایی خانه شما بزرگ است و درون آن یک کتابخانه بزرگ یا چندین قفسه کوچک برای قرار دادن کتاب یا وسایل تزیینی وجود دارد، می‌توانید این قفسه را با نور مخفی تزیین کنید. در این شرایط نورمخفی به کار برده شده در زیر قفسه‌ها نمایش بهتری از نور را خواهد داشت و فضای بیشتری برای درخشیدن پیدا می‌کند.

نور مخفی در کتابخانه

چرا که ترکیب نور در یک فضای چوبی حس آرامش‌بخشی دارد و لایه‌ای از پیجیدگی را به کلیت فضا می‌دهد. استفاده از نور مخفی در تزیین کتابخانه راه حلی کاربردی برای نمایش کتاب‌ها، اهمیت وجود آن در پذیرایی، نمایش بهتر کلکسیون شخصی شما و نمایش دکوربندی است.

بیشتر بدانید: 6 ایده برای دکوراسیون داخلی با سیمان؛ جلوه‌ای نوین در طراحی دکوراسیون داخلی

استفاده از نور مخفی در دکوراسیون به شکل منحنی

نور مخفی در فضای منحنی وار

به گفته طراحان داخلی، برای ایجاد حسی خلاق و هنری در خانه از طرح‌های خمیده در دکوراسیون استفاده کنید. نور مخفی در اطراف این طرح‌های خمیده ایده بسیار منحصربه‌فرد و شیکی است که به جذابیت و چشم نوازی بیشتر پذیرایی اضافه می‌کند. این نوع نورپردازی و اشتفاده از اشکال خمیده، از طرح‌های سنتی فاصله می‌گیرد و در واقع جلوه نوینی به فضای پذیرایی و نشیمن شما می‌دهد.

کلام آخر

پذیرایی محلی برای ورود مهمان است و در فرهنگ ما پذیرایی از مهمان و فراهم کردن آسایش و راحتی او اولویت زیادی دارد. یکی از این المان‌ها تزیین دکوراسیون داخی به بهترین شکل است که مهمان حس خوبی را از بودن در خانه شما داشته باشد. نور مخفی یکی از مهم‌ترین المان‌ها در دکوراسیون داخلی پذیرایی است که می‌تواند جلوه هماهنگ، سازگار، جذابی را به فضا بدهد و در عین حال، به بزرگنمایی و مرتب بودن آن کمک کند. سعی کردیم چندین ایده برای دیزاین دیوار پذیرایی با نور مخفی را با جزییات توضیح دهیم تا از آن الهام بگیرید. اگر ایده دیگری به ذهن شما می‌رسد که در بالا به آن اشاره نشده است، می‌توانید در بخش نظرات ایده خود را با مخاطبان به اشتراک بگذارید.


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه