ایده برای دکوراسیون آرایشگاه زنانه با هزینه پایین!

ایده برای دکوراسیون آرایشگاه زنانه با هزینه پایین!

به قلم: نرگس مهردادیان

دکوراسیون آرایشگاه زنانه با کمترین هزینه

نوژا دیزاین

این روزها طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه مانند دیگر کسب و کارها بسیار مورد اهمیت قرار گرفته است. چراکه نحوه چیدمان و دکوراسیون داخلی آرایشگاه یکی از مهم‌ترین نکاتی است که روی مثبت یا منفی بودن تصور مشتریان از برند آرایشگاه تاثیرگذار خواهد بود. اما ممکن است فکر کنید برای تغییر دکوراسیون آرایشگاه حتما باید هزینه زیادی پرداخت شود. اما می‌توان با ترفندهای ساده‌ای دکوراسیون آرایشگاه زنانه را با کمترین هزینه طراحی و اجرا کرد.

سرویس خواب بالسا

در این مطلب ترفندها و ایده‌های طراحی و تغییر دکوراسیون آرایشگاه زنانه با کمترین هزینه، بررسی خواهد شد. پس در ادامه با چیدانه همراه باشید.

طراحی و تغییر دکوراسیون آرایشگاه زنانه با کمترین هزینه

ایده‌های دکوراسیون آرایشگاه زنانه با کمترین هزینه

با چند ایده و ترفند ساده‌ می‌توان هر آرایشگاه زنانه‌‌ای را با هر بودجه‌ای، حتی با هزینه پایین به طور اصولی و دقیق دکور کرد. ایده‌هایی مانند موارد زیر:

جلوگیری از شلوغ شدن زیاد فضا در چیدمان ارایشگاه زنانه ارزان

مهم نیست چه رنگی را به عنوان رنگ غالب دکوراسیون آرایشگاه استفاده کرده‌اید یا مبلمان‌تان را‌ با چه کیفیتی به‌کار برده‌اید! در هر صورت فشرده بودن و هرج و مرج بصری زیاد فضا موجب می‌شود مشتریان این محیط را دوست نداشته باشند. بنابراین هنگام طراحی، این نکته را در نظر بگیرید که فضای کافی برای حرکت در اطراف مشتری وجود داشته باشد. البته باید فضایی را هم برای مشتریان در نظر بگیرید تا حریم خصوصی‌شان حفظ شود. یکی از راه‌های جلوگیری از شلوغی بیش از حد، انتخاب مبلمان اداری جمع و جور و میزهای کم عمق است.

جلوگیری از شلوغ شدن زیاد فضا در چیدمان ارایشگاه زنانه ارزان

انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون سالن زیبایی با هزینه کم

رنگ یکی از بزرگ‌ترین انگیزه‌های مشتریان برای استفاده مجدد از خدمات یک مجموعه است. بنابراین انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون آرایشگاه از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. انتخاب رنگ‌های خیلی روشن یا خیلی تیره روی دیدگاه مشتریان‌تان تاثیر منفی خواهد داشت. از طرفی نباید رنگی انتخاب کنید که فضا را خیلی کسالت‌آور کند. تا جای ممکن تعادل را رعایت کنید.

به جای استفاده زیاد از یک رنگ خاص، سعی کنید بین رنگ‌های آرامش‌بخش، ملایم و تند، تعادل ایجاد کنید. ترکیب رنگ‌هایی مانند قرمز و خاکستری، قهوه‌ای و کرم یا سیاه و سفید بسیار مناسب برای چیدمان آرایشگاه‌های زنانه هستند. در فضاهای کوچک و کم نور بهتر است از رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید. اما برای سالن‌های زیبایی بزرگ که نورگیری مناسبی دارند می توانید از رنگ‌های تیره‌تر استفاده کنید.

انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون سالن زیبایی با هزینه کم

دیزاین ارایشگاه زنان ارزان با گیاهان طبیعی

استفاده از گیاهان و گل‌های طبیعی، کم هزینه‌ترین راه برای طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه خواهد بود. با این کار علاوه بر ایجاد جلوه‌ای زیبا و طبیعی، باعث ایجاد آرامش و انرژی مثبت در محیط نیز می‌شوید. گیاهان بلند مانند انجیر سرخ و سنسوریا زیبایی و جذابیت خاصی به محیط می‌بخشند. گیاهان علاوه بر زیبایی، با تولید اکسیژن، هوای تازه ایجاد کرده و آلودگی‌های محیط را به خود جذب می‌کنند. بنابراین برای سلامت کارکنان و مشتریان نیز مفید خواهند بود.

دیزاین ارایشگاه زنان ارزان با گیاهان طبیعی

دکوراسیون آرایشگاه زنانه با کمترین هزینه با استفاده از پوستر دیواری

از محصولات ارزان قیمتی که می‌توان در دکوراسیون آرایشگاه زنانه با کمترین هزینه استفاده کرد، پوستر دیواری است. با جدیدترین پوسترهای سه بعدی آرایشگاه زنانه، فضای آرایشگاه را بسیار متفاوت‌تر و جذاب‌تر جلوه دهید. حتی می‌توان انواع پوستر دیواری آرایشگاه را در سایزهای مختلف و با جنس کاغذ مورد نظر خود سفارش داد. با این کار حال و هوایی تازه‌ به آرایشگاه خواهید بخشید.

دکوراسیون آرایشگاه زنانه با کمترین هزینه با استفاده از پوستر دیواری

انتخاب سبک مناسب دکوراسیون آرایشگاه زنانه

انتخاب سبک مناسب برای آرایشگاه بیش از هر عامل دیگری به سلیقه مشتریان‌ بستگی دارد. سبکی انتخاب کنید که با برند، جایگاه و تیپ مشتریان شما مطابقت داشته باشد. اگر اکثر مشتریان شما بین ۱۸ تا ۳۵ سال سن دارند، انتخاب سبک مدرن یا سبک‌های مشابه مانند مینیمال مناسب‌تر است. برای طراحی دکور مدرن می‌توان از تعداد زیادی آینه و نور طبیعی بیشتری در دکوراسیون داخلی استفاده کرد. اما اگر اکثر مشتریان‌تان بیش از ۳۵ سال سن دارند، سبک‌های قدیمی‌تر مانند کلاستیک و روستیک انتخاب بهتری برای چیدمان فضای آرایشگاه خواهد بود.

انتخاب سبک مناسب دکوراسیون آرایشگاه زنانه

دکوراسیون آرایشگاه زنانه به سبک کلاسیک:

سبک کلاسیک به سبکی گفته می‌شود که پر از جزئیات و پیچیدگی است. استفاده از این سبک در دکوراسیون داخلی آرایشگاه‌ باعث می‌شود که مشتری هنگام دریافت خدمات جذب تماشای اطراف شود و زمان برایش زودتر بگذرد. برای طراحی دکوراسیون مدرن آرایشگاه نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • فضای آرایشگاه را با مبلمان چوبی با کنده‌کاری‌های تزئینی پر کنید.
  • صندلی مشتری بهتر است از جنس چرم باشد و در آن از رنگ طلایی استفاده شده باشد. صندلی‌های انتظار هم باید همین ویژگی را داشته باشند.
  • رنگ‌های گرم برای چیدمان سبک کلاسیک بسیار مناسب هستند، رنگ غالب را گرم انتخاب کنبد.
  • در دکوراسیون از اشیایی قدیمی مانند تندیس، آینه‌هایی با قاب‌های چوبی منبت‌کاری شده، شمعدان و تابلوهای نقاشی کلاسیک استفاده کنید.
  • بهتر است اکثر اشیایی که در سالن قرار دارد از چوب ساخته شده و یراق‌آلات طلاکاری داشته باشد.

دکوراسیون آرایشگاه زنانه به سبک کلاسیک:

سبک مدرن برای دکوراسیون آرایشگاه زنانه:

در سبک مدرن یا مینیمال به جای تمرکز بر جزئیات، سادگی به عنوان معیار اصلی در نظر گرفته می‌شود. برای مثال مبلمان مناسب دکوراسیون آرایشگاه مدرن باید خیلی ساده و به تعداد کم باشد. این سبک چون جزئیات زیادی ندارد، هزینه کمتری هم برای طراحی نیاز خواهد داشت. آرایشگاه‌‌های زنانه‌ سبک مدرن باید دارای ویژگی‌های زیر باشند:

  • فضای وسیعی در اختیار کارکنان قرار داده و صندلی‌های مشتریان فاصله زیادی از هم داشته باشند.
  • مبلمان به شکل مربع یا مستطیل ساده و کانتر پذیرش نیز یک میز اداری مدرن انتخاب کنید.
  • از رنگ‌های خنثی، به عنوان رنگ غالب استفاده کنید.
  • دیوارپوش، کفپوش و حتی طراحی سقف بسیار ساده باشد. تنها گاهی برای ایجاد تنوع یکی از دیوارها با رنگی متفاوت از دیگر دیوارها رنگ ‌شود. بهتر است کف از جنس لمینت یا چوب طبیعی باشد.
  • تا حد امکان از نور طبیعی برای روشن نگه داشتن فضای آرایشگاه مدرن استفاده کنید. اما اگر امکان استفاده از نور طبیعی نیست از نورهای مصنوعی و دکوراتیو برای روشنایی فضا استفاده کنید.

سبک مدرن برای دکوراسیون آرایشگاه زنانه:

کدام سبک دکوراسیون آرایشگاه زنانه کمترین هزینه را دارد؟

برای طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه استفاده از سبک مدرن یا مینیمال مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. چراکه المان‌های ارزان‌تری نسبت به سبک کلاسیک در این سبک به‌کار می‌رود. می‌توان با استفاده از مبلمان و المان‌های ساده و ارزان سالن زیبایی فوق‌العاده و جذابی داشت.

کدام سبک دکوراسیون آرایشگاه زنانه کمترین هزینه را دارد؟

و در آخر

در این مطلب با ترفندها و ایده‌های طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه با کمترین هزینه آشنا شدید. شما هم برای جذب مشتریان بیشتر حتی با صرف هزینه کم می‌توانید این ایده‌های کاربردی را به کار ببرید تا هم کارکنان و هم مشتریان احساس بهتری در آرایشگاه داشته باشند.

برای آشنایی با دیگر ترفندهای طراحی‌های دکوراسیون تجاری مطلب 9 تا از جدیدترین و بهترین ایده‌های طراحی دکوراسیون مغازه کوچک را از دست ندهید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه