9 تا از جدیدترین و بهترین ایده‌های طراحی دکوراسیون مغازه کوچک

9 تا از جدیدترین و بهترین ایده‌های طراحی دکوراسیون مغازه کوچک

به قلم: نرگس مهردادیان

جدیدترین و بهترین ایده‌های طراحی دکوراسیون مغازه کوچک

اگر به ‌دنبال فروش بیشتر برای کسب ‌و کارتان هستید، به فکر طراحی دکوراسیون و چیدمان مغازه خود باشید. طرحی و چیدمان دکوراسیون مغازه در جذب مشتری و کسب درآمد بیشتر، تاثیر زیادی دارد. مشتریان هنگام ورود به مغازه، در چند ثانیه اول به اطراف توجه می‌کنند و تصمیم می‌گیرند در مغازه بمانند یا نه! اگر مغازه‌تان کوچک است و متراژ کمی دارد نگران نباشید. چراکه با بودجه کم نیز می‌توان بهترین و جذاب‌ترین ایده‌ها را برای طراحی چیدمان و دکوراسیون مغازه کوچک، اجرا کرد.

سرویس خواب بالسا

با این مطلب از چیدانه همراه باشید تا با 9 تا از بهترین ایده‌های طراحی دکوراسیون و چیدمان مغازه کوچک آشنا شوید و با به کارگیری آن‌ها کسب و کارتان را رونق ببخشید.

پرهیز از شلوغی و آشفتگی در دکوراسیون فروشگاه کوچک

1- پرهیز از شلوغی و آشفتگی در دکوراسیون فروشگاه کوچک

در دکوراسیون فروشگاه کوچک باید به نظم اهمیت بیشتری داد. یک مغازه مرتب و سازماندهی شده در مقایسه با یک مغازه شلوغ، مشتریان بیشتری به خود جذب می‌کند. اگر مغازه کوچک شما بیش از حد شلوغ باشد و محصولات و کالاها در هر گوشه‌ای از مغازه چیده شده باشد، برای مشتری خوشایند نبوده و به او احساس سردرگمی و خفگی می‌دهد.

وسایل دکوراسیون متناسب با اندازه مغازه کوچک

2- وسایل دکوراسیون متناسب با اندازه مغازه کوچک

اگر ابعاد وسایل دکوراسیون را متناسب با متراژ مغازه انتخاب نکنید، کوچکی مغازه بیشتر به‌چشم خواهد آمد. برای مثال در خرید میز کامپیوتر یا میز پیشخوان برای صندوق‌دار که یکی از قسمت‌‌های اصلی مغازه به‌شمار می‌رود، باید به ابعاد آن توجه داشت، تا فضای زیادی را در مغازه اشغال نکند.

ایده دکور مغازه کوچک با ویترین سراسری بزرگ

3- ایده دکور مغازه کوچک با ویترین سراسری بزرگ

در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه، طراحی ویترین بسیار مهم است. دکور ویترین در کوتاه‌ترین زمان ممکن با ذهن بیننده ارتباط برقرار می‌کند. ویترین جذاب، مشتریان را ترغیب می‌کند وارد مغازه شوند و خرید کنند. ویترین مغازه کوچک باید طوری طراحی شود که در برابر مغازه‌های بزرگ اطراف جذابیت خود را حفظ کند و تفاوت چشمگیری نسبت به آن‌ها داشته باشد.

با طراحی ویترین بزرگ و سراسری در مغازه‌های کوچک می‌توان آن را بزرگ‌تر از اندازه واقعی نشان داد، تمامی اجناس را در معرض دید مشتریان قرار داد و جلوه آن را دو‌چندان کرد. می‌توانید از المان‌هایی مانند چوب، فلز، اشکال هندسی و خطوط مختلف  برای دیزاین ویترین مغازه استفاده کنید. در طراحی دکوراسیون به‌خصوص برای مغازه‌های کوچک از شلوغ کردن ویترین با اجناس متعدد بژرهیزید. چراکه شلوغ شدن بیش از حد ویترین مغازه را کوچکتر از قبل نشان می‌دهد.

نمایش اجناس در سطوح مختلف در دکوراسیون مغازه کوچک

4- نمایش اجناس در سطوح مختلف در دکوراسیون مغازه کوچک

در مغازه‌هایی با متراژ کم، باید از فضای کوچک داخل مغازه، حداکثر استفاده را کرد تا بتوان محصولات و کالاهای بیشتری را در معرض دید قرار داد. در دکوراسیون مغازه کوچک، سعی کنید اجناس را در سطوح مختلف به نمایش بگذارید تا از فضا استفاده بهتری داشته باشید. با این کار دیگر مشتری احساس نمی‌کند که وارد یک مغازه کوچک با کالاهای محدود شده است.

قفسه‌بندی مغازه کوچک با شلف‌های عمودی

5- قفسه‌بندی مغازه کوچک با شلف‌های عمودی

می‌توان با اجرای ایده‌های جدید و قفسه‌بندی خلاقانه، فضای بیشتری برای به‌نمایش گذاشتن اجناس مغازه ایجاد کرد. یکی از این ایده‌ها، نصب شلف‌های عمودی و قرار دادن نظم‌دهنده‌ها روی آن‌هاست. که نظم خاصی را در فضای کوچک ایجاد می‌کنند. این ایده به‌خصوص برای مغازه‌هایی که زیور‌آلات و اجناس ریز دارند، بسیار کاربردی است. این کار از نظر بصری نیز برای مشتریان جذاب است و راه‌کار موثری در استفاده بهینه از فضای روی دیوارها به حساب می‌آید.

پنجره‌ها و نورگیرها در دکوراسیون مغازه کوچک

6- پنجره‌ها و نورگیرها در دکوراسیون مغازه کوچک

با ایجاد نورگیر یا پنجره، نور بیشتری به فضای مغازه کوچک خود کشانده و فضا را بزرگ‌تر از اندازه واقعی‌اش جلوه دهید. اگر مغازه شما امکان ایجاد پنجره دارد، با اضافه کردن پنجره، روح تازه‌ای به این محیط ببخشید. حتی می‌توانید در طراحی دکوراسیون مغازه‌ای که از دو فضای مجزای کوچک تشکیل شده، برای دلبازی بیشتر و بزرگ‌تر جلوه دادن فضا، فضاهای پنجره‌ای داخل دیوار جداکننده دو اتاق کوچک طراحی کنید.

جلوه بیشتر در دکور مغازه کوچک با نورپردازی مصنوعی

7- جلوه بیشتر در دکور مغازه کوچک با نورپردازی مصنوعی

نورپردازی در طراحی دکوراسیون مغازه، عاملی موثر برای بهتر جلوه دادن اجناس مغازه است. یک چیدمان ایده‌آل بدون نورپردازی متناسب، جذاب نخواهد بود. در نورپردازی زاویه تابش نور و تاثیر آن بر محیط را نباید نادیده گرفت. تنظیم نور علاوه بر اینکه باعث می‌شود دکوراسیون مغازه شما بهتر جلوه کند و ویترینی خیره‌کننده داشته باشید، فضای مغازه کوچک شما را هم با نور و روشنی بیشتر، بزرگ‌تر جلوه خواهد داد. برای نورپردازی مغازه کوچک، از لامپ‌های LED برای نورپردازی گسترده استفاده کنید، تا فضا دلبازتر و روشن‌تر به‌نظر برسد.

چیدمان مغازه کوچک با آینه‌های عمودی

8- چیدمان مغازه کوچک با آینه‌های عمودی

آینه‌های عمودی باریک، نیز با انعکاس نور، به بزرگ‌تر نشان دادن فضا کمک زیادی خواهند کرد. با این کار تصوری از نور و جنب‌و‌جوش در فضای کوچک مغازه به‌وجود می‌آورید. روبه‌روی این آینه‌ها از شلف دیواری برای چیدن کالا و اجناس خود و بزرگتر به نظر رسیدن فضا، استفاده کنید. توجه داشته باشید، آینه‌ها طوری قرار بگیرند که نور خوبی را منعکس کنند.

رنگ کردن یک دیوار با رنگی متفاوت در دکوراسیون مغازه کوچک

9- رنگ کردن یک دیوار با رنگی متفاوت در دکوراسیون مغازه کوچک

رنگ کردن یک دیوار با یک رنگ چشمگیر و متفاوت از دیگر دیوارها، روشی موثر و جذاب برای جلوه دادن بیشتر به فضا محسوب می‌شود. این ایده، راهی موثر و کم‌هزینه برای جلوه بیشتر در مغازه‌های کوچک هم به شمار می‌رود. چراکه طراحی یک دیوار با رنگی متفاوت و پررنگ‌تر‌ این تصور را به‌وجود می‌آورد که فضا در‌حال دور شدن است. البته توجه داشته باشید برای بزرگ‌تر به‌نظر رسیدن فضای کوچک از رنگ‌های روشن برای دیوارها استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون مغازه کوچک

و در آخر

در این مطلب به معرفی ایده‌های کاربردی و جذاب برای طراحی دکوراسیون مغازه کوچک پرداخته شد. البته طراحی دکوراسیون مغازه‌ها و فروشگاه‌ها به سلیقه شخصی افراد و میزان بودجه کسب‌وکار نیز بستگی دارد. شما هم با به‌کارگیری ایده‌های بالا می‌توانید دکوراسیون فوق‌العاده و مناسبی برای مغازه کوچک خود طراحی کنید و مغازه کوچک‌تان را با هزینه کم به چشمگیر‌ترین شکل ممکن چیدمان کنید.

برای آشنایی با طراحی دکوراسیون‌ تجاری خاص و خلاقانه در ایران مطلب متفاوت‌ترین گالری طلا و جواهر؛ تجربه هزاران سال كشف طلا در لحظه‌ای از زمان را از دست ندهید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه